Prošli jsme pokročilým Seiko školením

Seiko to s proškolováním prodejců myslí vážně. Měli jsme tak možnost absolvovat další* z řady školení – tentokrát více zaměřené na technologii automatických hodinek a řadu Seiko Presage.

Díky školení jsme zase o něco chytřejší a můžeme vám fundovaněji poradit s výběrem hodinek Seiko.

seiko-spb041j1

Školení vedl za Seiko opět pan Patricio Testart, organizoval a překládal pan Ondřej Jelen a z našeho týmu se zúčastnila Darina Vokrojová, František Šmolík a Ondřej Šebl. Seiko specialistů tak budeme mít dost 🙂

Chcete se o Seiko hodinkách dozvědět více? Doporučujeme náš článek Postřehy ze školení Seiko hodinek 2016.

Pár zajímavostí ze školení:

 • Seiko = úspěch, preciznost, přesnost
 • Seiko si vyrábí všechny součástky samo. Naprosto vše! Sklíčka, pouzdra, strojky, vše.
 • Prodají více než 20 mil. hodinek Seiko + X mil. součástek (strojky, atd).
 • Limitky hodinek Seiko jsou na trhu okamžitě vyprodané.
 • Řada Seiko Presage – důraz na technologii výroby. Ve světe roste zájem o luxusní mechanické hodinky. Vlajkovým modelem je Seiko SPB041J1 se strojkem 6R27.

Na školení se vysvětloval dopodrobna i mechanismus automatických hodinek. Například horizontální vs vertikální spojka u automatických chronografů. V roce 1969 to mělo Seiko jako první na světě a jde o znak precizní hodinařiny.

Hodinky Seiko si můžete zakoupit v našem eshopu na Helveti.cz.

Mimo jiné se zde probíral systém Trimatic (již zmiňovaný i v minulé školení).

Mechanické hodinky a Trimatic

Seiko Presage SPB041J1 s kalibrem 6R27

Za školení děkujeme firmě Seiko a českému distributorovi – firmě Design Trade.

* podrobný zápis znalostí z předchozího školení si můžete přečíst v článku Postřehy ze školení Seiko hodinek 2016

Zeppelin – oslava velikánů oblohy

Na začátku 20. století brázdily oblohu vzducholodě. Firma Pointtec se rozhodla těmto létajícím gigantům a německému přispění do historie vzduchoplavby v podobě značky Zeppelin, vzdát hold stejnojmennou značkou hodinek. A právě Zeppelin bude naší první novou značkou v roce 2017. Věříme, že si ji a její příběh zamilujete stejně jako my.

Ferdinand von Zeppelin, král vzdušných korábů
První vzducholoď vzlétla v roce 1852. V dalších letech se jim dostalo vylepšení např. v podobě spalovacího motoru nebo celohliníkové kostry. 17. října 1900 vystoupala na oblohu první vzducholoď navržená Ferdinandem von Zeppelinem (1838-1917). Jmenovala se LZ 1 a měřila 127 metrů.

Celý příspěvek

Udělejte radost a dobrý skutek. Hodinky, které pomáhají

Nejen že jsou krásné, ale také pomáhají. A pozor, teď není řeč o žádných vítězkách soutěží královen krásy. Podpořit dobrou věc totiž můžete i koupí hodinek, u nichž jde výtěžek z prodeje na dobrou věc.

Bering Charity Collection

Značka Bering se nijak netají tím, že největší inspirací jí jsou krásy Arktidy. A to do té míry, že financuje projekt, který pomáhá zachraňovat polární medvědy a jejich přirozené prostředí. Z každého prodaného kusu „charitativních hodinek“ dostane nadace Polar Bears International 15 dolarů.

Fotky nadace Polar Bears International

Celý příspěvek

Tričko Helveti.cz vyhrála paní Strnadová

Tentokrát to bylo velmi jednoduché. Ptali jsme se vás, jak se jmenují dva naši kolegové. Nebyli to Kuba a Anče z pohádky, ale Kuba a Darča 🙂

Kdo takto správně odpověděl a měl trošku štěstí při losování?

Vylosovali jsme číslo 46, pod kterým soutěžila paní Strnadová. Tímto výherkyni gratulujeme. Kdyby se náhodou o výhru nepřihlásila (kontaktovali jsme ji emailem), tak vylosujeme náhradního výherce.

Další soutěž připravujeme. Sledujte pozorně náš soutěžní web.

Jak jsme losovali

Hledáme do Helveti nového člena týmu

hledame-robertaJak nám Helveti rychle roste, tak potřebujedeme další šikovné kolegy. Hledáme proto dalšího člena do našeho mladého a stále se rozšiřujícího týmu.

Co může být tvoje práce:

 • komunikovat se zákazníky a distributory,
 • vyřizovat objednávky a expedovat zásilky,
 • řešit reklamace zboží,
 • být garantem určité značky,
 • starat se o sklad a jeho optimalizaci,
 • pracovat s eshopem – doplňovat a upravovat produkty,
 • fotit a natáčet hodinky,
 • vzdělávat se, navštěvovat školení a veletrhy,
 • sepisovat články, recenze, a reagovat na dotazy v diskuzních fórech,
 • podílet se svými nápady na směřování naší firmy,
 • .. nebo cokoliv dalšího 🙂 Protože schopných lidí není nikdy dost!

Celý příspěvek

Jak se nám dařilo v Helveti v roce 2016

Hrdý šéf!

Hrdý šéf Helveti!

Doslova a do písmene se „prášilo za kočárem“! I rok 2016 byl totiž pro Helveti ve znamení růstu. A já jsem velmi hrdý na mé kolegy, že zvládli mnohdy náročné podmínky a hektické dny plné objednávek.

Značek už máme 18

Rozšířili jsme portfolio o značky:

 • Davosa – švýcarské hodinky s tradicí z roku 1881. Pořádné potápky, pilotky a také modely inspirované velikány (Rolex, Omega, a jiné).
 • Epos – jednoznačně naše nejdražší hodinky s podílem ruční práce a složitými komplikacemi.
 • Casio – neoddiskutovatelná klasika, která dokáže za málo peněz hodně muziky. A to vše ještě ve výborné kvalitě. Chtěli jsme G-Shock, Pro Trek a tak jsme Casiu otevřeli cestu. Nelitujeme!
 • Triwa – skandinávský design (konkrétně ze Švédska) nás uchvátil a s dánským Beringem se v jednoduchosti skvěle doplňují.
 • Suunto – spíše subjektivní rozhodnutí, protože mám s hodinkami skvělé zkušenosti a rád se toulám horami. Chtěl jsem stejně laděným přátelům poskytnout možnost kupovat Suunta u nás.

Značek máme nyní celkem 18. Našim cílem do budoucna je mít maximálně 30 značek, které dokážeme profesionálně spravovat. Pomalu se nám naplňuje kapacita a každou další proto budeme důkladně zvažovat. V našem hledáčku jsou .. ale nechte se překvapit.
Celý příspěvek

Kladivo, led, 10 hodin vibrací aneb když se testují hodinky Casio G-Shock

Pády, otřesy a vibrace mohou výrazně ovlivnit přesnost i funkčnost hodinek. Pokud jsou u vás takové nehody na denním pořádku, možná je čas pořídit si odolné hodinky, jejichž konstrukce s podobnou zátěží počítá.

Po vojáky oblíbených hodinkách Traser a Luminox a 130x testovaných Victorinox I.N.O.X. jsme před nedávnem přivítali dalšího adepta na opravdu odolné hodinky Casio G-Shock. Na první pohled robustní, ale lehké, vysoce odolné a testované tak, jak se jiní výrobci své hodinky ani neodváží potrápit.

Ne nadarmo se o řadě G-Shock mluví jako o legendě mezi odolnými hodinkami. Každý model i jeho součástky podstupují přísné testy, díky nimž máte jistotu, že jejich odolnost není jen papírová.

Hodinky Casio si můžete zakoupit v našem eshopu na Helveti.cz.

Celý příspěvek

Hodinky Epos za 21890 Kč mají svého výherce

Aktualizováno: Výherkyně si již vyzvedla hodinky Epos. Ještě jednou gratulujeme!

Tentokrát šlo o opravdu hodnotnou cenu. Mohli jste vyhrát hodinky Epos Sportive 3413.131.20.15.30 v hodnotě 21 980 Kč.

Kolik vás soutěžilo

Soutěž jsme hodně propagovali na soutěžních webech, na Facebooku, emaily a také ústně v naší prodejně. Proto nás překvapilo, že soutěžících nebylo tak velké množství.

Možná za to mohla kratší soutěžní doba, hektické období shánění dárků nebo jak říká Jeroným Alessandro Scotta (z pohádky Císařův pekař a pekařův císař): „Snad géniové zodia káli, snad osmapadesátá vyšší inteligence spikli se proti ubohému starci. Možná, že zmýlil jsem se v planetární klasifikaci považuje drchničku a zazichu za rostlinu Saturnovu, kterou je bezesporu fenykl. Třeba se v nepřátelském znamení Štíra střetl mikrokosmos s makrokosmem. Zkrátka..“

Zkrátka, soutěžících bylo 1388.

Hádali jste různě. Někteří měli hodně pozitivní odhady: Pepa 859000,  Helamacik 48956 a d_p 26312. Naopak jiní zase vsázeli na menší počty soutěžících: Daliborex 85, Marketa G. 126 a Kriol 141.

Znalostní otázka

Ptali jsme se na otázku: Kolik let od založení slavila značka EPOS minulý rok?

Zjevně jsme poslední částí otázky zmátli velkou množinu soutěžících. Ano, tento rok slavila značka Epos 91 let od svého založení, ale minulý rok to bylo kulatých 90. A to bylo to pravé číslo.

Správně si roky spočítalo 895 soutěžících.

A kdo tedy odpovědět správně a měl zároveň nejbližší tip k cílovým 1388 soutěžícím? To se dozvíte už za chvíli.

Celý příspěvek

Automatické hodinky Epos za správnou odpověď

soutez-helveti-eposA máme tu poslední letošní soutěž. Vyhrát v ní můžete sportovní automatické hodinky od naší nejnovější značky – Eposu. Švýcarská značka Epos si zakládá na ruční výrobě a její nabídka sice nečítá stovky modelů hodinek, zato si v ní přijdou na své obdivovatelé méně obvyklých hodinářských komplikací a vyšší hodinařiny. Model, o který soutěžíme, jsou potápěčské hodinky Epos Sportive 3413.131.20.15.30 v hodnotě 21 980 Kč.

Hodinky pohání automatický strojek ETA 2824 s rezervou chodu až 40 hodin a funkcí hacking, kdy se při nastavování času zastaví vteřinová ručička. Pouzdro i řemínek hodinek jsou kovové, na ciferníku najdete ukazatel data a na ručičkách a indexech hodinek luminiscenci. Vodotěsnost 20 ATM z nich činí hodinky vhodné i na plavání, potápění a další vodní sporty. Samozřejmostí je safírové sklo a jednosměrně otočná luneta. Díky průměru pouzdra 41 mm budou vypadat dobře i na drobnějším pánském zápěstí.

Jak hodinky vyhrát?

Tipněte si správnou odpověď na soutěžní otázku a počet soutěžících a hodinky Epos Sportive můžou být třeba právě vaše. Výherce opět vyhlásíme na našem blogu a sociálních sítích 20. 12. 2016. Hodně štěstí!

SOUTĚŽIT

Výherce soutěže o hodinky Triwa

Nový majitel hodinek Triwa TW-NEAC109-CL010313 v ceně 6200 Kč nám poslal fotku z oslav výhry. Pozval svou přítelkyni na sushi a toto je fotka pro nás. My za ni děkujeme a ještě jednou gratulujeme k výhře!

Občas je fajn vyzkoušet i „prošlé“ kupóny

Dostali jste do schránek kupón na nákup hodinek Swiss Military Hanowa nebo Bering? Možná jste si všimli, že jeho platnost je do 31.1.2016. Jde o chybu tiskových podkladů, kde nám nejspíše řádil tiskařský šotek. Správně zde mělo být datum 31.3.2017.

Věřte nám, že kupón je plně funkční a můžete jej bez problémů uplatnit.

 • Sleva je 15% + 5% na značky Swiss Military Hanowa a Bering.

Na opravě jsme již zapracovali a distribuce letáků má již správnou verzi. Snad jsme tím moc lidí nezmátli a pár lidí třeba i pobavili 🙂

Ukázka chybného letáku. Jsme také jenom lidi :)

Ukázka chybného letáku. Jsme také jenom lidi 🙂