Kladivo, led, 10 hodin vibrací aneb když se testují hodinky Casio G-Shock

Pády, otřesy a vibrace mohou výrazně ovlivnit přesnost i funkčnost hodinek. Pokud jsou u vás takové nehody na denním pořádku, možná je čas pořídit si odolné hodinky, jejichž konstrukce s podobnou zátěží počítá.

Po vojáky oblíbených hodinkách Traser a Luminox a 130x testovaných Victorinox I.N.O.X. jsme před nedávnem přivítali dalšího adepta na opravdu odolné hodinky Casio G-Shock. Na první pohled robustní, ale lehké, vysoce odolné a testované tak, jak se jiní výrobci své hodinky ani neodváží potrápit.

Ne nadarmo se o řadě G-Shock mluví jako o legendě mezi odolnými hodinkami. Každý model i jeho součástky podstupují přísné testy, díky nimž máte jistotu, že jejich odolnost není jen papírová.
Celý příspěvek

Hodinky Epos za 21890 Kč mají svého výherce

Aktualizováno: Výherkyně si již vyzvedla hodinky Epos. Ještě jednou gratulujeme!

Tentokrát šlo o opravdu hodnotnou cenu. Mohli jste vyhrát hodinky Epos Sportive 3413.131.20.15.30 v hodnotě 21 980 Kč.

Kolik vás soutěžilo

Soutěž jsme hodně propagovali na soutěžních webech, na Facebooku, emaily a také ústně v naší prodejně. Proto nás překvapilo, že soutěžících nebylo tak velké množství.

Možná za to mohla kratší soutěžní doba, hektické období shánění dárků nebo jak říká Jeroným Alessandro Scotta (z pohádky Císařův pekař a pekařův císař): „Snad géniové zodia káli, snad osmapadesátá vyšší inteligence spikli se proti ubohému starci. Možná, že zmýlil jsem se v planetární klasifikaci považuje drchničku a zazichu za rostlinu Saturnovu, kterou je bezesporu fenykl. Třeba se v nepřátelském znamení Štíra střetl mikrokosmos s makrokosmem. Zkrátka..“

Zkrátka, soutěžících bylo 1388.

Hádali jste různě. Někteří měli hodně pozitivní odhady: Pepa 859000,  Helamacik 48956 a d_p 26312. Naopak jiní zase vsázeli na menší počty soutěžících: Daliborex 85, Marketa G. 126 a Kriol 141.

Znalostní otázka

Ptali jsme se na otázku: Kolik let od založení slavila značka EPOS minulý rok?

Zjevně jsme poslední částí otázky zmátli velkou množinu soutěžících. Ano, tento rok slavila značka Epos 91 let od svého založení, ale minulý rok to bylo kulatých 90. A to bylo to pravé číslo.

Správně si roky spočítalo 895 soutěžících.

A kdo tedy odpovědět správně a měl zároveň nejbližší tip k cílovým 1388 soutěžícím? To se dozvíte už za chvíli.

Celý příspěvek

Automatické hodinky Epos za správnou odpověď

soutez-helveti-eposA máme tu poslední letošní soutěž. Vyhrát v ní můžete sportovní automatické hodinky od naší nejnovější značky – Eposu. Švýcarská značka Epos si zakládá na ruční výrobě a její nabídka sice nečítá stovky modelů hodinek, zato si v ní přijdou na své obdivovatelé méně obvyklých hodinářských komplikací a vyšší hodinařiny. Model, o který soutěžíme, jsou potápěčské hodinky Epos Sportive 3413.131.20.15.30 v hodnotě 21 980 Kč.

Hodinky pohání automatický strojek ETA 2824 s rezervou chodu až 40 hodin a funkcí hacking, kdy se při nastavování času zastaví vteřinová ručička. Pouzdro i řemínek hodinek jsou kovové, na ciferníku najdete ukazatel data a na ručičkách a indexech hodinek luminiscenci. Vodotěsnost 20 ATM z nich činí hodinky vhodné i na plavání, potápění a další vodní sporty. Samozřejmostí je safírové sklo a jednosměrně otočná luneta. Díky průměru pouzdra 41 mm budou vypadat dobře i na drobnějším pánském zápěstí.

Jak hodinky vyhrát?

Tipněte si správnou odpověď na soutěžní otázku a počet soutěžících a hodinky Epos Sportive můžou být třeba právě vaše. Výherce opět vyhlásíme na našem blogu a sociálních sítích 20. 12. 2016. Hodně štěstí!

SOUTĚŽIT

Výherce soutěže o hodinky Triwa

Nový majitel hodinek Triwa TW-NEAC109-CL010313 v ceně 6200 Kč nám poslal fotku z oslav výhry. Pozval svou přítelkyni na sushi a toto je fotka pro nás. My za ni děkujeme a ještě jednou gratulujeme k výhře!

Občas je fajn vyzkoušet i „prošlé“ kupóny

Dostali jste do schránek kupón na nákup hodinek Swiss Military Hanowa nebo Bering? Možná jste si všimli, že jeho platnost je do 31.1.2016. Jde o chybu tiskových podkladů, kde nám nejspíše řádil tiskařský šotek. Správně zde mělo být datum 31.3.2017.

Věřte nám, že kupón je plně funkční a můžete jej bez problémů uplatnit.

  • Sleva je 15% + 5% na značky Swiss Military Hanowa a Bering.

Na opravě jsme již zapracovali a distribuce letáků má již správnou verzi. Snad jsme tím moc lidí nezmátli a pár lidí třeba i pobavili 🙂

Ukázka chybného letáku. Jsme také jenom lidi :)

Ukázka chybného letáku. Jsme také jenom lidi 🙂

Výherce hodinek Triwa je vylosován

soutez-helveti-triwaA je zde další vítěz soutěže o hodinky Triwa. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás tentokrát bylo

O hodinky s námi soutěžilo rekordních 2421 soutěžících.

Z nichž 2411 vědělo, že hodinky Triwa pochází ze Švédska. Což šlo snadno zjistit na naší stránce www.helveti.cz/triwa

Na otázku Které hodinky Triwa se vám nejvíc líbí? jste odpovídali zajímavě 🙂 Kolikrát jste si ani nevybrali hodinky Triwa, ale úplně jiné značky (Wenger, Casio, Certina, Luminox). Fantazii se meze nekladou a my děkujeme za sdělení vašeho vkusu.

Celý příspěvek

Vánoce v Helveti

swiss-military-hanowa-518704007Hodinky budou opět hodně vysoko na pomyslném žebříčku vysněných vánočních dárků. Nevíte-li si rady při jejich výběru, můžete nakouknout do našich tipů na výběr nebo nám o radu napsat či zavolat.

V Helveti jsme připravili také spoustu důvodů a výhod, proč si hodinky koupit právě u nás.

1. Dárek k objednávce

Ke každé objednávce dostanete nůž ala kreditní karta (v hodnotě 200 Kč). Jeho detailní popis a fotky najdete na konci příspěvku.

Celý příspěvek

Black Friday 2016: Černý pátek až do středy

Taky se vždycky těšíte na pátek? Tenhle vám udělá radost dvojnásob – v Helveti bude totiž trvat až do příští středy. I letos jsme pro vás v rámci akce Black Friday přichystali spoustu slev na hodinky. Kromě 5% slevy na celý sortiment e-shopu můžete pořídit více než 200 modelů hodinek se slevou až 70 %. Pokud jste si vybrali hodinky, které nejsou v 5% slevě, použijte kupon blackfriday. Udělejte si radost nebo ulovte levně první vánoční dárky pro vaše blízké. 🙂

black_friday2016

Akce platí od 24. do 30. 11. 2016. Jelikož se už pomalu blíží Vánoce, doplnili jsme sklady, prodloužili otevírací dobu prodejny a přichystali dárky k objednávkám. Zajímá vás, které hodinky kdy objednat a jaká je naše otevírací doba o víkendech? Všechny informace o vánoční otevírací a dodací době jsme pro vás sepsali.

Firma Design Trade sezvala prodejce do Brna

seiko-astron-displayŘíjnové víkendy byly ve znamení hodinářských akcí. Nejdříve jsme se zúčastnili akce firmy Fast (Casio) v resortu Tři Věžičky, následovala akce firmy Design Trade a začátkem listopadu proběhl také Veletrh hodinek SEW v Brně.

Pro nás byla nejdůležitější právě akce Design Tradu, kde se prezentovala naše historicky nejúspěšnější značka Wenger a další značky z portfolia této distributorské firmy: Seiko, Certina, Boccia Titanium, Union Glashütte a Alfex.

Celý příspěvek

Epos to k nám stihl ještě před Vánoci

Naše poslední nová značka za rok 2016. Slibujeme! 🙂 Jde o švýcarský Epos pyšnící se dovětkem artistry in watchmaking.

Historie značky sahá až do roku 1925, kdy James Aubert zakládá ve městě Vallé de Joux svou společnost (tehdy ještě James Aubert SA). Tehdy už měl za sebou zkušenosti z výroby kalibrů Valjoux a Landeron.

V 80. letech se firma potácí v tzv. quartz krizi, ale překonává ji a věří v budoucnost mechanických hodinek (výhradní produkce). V roce 1983 se přejmenovává na Montrés Epos SA a oproti jiným krachujícím firmám se nadále rozvíjí a roste.

Celý příspěvek