Victorinox Night Vision 241707: všestranná švýcarská světluška

Když se Jirka rozhodoval, které hodinky si vezme na jarní výsadek do Laponska, byly mezi kandidáty i poměrně nenápadné Victorinox Night Vision 241707. Pokud čtete blog pravidelně, tak jistě víte, že za polární kruh na konec odletěly Luminox 3001. Victorinox měly samozřejmě putovat zpátky do vitríny, jelikož se ale jedná o dost netradiční kousek, začal jsem koketovat s myšlenkou, že bych je dost dobře mohl otestovat i já v českých luzích a hájích. Když se pak objevily první jarní sluneční paprsky a teplota zase o něco stoupla, bylo rozhodnuto.Victorinox Night Vision 241707_1

Victorinox Night Vision jsou na první pohled úplně normální hodinky. Náš kousek má díky tmavé PVD úpravě a pryžovému řemínku dost sportovní nádech. K dispozici jsou ale i varianty s klasickým ocelovým pouzdrem a koženým nebo ocelovým náramkem. Obzvlášť celoocelové provedení působí elegantním dojmem.

Hodinky na mé menší ruce sedí opravdu pohodlně, i když jsem zvyklý spíše na menší hodinky (38-40mm). Pomocí gumového náramku, který je kvalitní a ohebný, Victorinoxy pěkně dotáhnu a k mému překvapení o nich skoro nevím. Nikde nic netlačí, netahá. Tak to má být. Máme tady teda kvalitní, švýcarské hodinky. V čem se ale liší od nepřeberného množství konkurentů? Čtěte dál.Victorinox Night Vision 241707_14

Představte si třeba, že se vracíte z výletu, padne tma a vy musíte pochodovat po normální silnici. Reflexní pásky a blikačka samozřejmě zůstaly doma. Než se dostanete domů, párkrát uhnete projíždějícím autům do krajnice nebo příkopu. Před vchodem lovíte v batohu klíče, kterými marně hledáte klíčovou dírku. Hodila by se baterka, která by vyřešila obě situace. Když máte na ruce parťáka v podobě Victorinox Night Vision, máte o problém míň.

Hodinky jsou totiž vybaveny led diodou – Night Vision, která se dá použít hned několika způsoby. Při dvojitém stlačení tlačítka se aktivuje klasická svítilna. Trojité stlačení aktivuje tzv. „blikačku“, která se dá využít např. jako bezpečnostní prvek při snížené viditelnosti. Posledním módem (stlačení tlačítka po dobu 8s) je vysílání signálu SOS v Morseově abecedě. Pokud se Vám nebude dařit rozdělat signální oheň, můžete na pátrací vrtulníky svítit hodinkami!

Mimo Night Vision jsou hodinky vybaveny ještě osvícením displeje – Time Vision. Po stlačení tlačítka se aktivuje příjemné, modré světlo, které nasvítí celý ciferník a odečtení času je tak hračkou i v případě, že luminescence již nevyzařuje plnou intenzitou.Victorinox Night Vision 241707_3Poslední led diodou je červená na šesté pozici – Locator / Light EOL. Pokud se tlačítko zmáčkne 5x, aktivuje se funkce tzv. lokátoru a červená dioda jednou za 10 vteřin blikne. Tato funkce má primárně sloužit k snadnějšímu nalezení hodinek. Pokud jste např. zvyklí si hodinky na noc sundávat a spíte ve stanu, nebo si je jen tak odložíte na nějaké netradiční místo. Druhou funkcí této diody je signalizace vybité baterie.

Když je řeč o baterce, musím zmínit jednu zajímavost. Aby nedošlo k jejímu vybití kvůli nadměrnému používání diod, mají Victorinox Night Vision baterky hned dvě. Primární slouží k pohonu strojku a sekundární výlučně k napájení LED diod. Výborné řešení!

Pár slov závěrem? Victorinox Night Vision jsou všestranné, každodenní hodinky, které se ale můžou pochlubit světelnými funkcemi, jež jiné hodinky nenabízí. Na silikonovém řemínku působí sportovnějším dojmem, za to ocelový tah z nich dělá elegantní hodinky i k obleku. Jsou to jednoduše hodinky pro každého, kdo hledá kus švýcarské kvality a zároveň zajímavé funkce, které u konkurence jen tak nenajdete.Victorinox Night Vision 241707_2

Recenzované hodinky Victorinox Night Vision se vyrábí také v černé, zelené a červené variantě, s koženým řemínkem i na ocelovém tahu a nechybí ani modely vylepšené o chronograf.

->Prohlédnout celou řadu Victorinox Night Vision<-

Martin Kříčka

Na testy do Bolívie s námi jedou Casio Pro Trek

Veliká radost! Tak by se dal definovat pocit, kdy nám distributor značky Casio oznámil, že jsme získali možnost prodávat prémiovou řadu hodinek Casio a sice Casio Pro Trek. Není to totiž jen tak a každý prodejce musí projít schvalováním.

Banner Casio Pro Trek

Hurá s nimi do Bolívie

Při rozhodování o správném výběru hodinek na expedici do Bolívie jsme tak měli ulehčenou práci. Casio Pro Trek jsou totiž přesně k tomu stvořené! Zažijí s námi měsíční putování bolivijskou krajinou, trek kolem jezera Titicaca, výstup (snad úspěšný) na vrchol sopky Sajama (6542 m), procházení po solném jezeře Salar de Uyuni, návštěvu Potosí a stříbrného dolu v hoře Cerro Rico a mnohé další.

Pro testování jsme vybrali model Casio Protrek PRG 240-1. Hodinky za velmi přijatelnou cenu se spoustou funkcí. Rozhodně tak bude co testovat!

 • Častá změna nadmořské výšky otestuje altimetr (výškoměr),
 • změnu tlaku / počasí budeme sledovat barometrem
 • a výkyvy teplot, které jsou v Bolívii mezi dnem a nocí poměrně velké, zase prokáží kvality teploměru.
 • Pro orientaci v terénu / mapě nám poslouží kompas,
 • budit nás bude jeden z 5 budíků
 • a po celou dobu se hodinky budou nabíjet ze sluníčka.

Na expedici budou ještě zástupci dalších outdoorových hodinek, takže bude možnost přímo porovnat s hodinkami Suunto a Garmin. Věříme, že půjde o velmi zajímavou recenzi a srovnání.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Jsme certifikovaní specialisti na hodinky Certina

skoleni-certina-hodinky-helveti

Školení Certina v hotelu Imperial

Už podruhé jsme byli proškoleni týmem distributora hodinek Certina pro Českou republiku. Poslední školení proběhlo i za účasti zástupce z firmy Certina – Christiana Gerbera. Tento charismatický a energií překypující hodinkový specialista nám předal neuvěřitelné množství informací a myslím, že naší nové kolegyni Daryně Vokrojové z toho musela jít hlava kolem (nejenom z Christiana, ale z penza znalostí).

Technologie hodinek Certina

Velkým tématem školení byly technologie Precidrive, Powermatic, Moon Phase a samozřejmě Certina DS concept. Stejně tak jsme se zastavili u aluminia (hliník), které s novou technologií zpracování (tzv. eloxáží) dosahuje skvělých vlastností. Materiál je 2x tvrdší než nerezová ocel (400 HV), 3x lehčí nez ocel a dokonce 1,6x lehčí než titan! Hliník je antialergenní a stálý. Barvení probíhá úpravou Eloxování – kdy se povrch mění na oxid hliníku a je nabarven. V čase se vlastnosti povrchu nemění (jako u titanu) a barva zůstává stálá. Jestli bude hliník stejně oblíbený jako konkurenční titan, to se ještě uvidí.

4 světy hodinek Certina

Certina představila 4 světy, mezi které nově rozdělí své hodinky. Budou to řady Certina Sport, Certina Aqua, Certina Urban a Certina Heritage. Toto rozdělení nahradí předchozí Gent Quartz, Lady Quartz, Gent Automatic, Lady Automatic a Certina Gold.

Kde se Certině daří

Zajímavým zjištěním je například velká obliba hodinek Certina v severských zemích, kde si potrpí na kvalitu, dlouholetou výdrž a zpracování. Naopak výzvou pro Certinu jsou asijské trhy a Jižní Amerika, kde je zastoupení značky teprve v začátcích.

Marketing značky

Certina rozšiřuje podporu motorových sportů a stále stojí za svým ambasadorem biatlonistou Ole Einarem Bjørndalenem, kterému věnovala další limitovanou sérii hodinek.

ole-einar-bjorndalen-certina

Novinky

Z novinek Certina se můžeme těšit na DS-2 Gent Quartz Precidrive (s limitovanou edicí Ole Einara Bjørndalena), DS Podium Big Size Chrono, DS Podium GMT Aluminium Precidrive, DS Podium Chrono Precidrive, DS-2 Chrono Flyback Precidrive, DS-1 Gent Powermatic (s Himalaya edicí) a několik dámských modelů.

Poslední zajímavou novinkou bude zcela nové provedení krabičky. My už jsme ji viděli a můžeme říct, že jde opravdu o velký krok směrem k luxusu.

Znalosti se testovaly a my měli štěstí

Výhra hodinek Certina Sport

Výhra hodinek Certina DS Sport

Vše bylo završeno testem našich znalostí, kde jsme za notné dávky štěstí vyhráli cenu v pánské kategorii – hodinky Certina DS Sport C027.417.17.057.01.

Za úžasný zážitek, nové znalosti a samozřejmě i výhru tímto Certině velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci!

Certina certifikace

V minulosti jsme mimo školení týmu také absolvovali online akademii Certina 360, což je dalším důkazem, že to s Certinou v Helveti myslíme opravdu vážně.

Certina certifikát Jiří Štencek

Certina certifikát – Jiří Štencek

Pokud by vás tedy o hodinkách Certina cokoliv zajímalo, nebojte se nás zeptat. Rádi vám s čímkoliv poradíme nebo dodatečně zjistíme.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Hodinky Wenger City Classic vyhraje 1 slogan

Aktualizováno! Máme vítězný slogan, který vyhrává hodinky Wenger City Classic.

Slogan „Každou vteřinu s vámi. Helveti.“ soutěžil pod číslem 10 a získal 35 hlasů. Autorkou je soutěžící s emailem veronica.sa*******eznam.cz. Gratulujeme!

V případě, že by se nám výherce nepodařilo kontaktovat do 14 dní – získá cenu druhý v pořadí.

Podmínky předání hodinek

Výherci jsme odeslali email a výzvu k slavnostnímu převzetí hodinek v naší provozovně. Pokud by se z jakéhokoliv důvodu nepodařilo hodinky předat, budeme kontaktovat druhého v pořadí.

Soutěžte dále

Aktuálně můžete soutěžit o hodinky Bering v hodnotě 6320 Kč.

Pořadí sloganů po hlasování

 1. Každou vteřinu s vámi. Helveti. (35 hlasů)
 2. Čas je relativní, krása hodinek věčná. (19 hlasů)
 3. Helveti, dotkni se času. (14 hlasů)
 4. S hodinkami Helveti čas tak strašně neletí. (8 hlasů)
 5. Helveti, s námi vždy na čas. (8 hlasů)
 6. Jiné hodinky už neletí, než hodinky Helveti. (8 hlasů)
 7. Hodinky Wenger? Jasně, na každou ruku! (8 hlasů)
 8. Helveti, s nami je cas na vasi strane. (6 hlasů)
 9. Helveti, Váš průvodce časem. (4 hlasy)
 10. S atomovou presnosti. Heveti.cz (4 hlasy)
 11. Tikáme pro vás už 6 let. Jsme Helveti. (3 hlasy)
 12. Helveti, to je tam, kde rozumí hodinkám. (2 hlasy)
 13. Hodinky Wenger by si koupil i Walker Texas Ranger. (1 hlas)

Celý příspěvek

Davosa: vášeň pro krásné hodinky

Davosa 1861 Abel Frederic Hasler

Na počátku histoie značky Davosa stál v roce 1881 hodinář Abel Fréderic Hasler.

Švýcarská značka Davosa navazuje na tradiční řemeslnou výrobu hodinek a bohatou historii firmy Hasler & Co S.A., jejíž počátky se datují do roku 1881. Jako mnozí z tamějších hospodářů se i Abel Fréderic Hasler (*1861) začal věnovat hodinařině, aby si ukrátil dlouhé čekání na jaro a aby částečně kompenzoval nízké zimní příjmy. Toto krásné řemeslo nenadchlo pouze samotného Abela, ale i jeho 6 synů. Nejtalentovanějším a nejodhodlanějším z nich byl Paul Hasler (1883-1977), který byl již od malička fascinován komplikovanými strojky a ostatními nástroji, jež byly k nalezení v otcově pracovně. Po vyučení a naspoření počátečního kapitálu mohl konečně založit svou vlastní dílnu, která pod názvem Paul Hasler Terminages d’Horlogerie kompletovala a dodávala součástky různým prestižním značkám.

Davosa dýnko

Na počátku byla fascinace krásou hodinařiny. Vášeň pro jejich práci pohání hodináře v dílnách Davosy už od roku 1881.

Vleklou krizi ve 30. letech 20. století Paul překonal díky vysoké kvalitě produkce, kterou odběratelé velmi oceňovali a nedošlo tak k výraznému poklesu poptávky. Jeho podnik v této době dokonce rostl a zaměstnával již 12 hodinářů. Krátce po konci války se Paulovým plnohodnotným partnerem stal jeho bratr David (1897-1951), který do té doby ve firmě působil jako technický ředitel. Společnost začala s produkcí vlastních hodinek, které byly prodávány jak v Evropě, tak ve Spojených Státech, ale neustále také produkovala součástky pro ostatní hodinářské firmy.

Během 60. let firma dále prosperovala a zapojila se do ní už třetí generace Haslerovců. V roce 1964 vstupuje do společnosti Kurt Wittwer, jež má podpořit především obchodní aktivity. Jelikož dosáhl značných úspěchů při vstupu na nové trhy, začal dohlížet i na proces výroby samotný a podílel se i na vývoji nových výrobků. Vrcholem tohoto období byla specializace na hodinky se sofistikovaným strojkem.

Hasler & Co. SA Fabrique DˇHorlogerie

V roce 1974 mění společnost název na Hasler & Co. S.A.

V 70. letech se naplno projevil vliv východu a technická revoluce přinesla quartzové strojky, které téměř vytlačily klasické mechanické hodinky. Pokud chtěla Hasler & Co S.A. přežít, musela do svého portfolia zařadit i bateriově poháněné hodinky.

Současná podoba značky vzniká ale až v roce 1993. Hasler & Co S.A. zahajuje spolupráci s německým distributorem hodinek Bohle GmbH, který působil na německém trhu od 60. let. V této době opět začíná růst poptávka po mechanických hodinkách. Vzniká tedy značka Davosa, která zúročuje bohatou historii a know-how Hasler & Co S.A. Z počátku vznikají pouze omezené série chronografů s kalibrem Valjoux 7750/7751, regulátorů a modelů s ukazatelem rezervy nátahu. Postupem času s růstem poptávky se produkce rozšiřuje a vznikají hodinky, na kterých lidé oceňují výborné zpracování, prvotřídní materiály a kvalitní švýcarské strojky. Ceněny jsou především za zachování výborného poměru cena – kvalita.

Švýcarské hodinky Davosa - důraz na detail

Hodinky Davosa se těší oblibě díky preciznímu ručnímu zpracování, kvalitním materiálům a špičkovým švýcarským strojkům.

V roce 2000 přebrala Corinna Bohle zodpovědnost za strategický vývoj značky. Marketing a distribuce jsou od tohoto okamžiku řízeny z Německa. Vyšší kvalitu pak zajistila akvizice specializovaných subdodavatelských firem.

Od roku 2012 je rodina Bohle majitelem společnosti Davosa. I když se pořád jedná o nezávislé, rodinné podnikání, je značka Davosa již neoddělitelnou součástí světa hodinek.

V současném portfoliu nalezneme hodinky pro všechny příležitosti. Od tradičních sportovních kousků (řada Performance), „potápěčských“ (řada Diving) až po decentní, společenské hodinky či volnočasové hodinky (Executive, Heritage, Diva, Urbane). Na výběr jsou jak mechanické, tak quartzové strojky. Vedle klasické luminiscence v podobě oblíbené SuperLuminovy můžete u Davosy najít na potápěčském modelu Argonautic Lumis i trubice s tritiovou luminiscencí, která vydrží hodinky nepřetržitě osvětlovat až 15 let a nepotřebuje k tomu žádný zdroj světla (slunce či umělé osvětlení). Davosa má zkrátka pro každého něco. O tom, že Davosa v poslední době kráčí správným směrem, svědčí ocenění z hodinkového portálu www.watchtime.net, kde Davosa Argonautic Automatic 161.498.78 zvítězily v kategorii hodinek do 1000 €.

První modely hodinek Davosa naleznete už nyní na našem e-shopu.

Od ženy pro ženy: recenze hodinek Wenger Squadron Lady

Přiznejme si to. K pánským hodinkám máme jako muži blízko, ale prodáváme také hodinky pro dámy a ty příliš objektivně nezhodnotíme. A přesně proto jsme o recenzi jedněch z nejprodávanějších dámských hodinek na našem e-shopu poprosili jejich čerstvou majitelku. Tak hurá na to – tady je recenze od ženy pro ženy!

Sehnat pěkné dámské hodinky nebylo tak jednoduché, jak jsem si původně myslela. Pokud tedy nehledáte jen módní doplněk, který brzy odložíte do šuplíku. Já si dala za cíl najít hodinky, které nebudou úplně sportovní (a nemusí být ani vyloženě společenské), ale hlavně ať dobře vypadají a něco vydrží. A tak jsem za pomoci prodavačů z Helveti objevila hodinky Wenger Squadron Lady švýcarské značky Wenger.
Wenger Squadron Lady bílá perleťTrochu jsem se bála, že bude pouzdro hodinek na mou úzkou ruku příliš masivní, ale když jsem si je přišla vyzkoušet na prodejnu, byla jsem příjemně překvapená. Byly ještě hezčí než na obrázku a padly mi jako ulité, přestože mám menší zápěstí. Líbí se mi vzhled, který je povedeným kompromisem mezi společenskými a sportovními hodinkami, přesně, jak jsem chtěla, a taky hned několik barevných provedení. Rozhodovala jsem se mezi bílým a černým, ale pokud na to máte odvahu a lákají vás barvy, můžete sáhnout po modré nebo růžové variantě. Kromě požadavku na vzhled jsem trvala na vodotěsnosti, abych nemusela neustále myslet na to, že mám na ruce hodinky a před mytím rukou je musím sundávat.

Podle informací ochotných prodavačů z Helveti by měly vydržet mytí rukou, sprchování, plavání i potápění do menší hloubky (až 8 metrů). Při letmém kontaktu s vodou je na ruce tedy nechávám. Před sprchou jdou sice vždy dolů, ale už se mnou absolvovaly i jednu neplánovanou koupel v bazénu během grilovačky a stále šlapou jako pravé švýcarské hodinky. 🙂

Přestože jsou z nerezové oceli, na ruce žádnou výraznou zátěž necítím. Díky silikonovému pásku jsou lehké a při psaní rukou nebo na počítači netlačí ani neomezují v pohybu a řemínek se dobře přizpůsobí ruce. Pokud je v létě nebo při sportování víc utáhnete, občas se pod nimi potí ruka, proto jsem se je naučila nosit trochu volněji.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - řemínek Sklíčko hodinek je safírové, tudíž „nepoškrábatelné“. Jestli je to vážně pravda jsem zatím nezkoušela, ale párkrát jsem je zahodila narychlo do kabelky nebo šperkovnice, zavadila s nimi o zip nebo je jinak potrápila při domácích pracích a škrábanec zatím žádný. (Ťuk ťuk.) Podklad ciferníku je z přírodní perleti. Ta údajně nelze nijak synteticky vyrobit, takže se můžete být jisti, že druhé takové hodinky na světě nikdo nenosí. Šroubovací korunka hodinek je částečně skrytá v pouzdru, takže nijak nepřekáží a dá se s ní dobře manipulovat i s delšími nehty.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - sklíčko Sice to nebyl můj hlavní požadavek, protože v noci moc nekoukám na hodinky, ale nakonec luminiscenci od firmy SuperLuminova oceňuji. Když se vracíte domů za tmy nebo jste mimo civilizaci a nechce se vám lovit mobil z kapsy nebo batohu, jste za ni vážně rádi. A kdyby nic jiného, pokud vstáváte ještě za tmy, díky světélkujícím ručičkám si hodinky v rozespalosti nenasadíte vzhůru nohama. 🙂 Osvětlení ručiček je podle mne tak akorát – v noci zvýší vzdálenost čitelnosti hodinek až na pár metrů a v divadle nebo kině zas nikoho neobtěžujete přílišnou září.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - luminiscence A my jen na závěr recenze paní Evy doplníme, že tyto hodinky pohání quartzový strojek a mají jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu (měření času při ponoru).

Model Wenger Squadron Lady jste mohli vidět také na našem Facebooku na ruce další zákaznice, která si je darovala k zakončení VŠ nebo u oblíbené rychlobruslařky Karolíny Erbanové

Za fotky děkujeme Vítovi Černému.

Máme nové znělky videorecenzí

Máme nové videoznělky! Můžete je zahlédnout na našem YouTube kanále vždy před a po naší videorecenzi. Jak se vám líbí práce našich grafiků? Nám moc! 🙂

Na videu můžete vidět hodinky Seiko Prospex SRP775K1 (alias Seiko Turtle – želvy).

Druhé video recenzuje hodinky Citizen Satellite Wave CC2006-53E. Omluvte ty roztřesené ruce našeho kolegy Tomáše. Holt tak drahé hodinky netočí každý den 🙂

K hodinkám Swiss Military Hanowa batoh v hodnotě 500 Kč

Batoh k hodinkám Hanowa

Batoh k hodinkám Hanowa

Je léto a my společně s distributorem hodinek Hanowa rozdáváme dárky. S nákupem hodinek SWISS MILITARY HANOWA u nás získáte:

 • švýcarskou spolehlivost za nejnižší cenu na trhu
 • batoh pro volný čas v hodnotě cca 500 Kč
 • možnost vyhrát skutečný adrenalin

Stačí u nákupu hodinek projevit zájem o batoh a my vás provedeme registrací hodinek.

Nakoupili jste u nás hodinky, ale leták s akcí jste nedostali? Udělali jste objednávku online? Nic se neděje – napište nám a my vám s registrací hodinek pomůžeme (je potřeba potvrzení z naší strany).

Registrace koupených hodinek probíhá na webu soutez.swiss-military-hodinky.cz. Stačí vyplnit údaje k dodání batohu (adresu), číslo naší faktury s hodinkami a jako prodejnu vybrat Helveti.cz.

Hodinky Swiss Military Hanowa nakoupíte v našem eshopu na www.helveti.cz/swiss-military-hanowa.

Akce platí při nákupu od 1. 7. do 30. 9. 2016.

Luminox 8831.KM: parťák do nepohody

Hodinky Luminox používají profesionálové po celém světě, kteří mají vysoké nároky na funkčnost, odolnost a čitelnost i v těch nejtěžších podmínkách. Jsou součástí výstroje elitních amerických jednotek Navy SEALs, stíhacích pilotů F-117 Nighthawk nebo astronautů z XCOR Aerospace.

Nemusíte být profesionálním vojákem ani pilotem, abyste mohli naplno využít potenciál hodinek, které vám dnes představíme. V podstatě postačí, pokud jste outdoorový nadšenec, který rád tráví volný čas na treku nebo jinde v přírodě. Hodinky Luminox 8831.KM z řady RECON NAV SPC 8830 Series vám díky svým vlastnostem v mnoha situacích usnadní život a nikdy vás nenechají na holičkách.

Luminox 8831.KM

Pouzdra jsou u hodinek Luminox většinou vyrobena z tvrzeného karbonu, který je charakteristický vysokou odolností proti poškození. Zároveň je velmi lehký a hodinky, tak na ruce nepůsobí těžkopádně, přestože mají často na pohled masivnější pouzdro. K vysoké odolnosti dále přispívá safírové sklíčko, chránící přehledný ciferník. Do toho jsou vsazeny tritiové mikrotrubičky, které nepotřebují nasvěcovat a září až po dobu 25 let. Když pak vezme v potaz ještě voděodolnost 200m, je zřejmé, že tyto Luminoxy přežijí i ty nejdrsnější podmínky.

Luminox 8831.KM tritium ručička

Z praktických vychytávek modelu Luminox 8831.KM zaujmou především tachymetrodnímatelný kompas. Pásek, na kterém je kompas umístěn, lze použít také jako pravítko. Pokud často cestujete, tak určitě oceníte možnost nastavení druhé časové zóny. A pokud by Vás zajímalo, jakou rychlostí se pohybujete, tak i to můžete pomocí těchto hodinek zjistit.

Luminox 8831.KM

Kromě toho hodinky skvěle vypadají. Zelené detaily a hliníková vložka lunety jsou v kolekci Luminoxu příjemným zpestřením.Luminox 8831.KM

Sečteno podrtrženo: lehké pouzdro, odolné sklíčko, tritiová luminiscence, vodotěsnost do 200m, kompas, tachymetr a možnost nastavit si druhý světový čas se sice neztratí při vojenských misích, ale přijdou vhod i na treku.

->kompletní nabídka hodinek Luminox<-

Více o hodinkách Luminox:
Představení hodinek Luminox
Testování hodinek Luminox 3001 v Laponsku

Porovnání nových Wenger Sea Force s původním modelem

srovnani-Sea-Force-nova-stara-2Konečně k nám dorazily nové Wenger Sea Force. A ano, musíme uznat, že si určitě své zájemce najdou. Ve Wengeru totiž dotáhli drobnosti, které původním hodinkám chyběly a tolik toho zase nestihli „pokazit“ 🙂

Jenom pro úvod – porovnáváme původní model Wenger Sea Force 01.0641.103 (a jemu podobné) s novinkou Wenger Sea Force 01.0641.117.

Výhody oproti původnímu modelu:

 • hodinky mají matnou (broušenou) úpravu pouzdra i po jeho boku (jemné vlásečnice tak téměř nepůjdou vidět)
 • menší logo Wenger na ciferníku (některým lidem nedalo spát)
 • řemínek má černé prošití (bílá nit se mohla rychleji ušpinit)
 • očka u řemínku jsou pevnější (nemají podélné proděravění)

Pár chybek se bohužel najde:

 • safírové sklíčko nahradil minerál se safírovou úpravou
 • na korunce chybí signování (švýcarský kříž)

Neutrální postřehy:

 • ciferník je plastičtější (díky pruhovanému vzoru)
 • trošku usedlejší / decentnější vzhled
 • posun datumovky na 3. pozici může někomu také více vyhovovat
 • luminiscenční nátěr je na menší ploše, ale při testování svítil velmi intenzivně
 • změnilo se rozložení čísel na lunetě (15,30,45 z původních 20,30,40,50)
 • ručičky jsou subtilnější (původní výrazné meče nahradilo klasičtější provedení)

Resumé

U nás se tedy nekonalo žádné velké zklamání, kterého jsme se upřímně obávali (to víte, někdo nám sáhl na modlu). Pokud tedy zkousnete změnu u sklíčka, tak budete spokojení. Jenom delší zkušenosti nám mohou potvrdit, jestli novinka bude stejným „držákem“ a bestsellerem jako její předchůdce.

A co verze v chronografu?

wenger-sea-force-01.0643.108_midResZa zmínku rozhodně také stojí nové Wenger Sea Force Chrono. Nově zpracovaný ciferník nás velmi zaujal a skoro bychom jim i tu absenci safírového sklíčka odpustili.

Všechny hodinky Wenger Sea Force najdete na našem specializovaném eshopu hodinek Wenger nebo klasicky na Helveti.cz.