Prošli jsme školením hodinek Citizen

citizen-hodinky-helveti Absolvovali jsme další odborné školení jedné z našich značek. Tentokrát se jednalo o hodinky Citizen.

Abychom si znalosti nenechali jenom pro sebe, tak se s Vámi zde o některé podělíme.

Citizen je aktuálně jeden z největších výrobců hodinek na světě (některé prameny tvrdí, že dokonce největší). Vlastní továrnu na výrobu kvalitních japonských strojků Miyota, které dodává napříč celému spektru světových značek. V prvenství mezi hodinářskými patenty soupeří s firmou Seiko.

Ze známých tváří propagujících značku Citizen jsou to například: Kelly Clarkson (zpěvačka), Matt Kenseth (automobilový závodník), Eli Manning (Quarterback v americkém fotbale) a Victoria Azarenka (tenistka).

Dále už něco k technologiím a následně historii značky Citizen.

Citizen Eco-Drive – solární hodinky

citizen-eco-drive Citizen se dlouhodobě (od roku 1976) specializuje na solární hodinky. Jeho technologie s názvem Eco-Drive o tom přímo vypovídá. Systém funguje tak, že světlo prochází sklíčkem, následně číselníkem hodinek a dopadá na solární panel umístěný pod ním. Tento solární článek mění světelnou energii na tu elektrickou. Co se týče efektivity nabíjení, tak zdaleka nejlepší je přímé sluneční záření. Hodinky se ale dobíjejí i pod „studeným“ světlem žárovek.

Délka životnosti akumulátoru je 6-8 let a ušetříte si tak časté cesty k hodináři s výměnou baterie. Cena za akumulátor se pohybuje od 400 – 600 Kč (i s prací).

Citizen deklaruje, že použitím titan-lithiového akumulátoru je možné nashromáždit energii k pohonu na 6 – 60 měsíců bez dalšího dobíjení.

Prohlédněte si hodinky Citizen Eco-Drive:

citizen-eco-drive-ring Novinkou v roce 2009 bylo uvedení technologie Eco-Drive RING. Solární článek byl ukryt v kroužku kolem číselníku. Solární kroužek absorbuje jakékoliv světlo (umělé nebo přírodní) přímo. Při výrobě hodinek tak lze použít pro číselník nejrůznější materiály a není potřeba brát ohledy na speciální, světlo propustné vlastnosti. To otevírá zcela nový svět pro jejich design a provedení.

Od roku 2012 už jsou hodinky Citizen Eco-Drive Ring běžně k dostání. Pár příkladů Eco-Drive Ring hodinek pro představu:

Jsme autorizovaný prodejce hodinek Citizen. Objednávejte na Helveti.cz.

Rádiem řízené hodinky – Citizen Radio-Controlled

Druhou silnou stránkou Citizenu jsou jeho rádiem řízené hodinky. Ty se samy synchronizují ve 3-4 hodiny ráno s vysílačem (například ve Frankfurtu) a vy tak máte stále přesný čas. Při cestování je potřeba správně nastavit lokální vysílač, který je nejblíže vašemu místu.

GPS vs Radio-Controlled

citizen-gps-satellite Citizen už také představil hodinky s GPS technologií*, která není závislá na lokálních vysílačích. Konkuruje tak hodinkám Seiko Astron, které k synchronizaci času a data používají právě GPS a automaticky hodinky nastaví po celém světě.

Velkou výhodou oproti Radio-Controlled je pokrytí signálem. Rádiem řízené hodinky jsou totiž odkázány pouze na několik vysílačů po světě (ty však pokryjí většinu potřeb), kdežto GPS hodinky se seřídí kdekoliv.

* Pozn.: U starších GPS modelů Citizen hodinek bylo nutné manuálně nastavit lokalitu (například Sydney) a až pak se hodinky přes satelit seřídily. Nové modely už si i polohu berou přímo ze satelitu.

Historie značky Citizen

1918 – byl v Tokiu založen institut pro výzkum hodinek Shokosha. Právě zde byly záhy vyrobeny první kapesní hodinky, které si v roce 1924 našly cestu k tokijskému starostovi Gotō Shimpeimu. A byl to on, kdo dal jméno nejenom hodinkám, ale i celé společnosti a nazval je tak, aby byly blízké srdcím všech lidí na světě – CITIZEN (občan).

1930 – mění firma své jméno na Citizen Watch Company s.r.o.

citizen-historie

1956 – zavádí Citizen první hodinky odolné proti nárazu nazvané Citizen Parashock.

1959 – představuje Citizen další hodinky z řady odolných. Tentokrát jde o první vodotěsné hodinky s názvem Parawater.

1995 – prodaly se první hodinky Eco-Drive a zákazníci po celém světě si je od té doby žádají čím dál víc.

2003 – systém Stilleto znamená nejtenčí solárně nabíjené hodinky na světě. Hodinky mají výšku pouhých 4,4 mm.

2005 – oslavila známá kolekce Aqualand dvacetileté výročí. První model JP2004-07E se v čase vyvinul až k výročnímu modelu JV0050-03E, který – jak jinak – musel tradici zachovat a nějaké prvenství si také přiznat. První profesionální potápěčské hodinky na světě s pohonem Eco-Drive!

2007 – Citizen kupuje značku Bulova Watch Company (v roce 1875 založena Josefem Bulovou – Čechem emigrujícím do Ameriky).

2009 – v Basileji Citizen představuje koncepční model Eco-Drive RING se zcela novým systémem skrytého solárního článku.

2012 – byla uvedena technologie Eco-Drive RING do výroby a v současné době jsou hodinky Eco-Drive RING běžně dostupné.

Šedý dovoz hodinek Citizen

Abychom jenom nechválili, tak musíme zároveň upozornit na poměrně zásadní problém Citizenu s šedým dovozem. Takové hodinky pak autorizovaný servis odmítá opravovat a můžou s nimi vzniknout nemalé komplikace. Nakupujte tak pouze u ověřených autorizovaných prodejců (jako jsme například my v Helveti.cz).

Citizen záruka 5 let 5letá záruka je u hodinek Citizen také důkazem jejich kvality. U nás k ní dostanete ještě pojištění hodinek na 1 rok zdarma. O hodinky tak máte dokonale postaráno.

Prohlédněte si hodinky Citizen v našem eshopu Helveti.cz.

Závěrem

Získání značky Citizen do našich řad si velmi ceníme a převážně díky svým technologiím nás tato firma opravdu baví!

Díky profesionálnímu zaškolení jsme tedy zase o něco chytřejší a dokážeme Vám lépe pomoci s výběrem těch pravých hodinek. Máte-li nějaké dotazy, tak nám napište nebo zavolejte.

Za Helveti s.r.o. – Jiří Štencek, majitel

Máme výherce luxusní kožené peněženky Wenger

Máme vítěze naší soutěže o peněženku Wenger. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás tentokrát bylo

O peněženku Wenger s námi soutěžilo 435 soutěžících.

Z nichž 414 vědělo, že naše nejprodávanější hodinky jsou Wenger Sea Force 01.0641.103. Už ale jenom 156 z vás vědělo, že jsme s prodejem hodinek začali v roce 2010. Velká spousta si datum pletla se založením společnosti Wenger (192) nebo tipovala naše začátky do roku 2005 (27) nebo 2012 (60).

Přitom stačilo zabrousit na pár stránek a vše muselo být hned jasné.

Obě otázky zodpovědělo správně 153. Po odstranění duplicitních adres a zjevných podvůdků jsme se dostali na konečné číslo 127 správně odpovídajících.

Co jste mohli vyhrát

Soutěžili jsme o peněženku Wenger (hodinky Wenger jistě znáte) v ceně 1000 Kč. Jde o celokoženou luxusní peněženku, kterou již brzy přidáme do akce s nákupem nových hodinek Wenger či Victorinox. Sledujte tak náš eshop, blog a Facebook. Brzy se dozvíte víc.

Výherce

Už vás nebudeme dále napínat a vyhlásíme vylosovaného výherce..

Šťastným výhercem je pan Ondřej S. s číslem 96. Srdečně gratulujeme!

V případě, že by výherce svou výhru nepřevzal do 14 dní – provedeme na základě pravidel nové losování.

Soutěžte dále

Aktuálně připravujeme další soutěž o hodinky Wenger City Classic 01.1441.101, takže bedlivě sledujte náš web či Facebook profil.

Jak jsme losovali

Casio: od digitálek k superodolné legendě

Pokud byste pátrali po značce hodinek, o které slyšel snad každý, skončili byste s velkou pravděpodobností u tradiční japonské značky Casio. Společnost, která byla založena v roce 1946, se v počátcích specializovala především na produkci kalkulátorů. Dnes má ve svém portfoliu různé druhy elektroniky, z nichž jsou ale nejvýznamnější právě hodinky.

Casio plně využilo potenciál quartzové revoluce v 70. a 80. letech minulého století. Model CASIOTRON z roku 1974 znamenal technologický průlom ve světě náramkových hodinek. Poprvé v historii byly hodinky vybaveny automatickým kalendářem. Jako jedni z prvních také začali s vývojem a produkcí do té doby nevídaných, multifunkčních hodinek, které byly schopné zobrazit např. druhou časovou zónu, teplotu nebo atmosférický tlak.

Casio Casiotron

Casiotron, průlomový model s automatickým kalendářem

Ačkoli v katalogu Casia naleznete hodinky vhodné pro všechny situace, opravdou ikonou se stala řada G-Shock, která byla na trh uvedena v roce 1983. První hodinky Casio G-Shock označením DW-5000C měly zbortit veškeré představy o křehkosti hodinek a byly konstruovány s jediným cílem – být těmi nejodolnějšími na světě.

Casio G-shock

Casio G-Shock, hodinky, které byly zkonstruovány tak, aby vydržely pád z 10 m, byly vodotěsné do 10 ATM a vydržely až 10 let bez výměny baterie.

Toho bylo dosaženo unikátní konstrukcí, kdy je modul chráněn jak vnějším plastovým pouzdrem, tak vnitřním kovovým. Hodinky se velice rychle staly hitem a prodeje dosáhly celosvětově neuvěřitelných 70 milionů kusů. Za jejich více než 20letou historii bylo vytvořeno velké množství modelů s různými funkcemi – vaše G-Shock mohou nyní mít např. solární napájení nebo radiové seřizování času.

unikátní konstrukce hodinek Casio G-shock

Hodinky G-Shock mají také svou dámskou alternativu v řadě Casio Baby-G. Mezi nejoblíbenější řady patří i Edifice, kombinující sportovní eleganci se špičkovými technologiemi, outdoorové hodinky Pro Trek nebo přesné Wave Ceptor, řízené atomovými hodinami.

Jedna z oblastí, ve které CASIO opravdu exceluje, je poměr cena/výkon. Ať už si člověk vybere z kterékoli řady, vždy dostane skvěle zpracované hodinky, které jsou v mnoha případech doslova nabité speciálními funkcemi a přitom jsou k dostání za velmi příznivou cenu. Spojíte-li to s neuvěřitelnou kvalitou (reklamovanost dosahuje mizivého promile), tak máte jasné favority mezi hodinkami pro všechna použití.

Kupte si hodinky Casio v našem eshopu Helveti.cz.

Výčet technologií, které CASIO nabízí, je velmi široký. Mezi nejpraktičtější funkce patří bezesporu automatické seřizování času za pomoci radiového signálu. Vysílače, řízené atomovými hodinami – nejpřesnějšími hodinami na světě, jsou rozmístěny po Zemi tak, aby poskytly co největší pokrytí a možnost spojení s hodinkami. Jen v Evropě jsou vysílače v Německu a Velké Británii.

Přesné hodinky Casio G-Shock

Vysokou přesnost hodinek Casio zaručuje synchronizace s atomovými hodinami.

Novinkou je využití technologie Bluetooth, díky které je možné přes aplikaci v mobilním telefonu např. nastavit čas nebo budík. Dále je možné aktivovat funkci „Phonefinder“ a pomocí hodinek rozezvonit telefon. Tyto funkce jsou charakteristické pro řadu Edifice. Některé modely z řady G-Shock jdou ale mnohem dál. Hodinkami tak lze ovládat i přehrávání písní, přijímat notifikace z Facebooku a Twitteru atd.

Casio Edifice

Casio Edifice sází na kombinaci sportovní elegance a využití moderních technologií.

Technologie Casio G-Shock

Mezi další používané technologie patří například:

 • Výškoměr
 • Tlakoměr
 • Digitální kompas
 • Fáze měsíce
 • Smart Access
 • Teploměr
 • Solární napájení
 • Odpočet pro jachting

Doufáme, že se hodinkám Casio bude v Helveti vedle japonských bratří Seiko a Citizenu líbit. Tím, že se jim bude dařit, jsme si jistí, protože z řad Edifice, G-Shock, Wave Ceptor nebo Pro Trek si vybere opravdu každý.

Zdroje:
http://www.casio.com/

Soutěžní hodinky Bering už znají svého majitele

Jak jsme nedávno informovali, výhercem naší první letošní soutěže se stal Erik Sedláček. Pan Sedláček je profesionální voják a pro svou cenu, hodinky Bering 10729-446, si přijel do naší prodejny v Praze-Karlíně až z Brna.

Sotva skončila první letošní soutěž, hned jsme vyhlásili druhou. Do 16. 6. 2016 s námi můžete soutěžit o luxusní koženou peněženku Wenger. A jaká výhra na vás bude čekat ve třetí soutěži? Sledujte náš FB a blog a nechte se překvapit, už brzy spustíme další kolo letošního soutěžení s Helveti. 🙂

Co nového u Victorinoxu? Titanové překvapení, Alliance s chronografem a I.N.O.X. pro potápěče

Každý rok na jaře naše hodinářské značky představují jednu novinku za druhou. Co si pro nás letos připravil Victorinox? Další várku Inoxů a myslel i na dámy.

S Victorinox I.N.O.X. do hlubin moře

Ani letos nás Victorinox nenechal na pochybách, která modelová řada je jeho vlajkovou lodí, a tak se rodina Victorinox I.N.O.X. dočká dalšího člena – potápěčských hodinek Victorinox I.N.O.X. Pro Divervictorinox-inox-pro-diver-241734V prodeji budou čtyři barevné varianty – černá, červená, modrá a neobvyklá žlutá, která zajišťuje opravdu maximální čitelnost hodinek v jakkoliv náročných podmínkách. Kromě ocelového pouzdra, šroubovací korunky, antireflexního safírového sklíčka a vodotěsnosti do 200 metrů mají Victorinox I.N.O.X. Pro Diver ve výbavě i jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu. Kvalitní luminiscenci SuperLuminova u těchto hodinek oceníte dvojnásob – v noci i při potápění. victorinox-inox-pro-diver-241735 Všechny 4 barevné varianty máme už na e-shopu.

I.N.O.X. v titanu

Tím ale variace na hodinky Victorinox I.N.O.X. ještě nekončí. Až do poslední chvíle úzkostlivě tajenou novinkou byly titanové Victorinox I.N.O.X., které jsme si mohli poprvé prohlédnout a vyzkoušet na Baselworldu. Oproti ocelovému provedení se můžete těšit na výrazně nižší váhu a stále vynikající odolnost. Na výběr bude z královsky modrého, oranžového a šedého gumového řemínku nebo dvou kožených (černý a hnědý). Jejich uvedení na trh očekáváme koncem roku 2016.
Victorinox INOX titan

Victorinox Alliance se stopkami podruhé

Victorinox Alliance jsou synonymem pro jednoduchost a eleganci. A v duchu stejné filosofie Victorinox stvořil i nové modely s chronografem. O 2 mm širší pouzdro nyní disponuje nejen zobrazením času a data, ale i dne v týdnu. Safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, luminiscence i vodotěsnost zůstaly stejné jako u ostatních modelů. Hodinky se však liší zevnitř, místo strojků ETA je pohání strojky značky Ronda.

Celkem půjde o 6 modelů (3 s koženým řemínkem, 3 na oceli), které se začnou prodávat ve druhé polovině roku 2016. První 4 vlaštovky už máme na e-shopu.
Victorinox Alliance Chronograph

Alliance Small pro dámy – malé, ale šikovné (a krásné)

Královská modř, holubičí šedá a nestárnoucí klasika v podobě černé a stříbrné. To jsou barvy, do kterých Victorinox oblékl dámské hodinky Alliance Small. Průměrem ocelového pouzdra 35 mm nabízí alternativu k ostatním dámským hodinkám z řady Alliance, které jsou o poznání menší (30 mm). Zajímavostí řady je diamant na 6. pozici pod datumovkou a model s měsíčními fázemi a koženým řemínkem, které lze okolo ruky omotat dvakrát. Nové Victorinox Alliance Small půjdou do prodeje ve druhé polovině roku 2016.

Všechny podzimní, zimní i jarní novinky od Victorinoxu najdete pohromadě v kategorii novinky Victorinox.

Zákaznická recenze končících Traser P 6506 Commander 100 Force

Dva v jednom, tak by se dala nazvat recenze našeho zákazníka, která vyšla v magazínu Nosíme-hodinky.cz. Hodinky Traser P 6506 Commander 100 Force totiž vlastní v celotitanovém provedení i na kůži. Co ho k tomu vedlo a které variantě dává přednost? Vše se dozvíte v čerstvé recenzi.

Recenze Traser P6506 Commander 100 Forcehttp://www.nosime-hodinky.cz/traser-commander-100-force-recenze-uzivatele/

Jak už jsme avizovali, model P6506 končí. Nahradí ho Traser Special Force 100 s trochu dynamičtějším designem. Pokud se vám víc líbí model Commander, stále máme několik posledních kusůhttp://www.hodinkytraser.cz/traser-p-6506-commander-100-force/

Traser-Commander-100-Force-1-768x432

Traser Commander 100 Force: recenze uživatele

Hodinky Luminox 3001 na testech v Laponsku

Hodinky Luminox 3001, pirov Lapin Kulta, ohýnek

Testování probíhalo v náročných podmínkách.

Země za polárním kruhem má neuvěřitelné kouzlo, které mě opakovaně láká. Proto jsem i tento rok s přáteli vyrazil na trek zimním Laponskem. Tentokrát šlo o poznávání finské části a putovali jsme z nejsevernějšího místa (Nuorgam – Utsjoki) k jezeru Sevettijärvi a dál opět k norským hranicím do mestěčka Näätämö. To všechno na sněžnicích se saněmi za zády a s přespáváním ve vlastních stanech.

Na podobná putování s sebou vždy beru hodinky z naší nabídky, abych je pořádně otestoval (přečtěte si naše ostatní recenze). Teď padla volba na švýcarské Luminox 3001. Zkušenosti s Luminox hodinkami jsem do té doby neměl žádné, ale velmi dobře znám alternativu v podobě hodinek Traser, které prodáváme již delší dobu.

Co hodinky Luminox zažily:

 • prudké změny teplot (z ruky odloženy do sněhu, na sáně – rozdíl z 25°C na 0°C)
  • testoval jsem přes noc, kdy teplota klesla na -18°C
 • několik tisíc otřesů každý den (6-8 hodin chůze s hůlkami)
 • zvýšená vlhkost (ve stanu při vaření, oroseno při pocení a podobně)
 • prudké slunce
 • časté kontakty se sněhem, ledem, výstrojí

Hodinky Luminox 3001 si se vším poradily a mé zkušenosti s nimi jsou velmi pozitivní.

luminox-3001-laponsko

+ Klady hodinek:

 • Na ruce jsou příjemné, řemen je dostatečně dlouhý i přes oblečení (bundu, mikinu).
 • Řemínek je měkký, ale zároveň pevný (odolný). Poutko je větší a bytelné.
 • Tritiovou luminiscenci jsem již měl na svých Traser Mil-G (trigalight), ale ta nikdy neomrzí a vždy překvapí svou intenzitou.
 • Hodinky svítí nádherně a jsou tak vždycky čitelné (v noci ve stanu, při sledování polární záře, kdykoliv se setmí). Není třeba kvůli odečtu času zapínat čelovku.
 • Hodinky jsou lehké a příjemné na ruku (velikost akorát, pro mou velikost ruky – obvod 19cm).
 • Nestudí (v zimě je to velmi vhodná vlastnost).
 • Několik nárazů a žádný škrábanec či oděrka. Ač mají minerální sklíčko, tak po 10denním intenzivním používání nebyla na sklíčku jediná vlásečníce.
 • Luneta má pevný chod.
 • Ciferník je přehledný (ač nevypadá) a odečtení času je velmi rychlé.

– Zápory hodinek:

 • Ač sklíčko vydrželo, tak klidnější bych byl s čistě safírovým sklem.
 • Moc návyková luminiscence (LLT alias Trigalight). Což je vlastně plus.

V podstatě jsem hodinky nesundal z ruky a nevadily mi ani při spaní. Svá Suunta jsem měl celou dobu přichycena na batohu a sloužily pouze pro kontrolu teploty a výšky. Už to mluví samo za sebe, že mi Luminoxy opravdu vyhovovaly.

Kde hodinky koupit

Testované hodinky Luminox 3001 si můžete koupit na našem eshopu Helveti.cz. Vyzkoušet si je můžete v naší prodejně na adrese Vítkova 8, Praha – Karlín.

Hodinky Luminox u Helveti.czakční ceně.

Fotky na ruce (wrist shot)

Jak vidíte, tak jsem se jich nemohl nabažit 🙂

Fotky na treku

Moje další recenze hodinek

Výsledky soutěže o hodinky Bering

Máme vítěze naší soutěže o hodinky Bering. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás bylo

O hodinky Bering s námi soutěžilo 969 soutěžících. Správně na obě otázky odpovědělo 827 z vás. Šance vyhrát, tak byla poměrně velká (oproti jiným soutěžím).

Správné odpovědi

Otázky byly opravdu snadné a zodpovězení včetně vyhledání odpovědi nemohlo trvat déle než 1 minutu.

1) O jaké hodinky a v jaké ceně soutěžíme?
Bering 10729-446 v hodnotě 3950 Kč (stačilo se prokliknout na detail hodinek)

2) Kolik hodinek Bering aktuálně nabízíme?
192 (mohli jste najít na našem eshopu v kategorii Bering)

Co jste mohli vyhrát

Soutěžili jsme o hodinky Bering 10729-446 v ceně 3950 Kč. Jde o dánské hodinky s jednoduchým čistým designem. U dam jsou velmi oblíbené a věříme, že i vy si je zamilujete.

Výherce

Už vás nebudeme dále napínat a vyhlásíme vylosovaného výherce..

Šťastným výhercem je Erik Sedláček s číslem 458. Srdečně gratulujeme!

V případě, že by se nám výherce nepodařilo kontaktovat do 14 dní – provedeme na základě pravidel nové losování.

Podmínky předání hodinek

Výherci jsme odeslali email a výzvu k slavnostnímu převzetí hodinek v naší provozovně. Pokud by se z jakéhokoliv důvodu nepodařilo hodinky předat, vylosujeme „náhradního“ výherce.

Soutěžte dále

Aktuálně připravujeme další soutěž o luxusní koženou peněženku Wenger, takže bedlivě sledujte náš web či Facebook profil.

Jak jsme losovali

Jarní novinky od Wengeru

Veletrh Baselworld znamená pro milovníky hodinek takové malé Vánoce. Stovky hodinářských a šperkařských značek se sjedou do švýcarské Basileje a představí své novinky. Jako už tradičně tam nechyběla ani většina „našich“ značek. Co je u nich nového, kdo nás čím překvapil a na co se můžete letos ještě těšit? Začínáme přehledem letošních jarních novinek od Wengeru.

Wenger Urban Vintage s chronografem a tachymetrem

Řada Wenger Urban Vintage byla odhalena na loňském Baselworldu a letos do ní přibyly 4 hodinky se stopkami a tachymetrem. Jak vodotěsnost 100 m, tak sklíčko se safírovou vrstvou zůstalo zachováno, jen pouzdro se ze 41 mm zvětšilo na 43, datumovka se přesunula na 6. pozici a na ciferník přibyly nové funkce.

Wenger Urban Vintage

City Classic

I letos se Wenger vydal cestou jednoduchosti a elegance a představil v tomto duchu hned dvě nové řady. Hodinky z řady Wenger City Classic na první pohled zajmou čistým ciferníkem, který doplňují vedle loga a nápisu Swiss Made jen minimalistické indexy, ručičky a datumovka. Řada obsahuje modely v těch nejoblíbenějších barevných kombinacích na kůži i oceli. Hodinky na koženém řemínku mají navíc speciální „menší“ variantu pro dámy.

City Active

Druhou zbrusu novou řadu tvoří sportovně laděné hodinky Wenger City Active. Hodí se na každodenní nošení, při kterém přijde vhod odolnější sklíčko se safírovou úpravou. Trochu na škodu by mohla být nižší vodotěsnost, ale pokud hodinky stejně při plavání nebo potápění odkládáte, máte příležitost si pořídit kvalitní švýcarské hodinky za velmi příjemnou cenu.

Wenger City Active

Redesign legendy – Sea Force v novém

Řada Sea Force nás hned po svém představení nadchla vynikajícím poměrem cena/výkon. Letos se dočkala nového kabátu – vypadá jinak a trochu se liší i její vlastnosti. Rozměry, vodotěsnost, šroubovací korunku i otočnou lunetu Wenger zachoval, ale sklíčko dostaly nové Wenger Sea Force minerální se safírovou úpravou. Což nemusí být nutně nevýhoda. Jak minerální, tak safírové sklíčko mohou být dostačující ochranou pro vaše hodinky. Záleží, kam je budete nosit a co jim při tom hrozí. Safír se sice nepoškrábe, ale nesvědčí mu pády a nárazy do tvrdých povrchů, se kterými si naopak minerální sklíčko poradí lépe, byť utrží nějaký ten škrábanec. Další, výraznější, změnou je přesunutí loga Wengeru z 12. pozice pod ni.

Pokud máte zájem o původní verze hodinek Wenger Sea Force, pokračujte na náš e-shop. Předzásobili jsme se. 🙂

Wenger Field

Odlehčenějšího designu se dočkaly i hodinky z řady Wenger Field, které jsou charakteristické nylonovým řemínkem s koženým páskem s logem značky Wenger. Ciferník nových modelů působí ještě čistěji a přehledněji.

Wenger Field 2016

Wenger Roadster Black Night

Se dvěma novými modely Wenger dostál názvu Wenger Roadster Black Night. Kompletně černé a do posledního detailu matné hodinky ocení všichni, kdo hledají opravdu nenápadné hodinky. Jejich čitelnost při zhoršené viditelnosti usnadní luminiscence. Zajímavým prvkem je bílá datumovka, která hezky kontrastuje s černým podkladem ciferníku, páskem a PVD úpravou ocelového pouzdra. Oba modely (se stopkami i bez nich) mají silikonový řemínek.

Všechny podzimní a baselworldové novinky od Wengeru si můžete prohlédnout na jednom místě.

Hledáme nového kolegu / kolegyni

hledame-roberta Už v minulosti jsme hledali Roberta a teď k němu hledáme dalšího člena do našeho mladého a stále se rozšiřujícího týmu.

Co může být tvoje práce:

 • komunikovat se zákazníky a distributory,
 • vyřizovat objednávky a expedovat zásilky,
 • řešit reklamace zboží,
 • starat se o sklad a jeho optimalizaci,
 • pracovat s eshopem – doplňovat a upravovat produkty,
 • fotit a natáčet hodinky,
 • sepisovat články, recenze, a reagovat na dotazy v diskuzních fórech,
 • podílet se svými nápady na směřování naší firmy,
 • .. nebo cokoliv dalšího 🙂 Protože schopných lidí není nikdy dost!

Tvou výhodou bude:

 • příjemné vystupování,
 • prodejní schopnosti,
 • zkušenosti s eshopem,
 • zájem o hodinky.

Koho dále hledáme:

Kdo jsme a na co se můžeš těšit

V Helveti s.r.o. prodáváme hodinky prostřednictvím našich eshopů (Helveti.cz, HodinkyWenger.cz) a kamenné prodejny. Snažíme se pro zákazníky dělat maximum a od toho se odráží také náš pozitivní přístup k nim. Nechceme být jenom dalšími prodejci, ale naopak chceme znát svůj produkt lépe (píšeme recenze, točíme videa, atd) a být schopni ve všem poradit. Naší hlavní výhodou je výborná znalost internetového marketingu a schopnost být na Internetu vidět. Jsme malá firma, takže nejsme zatížení nějakou byrokracií, máme pohodový kolektiv a i ty budeš mít možnost se podílet na chodu a rozvoji firmy.

Pár posledních detailů

Nástup je možný ihned. Nejde o brigádu na 2 měsíce, ale hledáme kolegu na dlouhodobější spolupráci. Je ale samozřejmě možné pracovat při studiu vysoké školy. Téměř vše je u nás o domluvě, takže i tvůj pracovní poměr může být individuální. Ale aspoň pro představu: pracovní doba 5-9 hodin, 3-5 dní v týdnu, práce z domu spíše ne. Kancelář máme v Praze na adrese Vítkova 8, kde se snad brzy budeme osobně setkávat i s tebou.

A co vám vzkazuje Robert?

„Tahle práce má smysl. Nejedná se o práci pro velkou firmu, kde nic neznamenáte, nemůžete nic změnit a chodíte tam s nechutí. V Helveti je příjemný mladý kolektiv malé firmy, kde záleží pouze na vás, jak moc vás práce bude bavit. Přátelské prostředí, vše je na domluvě a nic není problém. Dřív jsem dělal pro různé větší společnosti, ale až tady v Helveti jsem se do práce začal opravdu těšit. Bavilo mě pozorovat a podílet se na rozvoji společnosti. A co zákazníci? Vzhledem k tomu, že se jedná o lidi, kteří si dělají hodinkami radost, nebo vybírají dárek, tak jsou v pohodě. Nemusíte nikomu nic vnucovat, nebo někoho otravovat. Naopak oni vyhledávají vás a rádi si s vámi popovídají.“

Své životopisy prosím zasílejte na info@helveti.cz. První pohovory budou po 16. 5. 2016 a všem zájemcům se ozveme s detailními informacemi.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek