Výstup na Sajamu 6542m s hodinkami Casio Pro-Trek

Už jste si asi všimli, že pokud testujeme hodinky, tak se jim snažíme dát pořádně zabrat. To aby byla recenze postavená na reálných zkušenostech a nemuseli jsme se za ni stydět.

Tak to bylo i s hodinkami Casio Pro Trek PRG 240-1, které jsme vzali na 1 měsíc do Bolívie. Jak to bylo ale postupně…

Vybalování hodinek

Hodinky jsou dodávány v dřevěné krabičce a už rozbalování je zážitek. Na první pohled jsou hodinky robustní a funkce z nich doslova „stříkají“ (a co teprve až prolistujete návod). Vzhledově se mi docela líbí a na ruce mi sedí. Tak už jenom vyrazit.

Hned v letadle poměřujeme

Jelikož mají mí kamarádi hodinky konkurenčních značek – konkrétně Garmin a Suunto*, tak došlo k prvnímu porovnávání už na letišti a v letadle.

Já se s hodinkami Casio Pro Trek teprve sžívám, ale nemůžu si nevšimnout jedné věci. A to sice, že na hodinkách můžu oči nechat. Svou robustností, barevností a možná i reminiscencí mého digitálního dětství si mě postupně získávají.

Parametry hodinek Casio PRG 240-1

Rozměry: průměr pouzdra 51 mm, výška pouzdra 15 mm
– hodinky patří mezi větší, ale to se u outdoorových hodinek předpokládá
Váha: 65 g – velmi lehké
Materiály: sklíčko minerální, pouzdro tvrzený plast
Displej: Duplex LC – digitální dvouvrstvý
Funkce: Teploměr, Výškoměr, Barometr, Kompas, Indikace východu a západu slunce, Stopky, Odpočet, Automatický kalendář do roku 2099, Režim 12/24, Světové časy, 5 budíků, Hodinová signalizace, Tlačítko tónu on/off, Solární dobíjení, Power-saving, Ukazatel míry nabití, Osvětlení (celoplošné), Otočná luneta.
Výdrž nabití: 6 měsíců běžného používání (bez vystavení slunci / nabití), 23 měsíců v úsporném režimu (ve tmě s aktivovanou funkcí power saving).
* Vystavujete-li hodinky občas slunci, tak se neustále dobíjí.

Co všechno hodinky zažily

Základní tábor a pohled na Sajamu

Základní tábor a pohled na Sajamu

Zkušenosti s hodinkami Casio jsem nasbíral během 4 týdnů a zažily se mnou plavbu po jezeře Titicaca, 5denní putování solnou plání Salar de Uyuni, návštěvu Potosí a stříbrného dolu v hoře Cerro Rico (prach, častý kontakt s horninou), koupání v termálním jezírku Ojo del Inca, sestup do pralesů v Coroicu (cca 1500 m n. m.), výstup na hory Chacaltaya (5421 m) a na nejvyšší bod Bolívie Sajamu (6542 m). S hodinkami jsem také běhal a často je nesundával ani na noc. Zkrátka mi doslova přirostly k ruce.

Výčtem se hodinky Casio potýkaly s:

 • častá změna nadmořské výšky (rozdíl až 2800 m v pár hodinách),
 • změny tlaku (viz první bod),
 • výkyvy teplot (rozdíly teplot v poledne a večer jsou velmi výrazné),
 • silně prachové prostředí (Sajama, Cerro Rico),
 • prudké slunce,
 • koupání s termálním bazénku (horká voda),
 • kontakt s horninou, vybavením, pískem.. atd.

Následuje popis výstupu na Sajamu. Pokud vás zajímá shrnutí kladů a záporů hodinek, můžete tuto část přeskočit.

Výstup na nejvyšší horu Bolívie – Sajama 6542 m

Sestup ze Sajamy do výškového tábora

Sestup ze Sajamy do výškového tábora

Byl to nejsilnější zážitek z celého putování. Už v základním táboře máme všechny věci plné sopečného písku a prachu. Odnášejí to i hodinky, ale zatím nevypadá, že by jim to vadilo. Luneta však 2. den začala pod náporem písku mírně šramotit. Stačilo ale párkrát lunetou zatočit a písek se ní uvolnil a chod byl opět plynulý. V základním táboře kalibruji výšku (4800 m) a postupujeme dále. Silný vítr nám bohužel nedovolí postup až do výškového tábora (5700 m) a provizorně stavíme stany za hranou hřebenu ve výšce 5200 m. Protože máme na výstup jenom den a nemůžeme si dovolit žádné vyčkávání, tak už reálně nepočítáme s tím, že by byl výstup úspěšný. Muselo by se zásadně umoudřit počasí a my ze sebe vymáčknout maximum při výstupu těch prudkých 1350 výškových metrů. Nastavuji budík na 1:00 a zalézám do péřáku.

V noci ani na chvíli neusnu a jenom počítám minuty. V 1:00 pípají hodinky a my začínáme vařit čaj a pokoušíme se do sebe dostat aspoň nějaké jídlo. Druhá skupina s námi bohužel nevyrazí (je jim hodně špatně) a tak se o vrchol pokusíme s Láďou sami. Začátek s čelovkami jde dobře a silný vítr nám moc nevadí. Přicházejí ale pasáže, které jsou poměrně nebezpečné a já jsem rád, že pod sebou ve tmě nic nevidím (propasti jenom tuším). Po 2 a půl hodinách chůze míjíme výškový tábor, kde mi hodinky hlásí oněch 5700 m. Krátká zastávka s čajem a pak zase nahoru.

Pod vrcholem Sajamy mezi tzv. kajícníky

Pod vrcholem Sajamy mezi tzv. kajícníky

S prvním světlem už se blížíme pověstným kajícníkům. Síly ubývají, přicházejí první křeče do rukou, ale to nejhorší má teprve přijít. Nasazujeme mačky a nalézáme do těch pekelných ledových útvarů. Je to úmorná dřina. Kontroluji hodinky a zjišťuji, že s kajícníky bojuji asi hodinu. Dva nepříjemné a hlavně bolestivé pády mě definitivně přesvědčují, že dál už nemůžu a mávám na Láďu, který je výš. Podle hodinek jsme ve výšce 6450 m, ale pokud se chci vrátit v pořádku dolů (a mít na to sílu), tak o pokračování ve výstupu bohužel nemůže být řeč. Takový kousek a přitom tak daleko. Dělám několik fotek a pomalu sestupuju dolů. Láďa mě dohání a pomáhá mi s místy technicky náročnějším sestupem. Po nekonečné cestě dolů se v našem provizorním výškovém táboře shledáváme s kamarády. Ti pro nás mají čaj a čokoládu. Naše dobrodružství tak má přeci jen sladkou tečku.

Ano, nakonec je pokus o vrchol Sajamy neúspěšný, ale pro mě je důležité, že jsme v pořádku. A pro účely této recenze by se slušelo dodat, že hodinky také. 🙂

Shrnutí plusů a minusů hodinek Casio ProTrek

+ Klady hodinek:

 • Zapnutí funkce osvětlení pouhým natočením hodinek (může se hodit když nemáte volnou druhou ruku pro zmáčknutí tlačítka – například při lezení, práci s buzolou). Může ale i rušit (když hodinky na noc nesundáte a nechtěně si pak ve spánku posvítíte přímo do očí).
 • Hodinky jsou krásné a sexy. Pro někoho jde možná o až příliš kýčovitý design, ale na mě to funguje. Koukám na ně často „jenom tak“. U hodinek Suunto jsem tento zážitek neměl.
 • Vysoká odolnost. Hodinky zažily několik nárazů a rozhodně jsem se k nim nechoval v rukavičkách. I přes to si odnesly jenom naprosto zanedbatelné škrábance na pouzdře a lunetě. Vodotěsnost jsem testoval ve sprchách, termálních jezírcích a bazénech.
 • Luneta má plynulý chod a ani prach a špína nebyly problém. Chvilku sice byly pod lunetou „cítit“ malé částice, ale pár otočení to spravilo.
 • Ovládání hodinek je intuitivní – rychle jsem všechny funkce pochopil a naučil se je perfektně ovládat.
 • Dva displeje překryté přes sebe jsou výborná vychytávka, která mě doteď nepřestala bavit.
 • Solární napájení mě naprosto uchvátilo, protože jsem se v podstatě nedostal z úrovně maximálního nabití a to jsem hodinky používal téměř neustále. Kdyby hodinky měly GPS, grafický displej a podobné vychytávky, tak by se asi vybíjely rychleji. Přesto jsem si neodpustil pár úsměvů směrem k mým kamarádům, kteří nabíjení hodinek museli řešit.
 • Power saving ještě více šetří baterii (při nepoužívání hodinek je „uspává“ a podobně). Já jsem pro testování tuto funkci vypnul a ani tako jsem se nikdy nedostal v míře nabití pod úroveň maxima.
 • Budík je dostatečně hlasitý a zaspal jsem ho jenom jednou, když jsem měl hodinky ve spacáku zalehnuté.
 • Sklíčko, ač minerální, je hluboce zapuštěno pod úrovni otočné lunety, takže jej poškrábete jenom těžce.
 • Řemínek je dostatečně dlouhý, aby bylo možné hodinky nasadit přes mikinu nebo bundu. Je také pevný a přitom se příjemně nosí. Má navíc malou vychytávku v podobě „podpěr“ u pouzdra hodinek (ze spodní strany u dýnka). Díky tomu hodinky dobře sedí na ruce.
 • Poutko na řemínku sedí pevně a nikam „nejezdí“. Nemusel jsem tak pořád řešit odléhající konec řemínku jako u jiných hodinek.

– Zápory hodinek:

 • Kombinace funkce + osvětlení dohromady moc nefunguje. Přepnutí na funkci (Alti, Baro, Kompas) + zmáčknutí osvětlení funkci pozastaví – vy se tak hodnotu v noci hned nedozvíte. Musíte počkat a pak světlo zmáčknout znovu. Stejně tak zmáčknete-li světlo a pak vyvoláte funkci, tak se světlo ihned vypne. Jde o nepříjemnou věc, ale dá se na ni zvyknout.
 • Osvětlení by mohlo být delší. Měl jsem nastavenu delší variantu 3sec a přes to bych někdy ocenil třeba 5sec.
 • Tlak není přepočtený na hladinu moře. Nikde jsem nenašel možnost tuto hodnotu přepnout a manuální překonfigurování podle hodnot hodinek Suunto nejdřív nevadilo, ale s prudkým poklesem výšky už místo hodnoty ukazovaly jenom 3 pomlčky —. Ve vyšších polohách jsem proto nastavil zpět tlak původní.
 • Rychlost hodinek – vyvolání funkce chvilku trvá (Altimetr, Barometr i Kompas).
 • Jako malé negativum řemínku je občasné zatahání za chlupy u zápěstí. Může za to uchycení řemínku, které občas nějaký ten chloupek uvězní. Stává se to ale velmi vzácně.
 • Funkčně mají hodinky vše, co bych potřeboval. Snad pro náročnější by ještě mohla být součástí vybavení GPS a modul pro rádiové seřizování).

Závěrečný verdikt

Hodinky nemůžu jinak než pochválit. Byl jsem s nimi celou dobu maximálně spokojený a až na pár negativ jsou to skvělé outdoorové hodinky. Casio předvedlo, že za dostupnou cenu 6990 Kč umí konkurovat úzce zaměřeným značkám Suunto a Garmin.

Další recenze Casio ProTrek již brzy

Na našem hodinkovém magazínu Nosíme-Hodinky.cz pro vás připravujeme detailní testování dalšího modelu hodinek Casio Pro Trek a sice Casio PRW 6100Y-1.

Kde hodinky koupit

Testované hodinky Casio Pro Trek PRG 240-1 (nové) si můžete koupit na našem eshopu Helveti.cz. K vyzkoušení jsou v naší prodejně na adrese Vítkova 8, Praha – Karlín. Aktuálně také prodáváme testovací kus za cenu 4890 Kč. Ten koupíte v bazaru na Helveti.cz

Hodinky Casio nakoupíte v našem eshopu Helveti.cz.

* Suunto budeme velmi brzy prodávat

Fotky hodinek Casio ProTrek

Stav hodinek po měsíčním putování Bolívií

Testované hodinky si můžete zakoupit v našem bazaru na Helveti.cz. Cena je 4890 Kč (sleva 30 %, 2100 Kč).

Pár fotek z Bolívie (bez hodinek)

Moje další recenze hodinek

Hodinky Triwa bude propagovat Petr Novotný

petr-novotny-hodinky-triwa-helveti-01

Petr Novotný přebírá hodinky Triwa

S bavičem Petrem Novotným je to jenom shoda jmen. Tento Petr Novotný je vlasový stylista, autor projektu Kalendář osobností 2017, ale také příležitostný spisovatel.

S tímto mladým umělcem (27 let) jsme navázali spolupráci k propagaci hodinek Triwa. Stal se tak pomyslným ambasadorem značky 🙂 Hodinky by se měly objevit v článcích a na fotografiích, kde budou zdobit jeho zápěstí. Držíme palce!

triwa-novotny-helveti

Triwa Rose Nevil Tan Classic

Triwa Rose Nevil Tan Classic

Konkrétně si Petr Novotný vybral hodinky Triwa Rose Nevil Tan Classic TW-NEST105-CL011714. Ty jsou osazeny japonským strojkem Miyota OS21, ciferník chrání minerální sklíčko a pouzdro je z ušlechtilé oceli. Triwa se vyznačuje velmi kvalitními koženými řemínky, které produkuje švédská koželužna Tärnsjö. Filozofií designérů Triwy je: „Navrhujeme jen to, co bychom sami nosili“. Více jsme psali o značce Triwa v našem článku Už jsou naše! Podlehli jsme skandinávskému designu hodinek Triwa.

Kdo je Petr Novotný

Petr Novotný se svým externím týmem se v oboru vlasové úpravy a poradenství v oboru kosmetiky řadí mezi elitu v České republice. Důraz klade především na nejmodernější postupy, využití kreativity a nejnovější módní trendy. Má bohaté artdirectorské zkušenosti, zúčastňuje se mistrovských soutěží v ČR i v zahraničí; například CZ/SK Hairdressing awards, v níž byl v roce 2008 nominován na objev roku. Jako umělec je zprostředkovatelem nejnovějších módních a designových trendů návrhů grafiky maleb ilustrací a kreativního myšlení.

Kalendář osobností 2017 - projekt Petra Novotného

Kalendář osobností 2017 – projekt Petra Novotného

Všechny hodinky Casio pod jednou střechou

casio-tri-vezicky-vystava-hodinek-gshock-helvetiKaždoročně se koná setkání prodejců hodinek Casio ve Stříteži u Jihlavy v resortu Tři Věžičky. Tento ročník jsme se za Helveti akce také zúčastnili.

V příjemné atmosféře jsme měli možnost vidět kompletní kolekci značky Casio a její novinky. Zvláště u řady G-Shock bylo na co koukat a to máme na mysli hlavně G-Shock GravityMaster, GulfMaster a MudMaster. Důraz byl kladen i na hodinky Casio Edifice Bluetooth, u kterých si mohli návštěvníci vyzkoušet propojení s telefonem.

Dále nás zaujaly značky Doxa, Swiss Military by Chrono a Gant. Hlavně u první zmiňované značky reálně uvažujeme o zařazení do prodeje. Jde o švýcarské hodinky sahající svou historií až do roku 1889. Mimo tyto značky vystavovala firma FAST ČR, a.s. ještě hodinky Secco, Timberland, Elite a Lennox.

Z prezentace marketingových aktivit jenom vypíchněme neplacenou propagaci v podobě písničky ASIO od Bena Cristovaa, který v textu použil „Asi jo, ty vole asi jo na ruce G-SHOCK bílý CASIO“. Jeji puštění před obecenstvem mělo velký úspěch a zmiňovaná část byla puštěna ještě 3x 🙂 Pro zvědavé přikládáme song zde:

Příjemný zakončením celé akce byl koncert Ivana Hlase a jeho tria. My tímto děkujeme pořadatelům a firmě FAST za výbornou akci a těšíme se na další setkání.

Za Helveti.cz – Jiří Štencek

Fotky z akce

Videa pouštěná na akci

Výherkyně Lucie si převzala hodinky Bering

Ze 480 soutěžících vyhrála hodinky Bering právě Lucie, která se dnes dostavila pro svou odměnu. Neskrývala radost a setkání tak bylo moc příjemné. Otázky v soutěži byly jednoduché, takže záleželo pouze na štěstí při losování a to výherkyně měla. Ještě jednou gratulujeme!

Předávání hodinek Bering

Předávání hodinek Bering

Soutěžte dále

Připravili jsme pro vás další soutěž o vojenský pásek „Věrni zůstaneme“. A můžeme také prozradit, že hned po ní bude následovat soutěž o hodinky Triwa v hodnotě 6199 Kč. Zůstaňte s námi a soutěžte na www.helveti.cz/soutez 🙂

Představení Seiko Prospex SRPA21K1 PADI a důkladná recenze

Tento týden nám konečně dorazila zásilka vytoužených Seiko Prospex SRPA21K1 PADI, speciální edice potápěčských hodinek, která vzešla ze spolupráce společnosti Seiko a asociace PADI, školící potápěčské instruktory.

Sotva jsme slíbené modely rozeslali všem zájemcům, vyšla v magazínu Nosíme hodinky důkladná recenze této potápěčské novinky od Víta Černého. Pokud zvažujete nákup Seiko PADI, nebo jste fanoušky značky Seiko, doporučujeme pročíst, protože tohle se opravdu povedlo! 🙂

seiko_padi_vit_20160820_05_m-768x512

Speciální edice vychází z legendárního modelu 6105 vyráběného v letech 1970 až 1977, který je často označován jako „želvy“. Více čtěte v recenzi Víta Černého.

Novinku Seiko SRPA21K1 si můžete prohlédnout a vyzkoušet v naší prodejně v Praze-Karlíně.

Další články o Seiko Padi:

Seiko slaví další úspěch – speciální edice PADI a partnerství s potápěčskou asociací

Hodinky Boccia Titanium leták 2016

hodinky-boccia-titanium-letak-2016

Boccia Titanium leták – zobrazte klikem

Značka hodinek Boccia Titanium opět inzeruje v tisku a tentokrát můžete katalog hodinek Boccia najít v magazínech firmy RF Hobby (například 21. století, Enigma, Epocha, Paní Domu, Panorama 21.století – zdraví, Speciální edice – bylinkové recepty, History Revue, Rezidence, Svět na Dlani a další*).

Leták nabízí novinky v řadách těchto německých titanových hodinek, ale také bestsellery ze stávající nabídky.

Vybrat a koupit si pak můžete hodinky Boccia na našich eshopech HodinkyBoccia.cz, kde jsme pro vás připravili i seznam hodinek inzerovaných v letáku a také na našem hlavním eshopu Helveti.cz/boccia-titanium.

Inzerované hodinky Boccia Titanium v reklamě

hodinky-boccia-titanium-letak-katalog-2016

Propagace hodinek Seiko pokračuje

Asi už jste si všimli, že nový distributor hodinek Seiko investuje nemalé finanční prostředky, aby bylo Seiko pořádně vidět. Máte možnost zahlédnout Seiko na billboardech, stránkách časopisů se svým ambasadorem Novakem Djokovićem a reklamní spoty se chystají také na finále Fed Cupu při utkání ČR x Francie (ČT Sport). Tato značka si to zaslouží a my jsme rádi, že pro to současný distributor dělá maximum.

Za Helveti s.r.o. – Jiří Štencek

Možná článek hledáte jako:
Hodinky leták časopis, Hodinky Boccia v letáku, Boccia Titanium leták, Hodinky Epocha, Hodinky Padní Domu, Hodinky Panorama, Hodinky History Revue, Hodinky Enigma, Hodinky Rezidence, Hodinky Svět na Dlani a podobně.

* Kompletní výčet titulů: 21. století, Epocha, enigma, History, Moje chvilka pohody, Topclass, Rezidence, Villa, Paní domu, Staré dobré časy, Svět na dlani, Moje šťastná hvězda, Můj kousek štěstí, Můj čas na kafíčko, Báječné recepty, Doteky štěstí, Junior, Krimi, Zbraže a náboje, Panorama 21. století, Epocha Speciál, enigma Speciál, History Speciál, Akta history, Testy zbraní, Křížovky – osudy českých hvězd, 77 tajemství, Velký horoskop, 100 nejbrutálnějších vrahů, Temné dějiny, 88 nejslavnějších útěků, Záhady a Mystéria, 66x záhadná úmrtí slavných, Největší války a bitvy, Bylinkové recepty pro zdraví, Babička, Bestie něžného pohlaví, 99 zázračných míst světa.

Seiko Presage – ohromující dokonalost

seiko-presage-srq019j1-automatik_chronograph_limited_edition_01Před více než 100 lety přineslo na světlo světa Seiko první náramkové mechanické hodinky vyrobeny v Japonsku. Tehdy se zrodila budoucí ikona ve světě hodinařiny – firma Seiko.

Tímto modelem byl Laurel z roku 1913 a právě na něj navazuje modelová řada hodinek Seiko Presage*. Na svého historického předchůdce odkazuje svým designem emailového ciferníku na němž jsou stejným fontem vykresleny číslovky.

Už po shlédnutí prvních fotek můžeme říct, že Seiko Presage jsou k dokonalosti dovedené automatické hodinky, které si svým kvalitním provedením, decentním vzhledem a ohromující krásou v detailech nezadají s hodinkami nejvyšší třídy. První kontakt s vaší rukou vás přesvědčí o jejich kvalitách.

* 100leté výročí slavilo Seiko modelem SRP385J (také vycházel z hodinek Laurel).

Limitovaná edice Seiko Presage

Limitovaná edice modelů Seiko SRQ019J1 a Seiko SRQ021J1 bude (jak je u Seika známo) velmi brzy rozebrána. Pokud si tedy na některý z modelů brousíte zuby, tak byste měli jednat velmi rychle. Cenově jsou k dostání za 68000 Kč (respektive 76200 Kč v černém provedení).

Neméně zajímavé jsou modely bez chronografu. Na kůži je to model Seiko Presage SPB039J1 (náš tip), Seiko Presage SPB035J1 a Seiko Presage SPB037J1 na ocelovém náramku. Cenově jsou shodně za 20400 Kč.

Společnost hodinek z řady Presage s odkazem do let 1913 uzavírá model Seiko Presage SPB041J1. Hodinky disponují ukazatelem rezervy nátahu a vlastním číselníkem pro určení data.

Seiko Presage SPB041J1

Seiko Presage SPB041J1

Technologie

Trimatic

Pojem Trimatic představuje tři technologie strojku, které zajišťují hodinkám Seiko Presage vyšší přesnost, efektivitu a životnost.

seiko-diashock1. Diashock – zabraňuje možnému poškození strojku při ostřesech. Jeho vývoj probíhal už v roce 1958.

„Diashock is a shock-resistance device. When a watch is subject to shock, as when it is dropped on a hard floor, the component most likely to be damaged is the balance staff, which is the balance wheel’s rotation axis. Even compared to other movement parts, the balance staff is extremely thin, being only between 0.07 to 0.08 mm in diameter, or about the same as a human hair. Protection from shock is therefore crucial and the Seiko solution was to create Diashock, a device that protects the balance wheel from shock and vibration. The jewel anchoring the balance staff is attached to a hairspring and, when the balance staff is subjected to a strong shock, the elasticity of that hairspring absorbs it.“ Zdroj: http://www.seiko-presage.com/technology/

seiko-magic-leverMagic Lever – technologie pochází z roku 1959 a výrazně zvyšuje účinnost nátahu automatických hodinek. Zajišťuje totiž přenos kinetické energie rotoru hodinek v jeho obou směrech pohybu.

„A Seiko invention in 1959, the Magic Lever greatly increases the winding efficiency of a watch and shortens the time needed for the main spring to become fully wound. This ingenious V-shaped lever allows all the energy generated by the oscillating weight’s motion, whether clockwise or anti-clockwise, to be transferred to the main spring. It is effective, simple and durable and contributes significantly to the longevity of the watch. The Magic Lever system has now been adopted by leading watchmakers throughout the world.“ Zdroj: http://www.seiko-presage.com/technology/

seiko-spronSpron – je vlastně zkratkou Spring Micron. Poprvé byla tato technologie / materiál použita v roce 1957 a zajišťuje dlouhou životnost vlásku (plochá pružinka – spring) ze setrvačky. Spron je vysoce tepelně odolný, antikorozní, antimagnetický a disponuje vysokou mírou elasticity.

„Utilized in all our mechanical watches, Spron mainspring and hairspring alloys are exclusive to Seiko watches. Spron features superior elasticity, strength, and corrosion and heat resistance. The Spron family of alloys was originally developed jointly with the Metal Materials Laboratory of Tohoku University and, today, the high performance characteristics of Spron have led to its use in a wide range of fields, from electronics to medicine.“ Zdroj: http://www.seiko-presage.com/technology/

Z dalších podstatných technologických vymožeností zmiňme alespoň safírové sklíčko s tzv. Super Clear Coating. Jde o antireflexní vrstvu aplikovanou na obou stranách sklíčka, která zachytí až 99 % odlesků a i na prudkém světle na své hodinky vždy skvěle uvidíte.

Craftmanship

seiko-srq021j1-urushiCiferníky hodinek Seiko Presage jsou malým mistrovským dílem**. Každý se vyrábí neuvěřitelné 3 týdny. Výsledek tomu ale 100% odpovídá. Kde se ale bere ta hluboká černá..?

V roce 2014 vyvinuli Britští vědci nejhlubší černý odstín na světě s názvem „Vantablack“. Látka je vytvořena z povlaku uhlíkových nanotrubiček tak tmavých, že absorbují až 99,96 % světla. V současné době existuje mnoho použití pro takto hluboké barvy (například pro výrobu vesmírných teleskopů).

V Japonsku se podobnou technologií zabývali v období Džómon (cca 10000 – 300 př. n. l.) a technika nese jméno stromů, ze kterých se extrahuje míza k výrobě speciálního nátěru. Tyto stromy se jmenují Urushi (Toxicodendron vernicifluum nebo také Rhus verniciflua). Dalo by se říci, že Urushi byl jakýsi Vantablack své doby.

** Jak ciferníky vznikají se můžete podívat zde: enamel a urushi.

Zdroj: http://www.seiko-presage.com/craftsmanship/http://www.escapementmagazine.com/articles/seiko-presage-automatic-watch-60th-anniversary-limited-edition-chronograph-srq021j1.html/

Propagační video Seiko Presage

Objednáváme první kusy hodinek a vy se tak již brzy můžete podívat na hodinky Seiko Presage v naší prodejně Helveti.cz.

 

Zdroje:

Wenger nabízí dámám své srdce

wenger-city-very-ladyWenger se těmito hodinkami snaží získat dámská srdce a také vlastně zákaznicím to své nabízí. Interpretací bychom našli asi mnoho.

Mluvíme totiž o hodinkám z nové modelové řady Wenger City Very Lady. Jejich hlavním poznávacím znakem je srdíčko na 3. pozici, které provedením na ciferník hezky zapadá.

Jako dárek k Valentýnu, výročí nebo i k Vánocům se tyto hodinky přímo vybízí!

Prozatím Wenger představil 5 barevných kombinací. Z toho jsou 2 modely celoocelové (na pleteném milánském náramku) a 3 na kožených řemíncích. Ciferník má černý nebo bílý podklad se zlatými indexy. Pouzdro je zlacené nebo ocelové a barvy řemínků můžou být: červená kůže, černá kůže a šedá kůže. Hodinky Wenger City Very Lady lze kombinovat s celou řadou doplňků a každá dáma si tak přijde na své.

Abychom sdělili i nějaké technické parametry: průměr hodinek je 34mm, šířka řemínku 17mm, hodinky jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli 316L. Vodotěsnost je 30m, sklíčko je minerální se safírovou úpravou a ručičky mají luminiscenční nátěr.

Hodinky si můžete prohlédnout na našem eshopu Helveti.cz – Wenger City Very Lady.

Wenger City Very Lady 01.1421.107

Wenger City Very Lady 01.1421.107

Wenger City Very Lady 01.1421.111

Wenger City Very Lady 01.1421.111

Wenger City Very Lady 01.1421.108

Wenger City Very Lady 01.1421.108

Wenger City Very Lady 01.1421.110

Wenger City Very Lady 01.1421.110

Wenger City Very Lady 01.1421.109

Wenger City Very Lady 01.1421.109

Zlevnili jsme celou kolekci hodinek Boccia Titanium

Přinášíme dobrou zprávu nejen pro fanoušky hodinek Boccia Titanium. Od září trvale snižujeme cenu hodinek značky Boccia Titanium na e-shopech helveti.cz a hodinkyboccia.cz. Sleva se vztahuje na všechny hodinky, včetně letošních novinek.

Nové ceny jsou v průměru nižší o 10 % a už teď je najdete na obou našich e-shopech. Příjemný nákup!

hp_374x300_boccia-sleva-1

-> prohlédnout kolekci hodinek Boccia Titanium <-

Hodinky Bering vyhrává Lucie R. Gratulujeme!

soutez-helveti-bering-10729-765Máme vítěze naší soutěže o hodinky Bering. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás tentokrát bylo

O hodinky s námi soutěžilo 480 soutěžících.

Z nichž 466 vědělo, že název hodinek Bering je odvozen od jména dánského mořeplavce Vituse Beringa. To také nastiňujeme i na našem eshopu u značky Bering. Stejně tak jste to mohli zjistit na Wikipedii ale i z jiných zdrojů.

Co jste mohli vyhrát

Soutěžili jsme o hodinky Bering 10729-765 v ceně 6320 Kč. Jsou to keramické hodinky s velmi elegantním vzhledem. Zaujmou čistým provedením ciferníku posázeným zirkony. Náramek je z oceli a je kombinován s keramikou a PVD úpravou. Ciferník je chráněn safírovým sklíčkem. V útrobách hodinek tepe kvalitní japonský strojek značky Miyota.

Výherce

Už vás nebudeme dále napínat a vyhlásíme vylosovaného výherce..

Šťastným výhercem je paní Lucie Rapčáková s číslem 423. Srdečně gratulujeme!

V případě, že by výherce svou výhru nepřevzal do 14 dní – provedeme na základě pravidel nové losování.

Soutěžte dále

Aktuálně připravujeme další soutěž o vojenský opasek „Věrni zůstaneme“, takže bedlivě sledujte náš web či Facebook profil.

Jak jsme losovali