Hodinky Wenger City Classic vyhraje 1 slogan

Hledáme vítěze v naší soutěži o hodinky Wenger. Sloganů se sešla taková spousta, že není v našich silách vybrat ten nejlepší. Pomozte nám!

Na Facebooku jsme vytvořili anketu, kde můžete hlasovat pro námi vybraných 10 nejlepších sloganů. Ten, který získá nejvíce liků, vyhraje hodinky.

Kolik vás soutěží

Celkem s námi soutěžilo 598 lidí. Správně odpovědělo na 1. otázku 489 soutěžících.

Jenom doplníme, že správná odpověď na otázku Co znamená označení „Swiss made“ u hodinek Wenger byla Vyrobeno ve Švýcarsku.

O co soutěžíme

Vyhrát můžete hodinky Wenger City Classic 01.1441.101 v hodnotě 2790 Kč.

Slogany, které jste nám poslali

 • Hodinky Helveti, máme kvalitu na ruce a já i ty
 • Čas je relativní, krása hodinek věčná.
 • Helveti – kde čas měří okamžiky.
 • Bez hodinek Helveti nedosáhneš elity

Celý příspěvek

Davosa: vášeň pro krásné hodinky

Davosa 1861 Abel Frederic Hasler

Na počátku histoie značky Davosa stál v roce 1881 hodinář Abel Fréderic Hasler.

Švýcarská značka Davosa navazuje na tradiční řemeslnou výrobu hodinek a bohatou historii firmy Hasler & Co S.A., jejíž počátky se datují do roku 1881. Jako mnozí z tamějších hospodářů se i Abel Fréderic Hasler (*1861) začal věnovat hodinařině, aby si ukrátil dlouhé čekání na jaro a aby částečně kompenzoval nízké zimní příjmy. Toto krásné řemeslo nenadchlo pouze samotného Abela, ale i jeho 6 synů. Nejtalentovanějším a nejodhodlanějším z nich byl Paul Hasler (1883-1977), který byl již od malička fascinován komplikovanými strojky a ostatními nástroji, jež byly k nalezení v otcově pracovně. Po vyučení a naspoření počátečního kapitálu mohl konečně založit svou vlastní dílnu, která pod názvem Paul Hasler Terminages d’Horlogerie kompletovala a dodávala součástky různým prestižním značkám.

Davosa dýnko

Na počátku byla fascinace krásou hodinařiny. Vášeň pro jejich práci pohání hodináře v dílnách Davosy už od roku 1881.

Vleklou krizi ve 30. letech 20. století Paul překonal díky vysoké kvalitě produkce, kterou odběratelé velmi oceňovali a nedošlo tak k výraznému poklesu poptávky. Jeho podnik v této době dokonce rostl a zaměstnával již 12 hodinářů. Krátce po konci války se Paulovým plnohodnotným partnerem stal jeho bratr David (1897-1951), který do té doby ve firmě působil jako technický ředitel. Společnost začala s produkcí vlastních hodinek, které byly prodávány jak v Evropě, tak ve Spojených Státech, ale neustále také produkovala součástky pro ostatní hodinářské firmy.

Během 60. let firma dále prosperovala a zapojila se do ní už třetí generace Haslerovců. V roce 1964 vstupuje do společnosti Kurt Wittwer, jež má podpořit především obchodní aktivity. Jelikož dosáhl značných úspěchů při vstupu na nové trhy, začal dohlížet i na proces výroby samotný a podílel se i na vývoji nových výrobků. Vrcholem tohoto období byla specializace na hodinky se sofistikovaným strojkem.

Hasler & Co. SA Fabrique DˇHorlogerie

V roce 1974 mění společnost název na Hasler & Co. S.A.

V 70. letech se naplno projevil vliv východu a technická revoluce přinesla quartzové strojky, které téměř vytlačily klasické mechanické hodinky. Pokud chtěla Hasler & Co S.A. přežít, musela do svého portfolia zařadit i bateriově poháněné hodinky.

Současná podoba značky vzniká ale až v roce 1993. Hasler & Co S.A. zahajuje spolupráci s německým distributorem hodinek Bohle GmbH, který působil na německém trhu od 60. let. V této době opět začíná růst poptávka po mechanických hodinkách. Vzniká tedy značka Davosa, která zúročuje bohatou historii a know-how Hasler & Co S.A. Z počátku vznikají pouze omezené série chronografů s kalibrem Valjoux 7750/7751, regulátorů a modelů s ukazatelem rezervy nátahu. Postupem času s růstem poptávky se produkce rozšiřuje a vznikají hodinky, na kterých lidé oceňují výborné zpracování, prvotřídní materiály a kvalitní švýcarské strojky. Ceněny jsou především za zachování výborného poměru cena – kvalita.

Švýcarské hodinky Davosa - důraz na detail

Hodinky Davosa se těší oblibě díky preciznímu ručnímu zpracování, kvalitním materiálům a špičkovým švýcarským strojkům.

V roce 2000 přebrala Corinna Bohle zodpovědnost za strategický vývoj značky. Marketing a distribuce jsou od tohoto okamžiku řízeny z Německa. Vyšší kvalitu pak zajistila akvizice specializovaných subdodavatelských firem.

Od roku 2012 je rodina Bohle majitelem společnosti Davosa. I když se pořád jedná o nezávislé, rodinné podnikání, je značka Davosa již neoddělitelnou součástí světa hodinek.

V současném portfoliu nalezneme hodinky pro všechny příležitosti. Od tradičních sportovních kousků (řada Performance), „potápěčských“ (řada Diving) až po decentní, společenské hodinky či volnočasové hodinky (Executive, Heritage, Diva, Urbane). Na výběr jsou jak mechanické, tak quartzové strojky. Vedle klasické luminiscence v podobě oblíbené SuperLuminovy můžete u Davosy najít na potápěčském modelu Argonautic Lumis i trubice s tritiovou luminiscencí, která vydrží hodinky nepřetržitě osvětlovat až 15 let a nepotřebuje k tomu žádný zdroj světla (slunce či umělé osvětlení). Davosa má zkrátka pro každého něco. O tom, že Davosa v poslední době kráčí správným směrem, svědčí ocenění z hodinkového portálu www.watchtime.net, kde Davosa Argonautic Automatic 161.498.78 zvítězily v kategorii hodinek do 1000 €.

První modely hodinek Davosa naleznete už nyní na našem e-shopu.

Od ženy pro ženy: recenze hodinek Wenger Squadron Lady

Přiznejme si to. K pánským hodinkám máme jako muži blízko, ale prodáváme také hodinky pro dámy a ty příliš objektivně nezhodnotíme. A přesně proto jsme o recenzi jedněch z nejprodávanějších dámských hodinek na našem e-shopu poprosili jejich čerstvou majitelku. Tak hurá na to – tady je recenze od ženy pro ženy!

Sehnat pěkné dámské hodinky nebylo tak jednoduché, jak jsem si původně myslela. Pokud tedy nehledáte jen módní doplněk, který brzy odložíte do šuplíku. Já si dala za cíl najít hodinky, které nebudou úplně sportovní (a nemusí být ani vyloženě společenské), ale hlavně ať dobře vypadají a něco vydrží. A tak jsem za pomoci prodavačů z Helveti objevila hodinky Wenger Squadron Lady švýcarské značky Wenger.
Wenger Squadron Lady bílá perleťTrochu jsem se bála, že bude pouzdro hodinek na mou úzkou ruku příliš masivní, ale když jsem si je přišla vyzkoušet na prodejnu, byla jsem příjemně překvapená. Byly ještě hezčí než na obrázku a padly mi jako ulité, přestože mám menší zápěstí. Líbí se mi vzhled, který je povedeným kompromisem mezi společenskými a sportovními hodinkami, přesně, jak jsem chtěla, a taky hned několik barevných provedení. Rozhodovala jsem se mezi bílým a černým, ale pokud na to máte odvahu a lákají vás barvy, můžete sáhnout po modré nebo růžové variantě. Kromě požadavku na vzhled jsem trvala na vodotěsnosti, abych nemusela neustále myslet na to, že mám na ruce hodinky a před mytím rukou je musím sundávat.

Podle informací ochotných prodavačů z Helveti by měly vydržet mytí rukou, sprchování, plavání i potápění do menší hloubky (až 8 metrů). Při letmém kontaktu s vodou je na ruce tedy nechávám. Před sprchou jdou sice vždy dolů, ale už se mnou absolvovaly i jednu neplánovanou koupel v bazénu během grilovačky a stále šlapou jako pravé švýcarské hodinky. 🙂

Přestože jsou z nerezové oceli, na ruce žádnou výraznou zátěž necítím. Díky silikonovému pásku jsou lehké a při psaní rukou nebo na počítači netlačí ani neomezují v pohybu a řemínek se dobře přizpůsobí ruce. Pokud je v létě nebo při sportování víc utáhnete, občas se pod nimi potí ruka, proto jsem se je naučila nosit trochu volněji.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - řemínek Sklíčko hodinek je safírové, tudíž „nepoškrábatelné“. Jestli je to vážně pravda jsem zatím nezkoušela, ale párkrát jsem je zahodila narychlo do kabelky nebo šperkovnice, zavadila s nimi o zip nebo je jinak potrápila při domácích pracích a škrábanec zatím žádný. (Ťuk ťuk.) Podklad ciferníku je z přírodní perleti. Ta údajně nelze nijak synteticky vyrobit, takže se můžete být jisti, že druhé takové hodinky na světě nikdo nenosí. Šroubovací korunka hodinek je částečně skrytá v pouzdru, takže nijak nepřekáží a dá se s ní dobře manipulovat i s delšími nehty.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - sklíčko Sice to nebyl můj hlavní požadavek, protože v noci moc nekoukám na hodinky, ale nakonec luminiscenci od firmy SuperLuminova oceňuji. Když se vracíte domů za tmy nebo jste mimo civilizaci a nechce se vám lovit mobil z kapsy nebo batohu, jste za ni vážně rádi. A kdyby nic jiného, pokud vstáváte ještě za tmy, díky světélkujícím ručičkám si hodinky v rozespalosti nenasadíte vzhůru nohama. 🙂 Osvětlení ručiček je podle mne tak akorát – v noci zvýší vzdálenost čitelnosti hodinek až na pár metrů a v divadle nebo kině zas nikoho neobtěžujete přílišnou září.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - luminiscence A my jen na závěr recenze paní Evy doplníme, že tyto hodinky pohání quartzový strojek a mají jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu (měření času při ponoru).

Model Wenger Squadron Lady jste mohli vidět také na našem Facebooku na ruce další zákaznice, která si je darovala k zakončení VŠ nebo u oblíbené rychlobruslařky Karolíny Erbanové

Za fotky děkujeme Vítovi Černému.

Máme nové znělky videorecenzí

Máme nové videoznělky! Můžete je zahlédnout na našem YouTube kanále vždy před a po naší videorecenzi. Jak se vám líbí práce našich grafiků? Nám moc! 🙂

Na videu můžete vidět hodinky Seiko Prospex SRP775K1 (alias Seiko Turtle – želvy).

Druhé video recenzuje hodinky Citizen Satellite Wave CC2006-53E. Omluvte ty roztřesené ruce našeho kolegy Tomáše. Holt tak drahé hodinky netočí každý den 🙂

K hodinkám Swiss Military Hanowa batoh v hodnotě 500 Kč

Batoh k hodinkám Hanowa

Batoh k hodinkám Hanowa

Je léto a my společně s distributorem hodinek Hanowa rozdáváme dárky. S nákupem hodinek SWISS MILITARY HANOWA u nás získáte:

 • švýcarskou spolehlivost za nejnižší cenu na trhu
 • batoh pro volný čas v hodnotě cca 500 Kč
 • možnost vyhrát skutečný adrenalin

Stačí u nákupu hodinek projevit zájem o batoh a my vás provedeme registrací hodinek.

Nakoupili jste u nás hodinky, ale leták s akcí jste nedostali? Udělali jste objednávku online? Nic se neděje – napište nám a my vám s registrací hodinek pomůžeme (je potřeba potvrzení z naší strany).

Registrace koupených hodinek probíhá na webu soutez.swiss-military-hodinky.cz. Stačí vyplnit údaje k dodání batohu (adresu), číslo naší faktury s hodinkami a jako prodejnu vybrat Helveti.cz.

Hodinky Swiss Military Hanowa nakoupíte v našem eshopu na www.helveti.cz/swiss-military-hanowa.

Akce platí při nákupu od 1. 7. do 30. 9. 2016.

Luminox 8831.KM: parťák do nepohody

Hodinky Luminox používají profesionálové po celém světě, kteří mají vysoké nároky na funkčnost, odolnost a čitelnost i v těch nejtěžších podmínkách. Jsou součástí výstroje elitních amerických jednotek Navy SEALs, stíhacích pilotů F-117 Nighthawk nebo astronautů z XCOR Aerospace.

Nemusíte být profesionálním vojákem ani pilotem, abyste mohli naplno využít potenciál hodinek, které vám dnes představíme. V podstatě postačí, pokud jste outdoorový nadšenec, který rád tráví volný čas na treku nebo jinde v přírodě. Hodinky Luminox 8831.KM z řady RECON NAV SPC 8830 Series vám díky svým vlastnostem v mnoha situacích usnadní život a nikdy vás nenechají na holičkách.

Luminox 8831.KM

Pouzdra jsou u hodinek Luminox většinou vyrobena z tvrzeného karbonu, který je charakteristický vysokou odolností proti poškození. Zároveň je velmi lehký a hodinky, tak na ruce nepůsobí těžkopádně, přestože mají často na pohled masivnější pouzdro. K vysoké odolnosti dále přispívá safírové sklíčko, chránící přehledný ciferník. Do toho jsou vsazeny tritiové mikrotrubičky, které nepotřebují nasvěcovat a září až po dobu 25 let. Když pak vezme v potaz ještě voděodolnost 200m, je zřejmé, že tyto Luminoxy přežijí i ty nejdrsnější podmínky.

Luminox 8831.KM tritium ručička

Z praktických vychytávek modelu Luminox 8831.KM zaujmou především tachymetrodnímatelný kompas. Pásek, na kterém je kompas umístěn, lze použít také jako pravítko. Pokud často cestujete, tak určitě oceníte možnost nastavení druhé časové zóny. A pokud by Vás zajímalo, jakou rychlostí se pohybujete, tak i to můžete pomocí těchto hodinek zjistit.

Luminox 8831.KM

Kromě toho hodinky skvěle vypadají. Zelené detaily a hliníková vložka lunety jsou v kolekci Luminoxu příjemným zpestřením.Luminox 8831.KM

Sečteno podrtrženo: lehké pouzdro, odolné sklíčko, tritiová luminiscence, vodotěsnost do 200m, kompas, tachymetr a možnost nastavit si druhý světový čas se sice neztratí při vojenských misích, ale přijdou vhod i na treku.

->kompletní nabídka hodinek Luminox<-

Více o hodinkách Luminox:
Představení hodinek Luminox
Testování hodinek Luminox 3001 v Laponsku

Porovnání nových Wenger Sea Force s původním modelem

srovnani-Sea-Force-nova-stara-2Konečně k nám dorazily nové Wenger Sea Force. A ano, musíme uznat, že si určitě své zájemce najdou. Ve Wengeru totiž dotáhli drobnosti, které původním hodinkám chyběly a tolik toho zase nestihli „pokazit“ 🙂

Jenom pro úvod – porovnáváme původní model Wenger Sea Force 01.0641.103 (a jemu podobné) s novinkou Wenger Sea Force 01.0641.117.

Výhody oproti původnímu modelu:

 • hodinky mají matnou (broušenou) úpravu pouzdra i po jeho boku (jemné vlásečnice tak téměř nepůjdou vidět)
 • menší logo Wenger na ciferníku (některým lidem nedalo spát)
 • řemínek má černé prošití (bílá nit se mohla rychleji ušpinit)
 • očka u řemínku jsou pevnější (nemají podélné proděravění)

Pár chybek se bohužel najde:

 • safírové sklíčko nahradil minerál se safírovou úpravou
 • na korunce chybí signování (švýcarský kříž)

Neutrální postřehy:

 • ciferník je plastičtější (díky pruhovanému vzoru)
 • trošku usedlejší / decentnější vzhled
 • posun datumovky na 3. pozici může někomu také více vyhovovat
 • luminiscenční nátěr je na menší ploše, ale při testování svítil velmi intenzivně
 • změnilo se rozložení čísel na lunetě (15,30,45 z původních 20,30,40,50)
 • ručičky jsou subtilnější (původní výrazné meče nahradilo klasičtější provedení)

Resumé

U nás se tedy nekonalo žádné velké zklamání, kterého jsme se upřímně obávali (to víte, někdo nám sáhl na modlu). Pokud tedy zkousnete změnu u sklíčka, tak budete spokojení. Jenom delší zkušenosti nám mohou potvrdit, jestli novinka bude stejným „držákem“ a bestsellerem jako její předchůdce.

A co verze v chronografu?

wenger-sea-force-01.0643.108_midResZa zmínku rozhodně také stojí nové Wenger Sea Force Chrono. Nově zpracovaný ciferník nás velmi zaujal a skoro bychom jim i tu absenci safírového sklíčka odpustili.

Všechny hodinky Wenger Sea Force najdete na našem specializovaném eshopu hodinek Wenger nebo klasicky na Helveti.cz.

 

 

Prošli jsme školením hodinek Citizen

citizen-hodinky-helveti Absolvovali jsme další odborné školení jedné z našich značek. Tentokrát se jednalo o hodinky Citizen.

Abychom si znalosti nenechali jenom pro sebe, tak se s Vámi zde o některé podělíme.

Citizen je aktuálně jeden z největších výrobců hodinek na světě (některé prameny tvrdí, že dokonce největší). Vlastní továrnu na výrobu kvalitních japonských strojků Miyota, které dodává napříč celému spektru světových značek. V prvenství mezi hodinářskými patenty soupeří s firmou Seiko.

Ze známých tváří propagujících značku Citizen jsou to například: Kelly Clarkson (zpěvačka), Matt Kenseth (automobilový závodník), Eli Manning (Quarterback v americkém fotbale) a Victoria Azarenka (tenistka).

Dále už něco k technologiím a následně historii značky Citizen.

Citizen Eco-Drive – solární hodinky

citizen-eco-drive Citizen se dlouhodobě (od roku 1976) specializuje na solární hodinky. Jeho technologie s názvem Eco-Drive o tom přímo vypovídá. Systém funguje tak, že světlo prochází sklíčkem, následně číselníkem hodinek a dopadá na solární panel umístěný pod ním. Tento solární článek mění světelnou energii na tu elektrickou. Co se týče efektivity nabíjení, tak zdaleka nejlepší je přímé sluneční záření. Hodinky se ale dobíjejí i pod „studeným“ světlem žárovek.

Délka životnosti akumulátoru je 6-8 let a ušetříte si tak časté cesty k hodináři s výměnou baterie. Cena za akumulátor se pohybuje od 400 – 600 Kč (i s prací).

Citizen deklaruje, že použitím titan-lithiového akumulátoru je možné nashromáždit energii k pohonu na 6 – 60 měsíců bez dalšího dobíjení.

Prohlédněte si hodinky Citizen Eco-Drive:

citizen-eco-drive-ring Novinkou v roce 2009 bylo uvedení technologie Eco-Drive RING. Solární článek byl ukryt v kroužku kolem číselníku. Solární kroužek absorbuje jakékoliv světlo (umělé nebo přírodní) přímo. Při výrobě hodinek tak lze použít pro číselník nejrůznější materiály a není potřeba brát ohledy na speciální, světlo propustné vlastnosti. To otevírá zcela nový svět pro jejich design a provedení.

Od roku 2012 už jsou hodinky Citizen Eco-Drive Ring běžně k dostání. Pár příkladů Eco-Drive Ring hodinek pro představu:

Jsme autorizovaný prodejce hodinek Citizen. Objednávejte na Helveti.cz.

Rádiem řízené hodinky – Citizen Radio-Controlled

Druhou silnou stránkou Citizenu jsou jeho rádiem řízené hodinky. Ty se samy synchronizují ve 3-4 hodiny ráno s vysílačem (například ve Frankfurtu) a vy tak máte stále přesný čas. Při cestování je potřeba správně nastavit lokální vysílač, který je nejblíže vašemu místu.

GPS vs Radio-Controlled

citizen-gps-satellite Citizen už také představil hodinky s GPS technologií*, která není závislá na lokálních vysílačích. Konkuruje tak hodinkám Seiko Astron, které k synchronizaci času a data používají právě GPS a automaticky hodinky nastaví po celém světě.

Velkou výhodou oproti Radio-Controlled je pokrytí signálem. Rádiem řízené hodinky jsou totiž odkázány pouze na několik vysílačů po světě (ty však pokryjí většinu potřeb), kdežto GPS hodinky se seřídí kdekoliv.

* Pozn.: U starších GPS modelů Citizen hodinek bylo nutné manuálně nastavit lokalitu (například Sydney) a až pak se hodinky přes satelit seřídily. Nové modely už si i polohu berou přímo ze satelitu.

Historie značky Citizen

1918 – byl v Tokiu založen institut pro výzkum hodinek Shokosha. Právě zde byly záhy vyrobeny první kapesní hodinky, které si v roce 1924 našly cestu k tokijskému starostovi Gotō Shimpeimu. A byl to on, kdo dal jméno nejenom hodinkám, ale i celé společnosti a nazval je tak, aby byly blízké srdcím všech lidí na světě – CITIZEN (občan).

1930 – mění firma své jméno na Citizen Watch Company s.r.o.

citizen-historie

1956 – zavádí Citizen první hodinky odolné proti nárazu nazvané Citizen Parashock.

1959 – představuje Citizen další hodinky z řady odolných. Tentokrát jde o první vodotěsné hodinky s názvem Parawater.

1995 – prodaly se první hodinky Eco-Drive a zákazníci po celém světě si je od té doby žádají čím dál víc.

2003 – systém Stilleto znamená nejtenčí solárně nabíjené hodinky na světě. Hodinky mají výšku pouhých 4,4 mm.

2005 – oslavila známá kolekce Aqualand dvacetileté výročí. První model JP2004-07E se v čase vyvinul až k výročnímu modelu JV0050-03E, který – jak jinak – musel tradici zachovat a nějaké prvenství si také přiznat. První profesionální potápěčské hodinky na světě s pohonem Eco-Drive!

2007 – Citizen kupuje značku Bulova Watch Company (v roce 1875 založena Josefem Bulovou – Čechem emigrujícím do Ameriky).

2009 – v Basileji Citizen představuje koncepční model Eco-Drive RING se zcela novým systémem skrytého solárního článku.

2012 – byla uvedena technologie Eco-Drive RING do výroby a v současné době jsou hodinky Eco-Drive RING běžně dostupné.

Šedý dovoz hodinek Citizen

Abychom jenom nechválili, tak musíme zároveň upozornit na poměrně zásadní problém Citizenu s šedým dovozem. Takové hodinky pak autorizovaný servis odmítá opravovat a můžou s nimi vzniknout nemalé komplikace. Nakupujte tak pouze u ověřených autorizovaných prodejců (jako jsme například my v Helveti.cz).

Citizen záruka 5 let 5letá záruka je u hodinek Citizen také důkazem jejich kvality. U nás k ní dostanete ještě pojištění hodinek na 1 rok zdarma. O hodinky tak máte dokonale postaráno.

Prohlédněte si hodinky Citizen v našem eshopu Helveti.cz.

Závěrem

Získání značky Citizen do našich řad si velmi ceníme a převážně díky svým technologiím nás tato firma opravdu baví!

Díky profesionálnímu zaškolení jsme tedy zase o něco chytřejší a dokážeme Vám lépe pomoci s výběrem těch pravých hodinek. Máte-li nějaké dotazy, tak nám napište nebo zavolejte.

Za Helveti s.r.o. – Jiří Štencek, majitel

Máme výherce luxusní kožené peněženky Wenger

Máme vítěze naší soutěže o peněženku Wenger. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás tentokrát bylo

O peněženku Wenger s námi soutěžilo 435 soutěžících.

Z nichž 414 vědělo, že naše nejprodávanější hodinky jsou Wenger Sea Force 01.0641.103. Už ale jenom 156 z vás vědělo, že jsme s prodejem hodinek začali v roce 2010. Velká spousta si datum pletla se založením společnosti Wenger (192) nebo tipovala naše začátky do roku 2005 (27) nebo 2012 (60).

Přitom stačilo zabrousit na pár stránek a vše muselo být hned jasné.

Obě otázky zodpovědělo správně 153. Po odstranění duplicitních adres a zjevných podvůdků jsme se dostali na konečné číslo 127 správně odpovídajících.

Co jste mohli vyhrát

Soutěžili jsme o peněženku Wenger (hodinky Wenger jistě znáte) v ceně 1000 Kč. Jde o celokoženou luxusní peněženku, kterou již brzy přidáme do akce s nákupem nových hodinek Wenger či Victorinox. Sledujte tak náš eshop, blog a Facebook. Brzy se dozvíte víc.

Výherce

Už vás nebudeme dále napínat a vyhlásíme vylosovaného výherce..

Šťastným výhercem je pan Ondřej S. s číslem 96. Srdečně gratulujeme!

V případě, že by výherce svou výhru nepřevzal do 14 dní – provedeme na základě pravidel nové losování.

Soutěžte dále

Aktuálně připravujeme další soutěž o hodinky Wenger City Classic 01.1441.101, takže bedlivě sledujte náš web či Facebook profil.

Jak jsme losovali

Casio: od digitálek k superodolné legendě

Pokud byste pátrali po značce hodinek, o které slyšel snad každý, skončili byste s velkou pravděpodobností u tradiční japonské značky Casio. Společnost, která byla založena v roce 1946, se v počátcích specializovala především na produkci kalkulátorů. Dnes má ve svém portfoliu různé druhy elektroniky, z nichž jsou ale nejvýznamnější právě hodinky.

Casio plně využilo potenciál quartzové revoluce v 70. a 80. letech minulého století. Model CASIOTRON z roku 1974 znamenal technologický průlom ve světě náramkových hodinek. Poprvé v historii byly hodinky vybaveny automatickým kalendářem. Jako jedni z prvních také začali s vývojem a produkcí do té doby nevídaných, multifunkčních hodinek, které byly schopné zobrazit např. druhou časovou zónu, teplotu nebo atmosférický tlak.

Casio Casiotron

Casiotron, průlomový model s automatickým kalendářem

Ačkoli v katalogu Casia naleznete hodinky vhodné pro všechny situace, opravdou ikonou se stala řada G-Shock, která byla na trh uvedena v roce 1983. První hodinky Casio G-Shock označením DW-5000C měly zbortit veškeré představy o křehkosti hodinek a byly konstruovány s jediným cílem – být těmi nejodolnějšími na světě.

Casio G-shock

Casio G-Shock, hodinky, které byly zkonstruovány tak, aby vydržely pád z 10 m, byly vodotěsné do 10 ATM a vydržely až 10 let bez výměny baterie.

Toho bylo dosaženo unikátní konstrukcí, kdy je modul chráněn jak vnějším plastovým pouzdrem, tak vnitřním kovovým. Hodinky se velice rychle staly hitem a prodeje dosáhly celosvětově neuvěřitelných 70 milionů kusů. Za jejich více než 20letou historii bylo vytvořeno velké množství modelů s různými funkcemi – vaše G-Shock mohou nyní mít např. solární napájení nebo radiové seřizování času.

unikátní konstrukce hodinek Casio G-shock

Hodinky G-Shock mají také svou dámskou alternativu v řadě Casio Baby-G. Mezi nejoblíbenější řady patří i Edifice, kombinující sportovní eleganci se špičkovými technologiemi, outdoorové hodinky Pro Trek nebo přesné Wave Ceptor, řízené atomovými hodinami.

Jedna z oblastí, ve které CASIO opravdu exceluje, je poměr cena/výkon. Ať už si člověk vybere z kterékoli řady, vždy dostane skvěle zpracované hodinky, které jsou v mnoha případech doslova nabité speciálními funkcemi a přitom jsou k dostání za velmi příznivou cenu. Spojíte-li to s neuvěřitelnou kvalitou (reklamovanost dosahuje mizivého promile), tak máte jasné favority mezi hodinkami pro všechna použití.

Kupte si hodinky Casio v našem eshopu Helveti.cz.

Výčet technologií, které CASIO nabízí, je velmi široký. Mezi nejpraktičtější funkce patří bezesporu automatické seřizování času za pomoci radiového signálu. Vysílače, řízené atomovými hodinami – nejpřesnějšími hodinami na světě, jsou rozmístěny po Zemi tak, aby poskytly co největší pokrytí a možnost spojení s hodinkami. Jen v Evropě jsou vysílače v Německu a Velké Británii.

Přesné hodinky Casio G-Shock

Vysokou přesnost hodinek Casio zaručuje synchronizace s atomovými hodinami.

Novinkou je využití technologie Bluetooth, díky které je možné přes aplikaci v mobilním telefonu např. nastavit čas nebo budík. Dále je možné aktivovat funkci „Phonefinder“ a pomocí hodinek rozezvonit telefon. Tyto funkce jsou charakteristické pro řadu Edifice. Některé modely z řady G-Shock jdou ale mnohem dál. Hodinkami tak lze ovládat i přehrávání písní, přijímat notifikace z Facebooku a Twitteru atd.

Casio Edifice

Casio Edifice sází na kombinaci sportovní elegance a využití moderních technologií.

Technologie Casio G-Shock

Mezi další používané technologie patří například:

 • Výškoměr
 • Tlakoměr
 • Digitální kompas
 • Fáze měsíce
 • Smart Access
 • Teploměr
 • Solární napájení
 • Odpočet pro jachting

Doufáme, že se hodinkám Casio bude v Helveti vedle japonských bratří Seiko a Citizenu líbit. Tím, že se jim bude dařit, jsme si jistí, protože z řad Edifice, G-Shock, Wave Ceptor nebo Pro Trek si vybere opravdu každý.

Zdroje:
http://www.casio.com/