Hodinky Bering vyhrává Lucie R. Grautuleme!

soutez-helveti-bering-10729-765Máme vítěze naší soutěže o hodinky Bering. Ale než vám ho představíme, tak pár detailů k soutěži.

Kolik vás tentokrát bylo

O hodinky s námi soutěžilo 480 soutěžících.

Z nichž 466 vědělo, že název hodinek Bering je odvozen od jména dánského mořeplavce Vituse Beringa. To také nastiňujeme i na našem eshopu u značky Bering. Stejně tak jste to mohli zjistit na Wikipedii ale i z jiných zdrojů.

Co jste mohli vyhrát

Soutěžili jsme o hodinky Bering 10729-765 v ceně 6320 Kč. Jsou to keramické hodinky s velmi elegantním vzhledem. Zaujmou čistým provedením ciferníku posázeným zirkony. Náramek je z oceli a je kombinován s keramikou a PVD úpravou. Ciferník je chráněn safírovým sklíčkem. V útrobách hodinek tepe kvalitní japonský strojek značky Miyota.

Výherce

Už vás nebudeme dále napínat a vyhlásíme vylosovaného výherce..

Šťastným výhercem je paní Lucie Rapčáková s číslem 423. Srdečně gratulujeme!

V případě, že by výherce svou výhru nepřevzal do 14 dní – provedeme na základě pravidel nové losování.

Soutěžte dále

Aktuálně připravujeme další soutěž o vojenský opasek „Věrni zůstaneme“, takže bedlivě sledujte náš web či Facebook profil.

Jak jsme losovali

Autorka nejlepšího sloganu si převzala hodinky Wenger

Jedním z úkolů v červencové soutěži bylo vymyslet slogan. Do soutěže nám dorazilo na 600 odpovědí na soutěžní otázku a stejný počet sloganů. Vybrat ten nejlepší nebylo vůbec snadné a tak jsme poprosili o pomoc naše fanoušky na sociálních sítích. Z 10 nejpovedenějších sloganů jste nám svými hlasy pomohli vybrat vítěze. Naši historicky první soutěž o hodinky Wenger vyhrála paní Veronika se sloganem „Každou vteřinu s vámi. Helveti.“. Hodinky Wenger City Classic 01.1441.101 v hodnotě 2790 Kč si převzala v naší prodejně v Karlíně. Přejeme, ať se dobře nosí a dělají radost.

Výherce červencové soutěže vybrán

Do 21. 9. 2016 se můžete zapojit do soutěže o hodinky Bering. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku a hodinky Bering v hodnotě 6320 Kč si možná od nás odnesete právě vy. 🙂 Hodně štěstí!

Hodinky Wenger na nejvyšším bodě Španělska

Hodinky Wenger Sea Force na Mulhacénu

Hodinky Wenger Sea Force na Mulhacénu

Nejsem horolezec, ale lákají mě hory. Výšek se k smrti bojím, ale když vím o dosažitelném kopci, tak se ho snažím zdolat. Tak to bylo i na naší aktivní dovolené ve Španělsku. Tu jsme v listopadu 2015 projezdili půjčeným autem a za 14 dní jsme toho stihli opravdu hodně (Madrid, Toledo, Cordoba, Sevilla, Cádiz, Gibraltar, Ronda, Granada a další místa). Jedním z důležitých bodů bylo i zdolání nejvyššího vrcholu kontinentálního Španělska – hory Mulhacén (3478 m) a její méně známější menší sestry Velety (3396 m). Jsou to dva kopce blízko u sebe a spadají do pohoří Sierra Nevada. Výstup na střechu Ibérie je popsaný ve spoustě různých článcích a jak se v nich dočtete, nejde o žádné vrcholové lezení. Výhledy z nejvyššího bodu jsou ale úžasné a s krosnou na zádech to je docela kvalitní výkon.

Povinná výbava jsou hodinky

Já jsem jako obvykle měl s sebou své oblíbené nerozbitné hodinky Wenger Sea Force. Ty už se mnou zažily opravdu hodně (Island, Laponsko a samozřejmě české hory) a chtěl jsem jim dopřát i další titul v podobě zdolání nejvyššího bodu Španělska. Zároveň jsem s sebou měl jedny postarší hodinky Suunto, abych si ověřil, že jsme opravdu ve výšce těsně pod 3500 m.

Spousta kamení, ale naprostá nádhera

Spousta kamení, ale naprostá nádhera

S hodinkami Wenger na ruce a Suunta připnuté na krosně jsme stoupali z posledního parkoviště vesničky Prado Llano ve výšce 2500 m. Počasí nám přálo, takže v tričku a kraťasech jsme míjeli první nánosy sněhu. Stoupání je výživné a pokoření Velety není otázka chvilky. My jsme navíc šli natěžko, protože jsme chtěli přespat v chatce kousek pod Veletou (Refugio de la Carihuela) a z ní se pak vydat druhý den na Mulhacén.

Dovolím si tvrdit, že s fyzičkou na tom nejsem zase tak špatně, ale od určitých metrů se mě snažila zabít bolest hlavy a s každým krokem jsem se musel co chvíli vydýchat. V hlavě už jsem měl strašáka z výškové nemoci, ale ta mi přeci tak nízko nehrozí. Vysvětloval jsem si to tedy spíš úpalem / úžehem (delší jízda v přehřátém autě + výstup pod silným sluncem bez pokrývky hlavy). Moje přítelkyně mi tak bez problémů stačila a z výstupu se pro mě stalo utrpení a pro ni pohodová procházka beze spěchu.

Na vrchol i na kole

Vrcholová fotka ze Velety

Vrcholová fotka ze Velety

Vrchol jsme zdolali někdy kolem 4. hodiny a kochali jsme se z něj nádhernými výhledy necelou hodinu. Po nás na vrchol došel / dojel první a po chvíli druhý cyklista. Po zjištění, že oba jeli z města Granada vzdáleného 50 km a zdolali ještě tohle převýšení, jsme byli ohromení. Jeden z cyklistů byl ze švýcarské nadace podporující léčbu rakoviny, kterou sám překonal. Hýřil štěstím a dojetím, protože si už nemyslel, že by někdy něco podobného mohl dokázat. Navzájem jsme si pogratulovali k výkonu (i když ten jeho byl nesporně obdivuhodnější), vyfotili se na vrcholu a pomalu sestoupili do kamenné noclehárny Refugio de la Carihuela. Tu jsme s Aničkou měli celou pro sebe (úkryt poskytuje prostor pro asi 8 lidí), protože v tomto období (listopad) asi na Veletu nejdou zástupy lidí. V chatce už jsem s poměrně velkou bolestí hlavy rychle ulehl a modlil se, ať to do zítřejšího dne přejde, protože Mulhacénu jsem se nehodlal vzdát.

Mulhacén volá

Chatka Refugio Vivac de la Caldera, kde jsme před výstupem nechali bagáž

Chatka Refugio Vivac de la Caldera, kde jsme před výstupem nechali bagáž. V dáli je vidět Mulhacén.

Druhý den ráno jsme provedli základní hygienu, uvařili si čaj a posnídali. Výhledy na Mulhacén byly lákavé a já se cítil poměrně dobře. To se však s prvním stoupáním změnilo. Z chatky Carihuela je trasa na Mulhacén z počátku mírným sestupem navedena na cestu po vrstevnici. Není se kde ztratit a jediným rozcestím může být zkratka vedoucí přes kopec k jezeru Laguna de la Caldera. Tuto trasu jsme zvolili my a nemohli jsme si ji vynachválit. Sice to z počátku vypadá mírně nebezpečně, ale pohled na jezero a Mulhacén za to stál. Kolem jezera jsme prošli až k chatce Refugio Vivac de la Caldera, kde jsme po krátkém zamyšlení ponechali krosny a šli na vrchol na lehko.

Výhled až do Maroka

Kaplička na vrcholu Mulhacénu

Kaplička na vrcholu Mulhacénu

Při výstupu jsme nikde neviděli ani živáčka, i když já jsem měl dost starostí sám se sebou, protože se mi opět ozvala tepající bolest hlavy. Stoupání je chvílemi dosti monotónní, protože vyšlapaná cesta vede kamenním a pouze občas bylo někde spestření v podobě sněhu. Přesto je výstup krásný a to zejména díky výhledům na ostatní hory. Na samotném vrcholu Muhlacénu mě překvapily základy kamenných budov, které tam asi v minulosti stály. Vrchol pak tvoří malá kamplička a na ní betonový pylón. Někteří cestovatelé tvrdí, že za dobrých podmínek můžete vidět až do Maroka (na jih), což jsme my netušili a tak jsme Maroko na jihu ani nehledali.

Při sestupu jsme si všimli prvních zvědavců v podobě horských koz a po zaostření jsem rozpoznal také lidi. Celkem jsme cestou z vrcholu potkali asi 8 lidí a z toho 2 běžce, kteří nás rychlostí mírně řečeno zahanbili. Jinak by se ale dalo říct, že jsme měli hory skoro celé pro sebe.

Vrcholová fotka s hodinkami + důkaz o výšce

Vrcholová fotka s hodinkami + důkaz o výšce

Na zpáteční cestě k autu jsme zkusili jít celou dobu po trase, takže namísto zkratky přes sedlo jsme šli kolem chatky Refugio Pillavientos a trošku si tak nadešli. Znovu jsme pozdravili Veletu, prohlédli si lyžařské svahy bez sněhu a stejně jako cestou nahoru si zkrátili serpentiny napřímo dolů. Symbolické bylo také rozloučení s památníkem Virgen de las Nieves (památník Panny Marie Sněžné), kterým jsme při stoupání prošli.

Zvládli jsme to a hodinky taky

Hodinkám nevadila výrazná změna nadmořské výšky (vyjížděli jsme od moře až do 2500 m na poslední parkoviště odkud jsme zamířili do 3400 m na vrchol Velety). Za den tak hodinky bez problémů překonaly změnu 3400 m. Teplotní a tlakové změny se nijak neprojevily. Plavání a delší pobyt na přímém slunci jim také nevadí a v noci zase pomohla skvělá luminiscence. Nebylo tak potřeba hledat Suunta, abych si je rozsvítil a podíval se na čas. Ty jsem tak kontroloval jenom kvůli nadmořské výšce a teplotě.

Že hodinky Wenger Sea Force celou dovolenou vydržely bez újmy asi není třeba dále rozepisovat a stejně tak netřeba popisovat, že i my jsme si Španělsko maximálně užili. Už teď se těším, až vyrazíme znovu.

Máte podobnou zkušenost? Podělte se s námi a my vám ji zde rádi zveřejníme.

Za Helveti – Jiří Štencek

Victorinox Night Vision 241707: všestranná švýcarská světluška

Když se Jirka rozhodoval, které hodinky si vezme na jarní výsadek do Laponska, byly mezi kandidáty i poměrně nenápadné Victorinox Night Vision 241707. Pokud čtete blog pravidelně, tak jistě víte, že za polární kruh na konec odletěly Luminox 3001. Victorinox měly samozřejmě putovat zpátky do vitríny, jelikož se ale jedná o dost netradiční kousek, začal jsem koketovat s myšlenkou, že bych je dost dobře mohl otestovat i já v českých luzích a hájích. Když se pak objevily první jarní sluneční paprsky a teplota zase o něco stoupla, bylo rozhodnuto.Victorinox Night Vision 241707_1

Victorinox Night Vision jsou na první pohled úplně normální hodinky. Náš kousek má díky tmavé PVD úpravě a pryžovému řemínku dost sportovní nádech. K dispozici jsou ale i varianty s klasickým ocelovým pouzdrem a koženým nebo ocelovým náramkem. Obzvlášť celoocelové provedení působí elegantním dojmem.

Hodinky na mé menší ruce sedí opravdu pohodlně, i když jsem zvyklý spíše na menší hodinky (38-40mm). Pomocí gumového náramku, který je kvalitní a ohebný, Victorinoxy pěkně dotáhnu a k mému překvapení o nich skoro nevím. Nikde nic netlačí, netahá. Tak to má být. Máme tady teda kvalitní, švýcarské hodinky. V čem se ale liší od nepřeberného množství konkurentů? Čtěte dál.Victorinox Night Vision 241707_14

Představte si třeba, že se vracíte z výletu, padne tma a vy musíte pochodovat po normální silnici. Reflexní pásky a blikačka samozřejmě zůstaly doma. Než se dostanete domů, párkrát uhnete projíždějícím autům do krajnice nebo příkopu. Před vchodem lovíte v batohu klíče, kterými marně hledáte klíčovou dírku. Hodila by se baterka, která by vyřešila obě situace. Když máte na ruce parťáka v podobě Victorinox Night Vision, máte o problém míň.

Hodinky jsou totiž vybaveny led diodou – Night Vision, která se dá použít hned několika způsoby. Při dvojitém stlačení tlačítka se aktivuje klasická svítilna. Trojité stlačení aktivuje tzv. „blikačku“, která se dá využít např. jako bezpečnostní prvek při snížené viditelnosti. Posledním módem (stlačení tlačítka po dobu 8s) je vysílání signálu SOS v Morseově abecedě. Pokud se Vám nebude dařit rozdělat signální oheň, můžete na pátrací vrtulníky svítit hodinkami!

Mimo Night Vision jsou hodinky vybaveny ještě osvícením displeje – Time Vision. Po stlačení tlačítka se aktivuje příjemné, modré světlo, které nasvítí celý ciferník a odečtení času je tak hračkou i v případě, že luminescence již nevyzařuje plnou intenzitou.Victorinox Night Vision 241707_3Poslední led diodou je červená na šesté pozici – Locator / Light EOL. Pokud se tlačítko zmáčkne 5x, aktivuje se funkce tzv. lokátoru a červená dioda jednou za 10 vteřin blikne. Tato funkce má primárně sloužit k snadnějšímu nalezení hodinek. Pokud jste např. zvyklí si hodinky na noc sundávat a spíte ve stanu, nebo si je jen tak odložíte na nějaké netradiční místo. Druhou funkcí této diody je signalizace vybité baterie.

Když je řeč o baterce, musím zmínit jednu zajímavost. Aby nedošlo k jejímu vybití kvůli nadměrnému používání diod, mají Victorinox Night Vision baterky hned dvě. Primární slouží k pohonu strojku a sekundární výlučně k napájení LED diod. Výborné řešení!

Pár slov závěrem? Victorinox Night Vision jsou všestranné, každodenní hodinky, které se ale můžou pochlubit světelnými funkcemi, jež jiné hodinky nenabízí. Na silikonovém řemínku působí sportovnějším dojmem, za to ocelový tah z nich dělá elegantní hodinky i k obleku. Jsou to jednoduše hodinky pro každého, kdo hledá kus švýcarské kvality a zároveň zajímavé funkce, které u konkurence jen tak nenajdete.Victorinox Night Vision 241707_2

Recenzované hodinky Victorinox Night Vision se vyrábí také v černé, zelené a červené variantě, s koženým řemínkem i na ocelovém tahu a nechybí ani modely vylepšené o chronograf.

->Prohlédnout celou řadu Victorinox Night Vision<-

Martin Kříčka

Na testy do Bolívie s námi jedou Casio Pro Trek

Veliká radost! Tak by se dal definovat pocit, kdy nám distributor značky Casio oznámil, že jsme získali možnost prodávat prémiovou řadu hodinek Casio a sice Casio Pro Trek. Není to totiž jen tak a každý prodejce musí projít schvalováním.

Banner Casio Pro Trek

Hurá s nimi do Bolívie

Při rozhodování o správném výběru hodinek na expedici do Bolívie jsme tak měli ulehčenou práci. Casio Pro Trek jsou totiž přesně k tomu stvořené! Zažijí s námi měsíční putování bolivijskou krajinou, trek kolem jezera Titicaca, výstup (snad úspěšný) na vrchol sopky Sajama (6542 m), procházení po solném jezeře Salar de Uyuni, návštěvu Potosí a stříbrného dolu v hoře Cerro Rico a mnohé další.

Pro testování jsme vybrali model Casio Protrek PRG 240-1. Hodinky za velmi přijatelnou cenu se spoustou funkcí. Rozhodně tak bude co testovat!

 • Častá změna nadmořské výšky otestuje altimetr (výškoměr),
 • změnu tlaku / počasí budeme sledovat barometrem
 • a výkyvy teplot, které jsou v Bolívii mezi dnem a nocí poměrně velké, zase prokáží kvality teploměru.
 • Pro orientaci v terénu / mapě nám poslouží kompas,
 • budit nás bude jeden z 5 budíků
 • a po celou dobu se hodinky budou nabíjet ze sluníčka.

Na expedici budou ještě zástupci dalších outdoorových hodinek, takže bude možnost přímo porovnat s hodinkami Suunto a Garmin. Věříme, že půjde o velmi zajímavou recenzi a srovnání.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Jsme certifikovaní specialisti na hodinky Certina

skoleni-certina-hodinky-helveti

Školení Certina v hotelu Imperial

Už podruhé jsme byli proškoleni týmem distributora hodinek Certina pro Českou republiku. Poslední školení proběhlo i za účasti zástupce z firmy Certina – Christiana Gerbera. Tento charismatický a energií překypující hodinkový specialista nám předal neuvěřitelné množství informací a myslím, že naší nové kolegyni Daryně Vokrojové z toho musela jít hlava kolem (nejenom z Christiana, ale z penza znalostí).

Technologie hodinek Certina

Velkým tématem školení byly technologie Precidrive, Powermatic, Moon Phase a samozřejmě Certina DS concept. Stejně tak jsme se zastavili u aluminia (hliník), které s novou technologií zpracování (tzv. eloxáží) dosahuje skvělých vlastností. Materiál je 2x tvrdší než nerezová ocel (400 HV), 3x lehčí nez ocel a dokonce 1,6x lehčí než titan! Hliník je antialergenní a stálý. Barvení probíhá úpravou Eloxování – kdy se povrch mění na oxid hliníku a je nabarven. V čase se vlastnosti povrchu nemění (jako u titanu) a barva zůstává stálá. Jestli bude hliník stejně oblíbený jako konkurenční titan, to se ještě uvidí.

4 světy hodinek Certina

Certina představila 4 světy, mezi které nově rozdělí své hodinky. Budou to řady Certina Sport, Certina Aqua, Certina Urban a Certina Heritage. Toto rozdělení nahradí předchozí Gent Quartz, Lady Quartz, Gent Automatic, Lady Automatic a Certina Gold.

Kde se Certině daří

Zajímavým zjištěním je například velká obliba hodinek Certina v severských zemích, kde si potrpí na kvalitu, dlouholetou výdrž a zpracování. Naopak výzvou pro Certinu jsou asijské trhy a Jižní Amerika, kde je zastoupení značky teprve v začátcích.

Marketing značky

Certina rozšiřuje podporu motorových sportů a stále stojí za svým ambasadorem biatlonistou Ole Einarem Bjørndalenem, kterému věnovala další limitovanou sérii hodinek.

ole-einar-bjorndalen-certina

Novinky

Z novinek Certina se můžeme těšit na DS-2 Gent Quartz Precidrive (s limitovanou edicí Ole Einara Bjørndalena), DS Podium Big Size Chrono, DS Podium GMT Aluminium Precidrive, DS Podium Chrono Precidrive, DS-2 Chrono Flyback Precidrive, DS-1 Gent Powermatic (s Himalaya edicí) a několik dámských modelů.

Poslední zajímavou novinkou bude zcela nové provedení krabičky. My už jsme ji viděli a můžeme říct, že jde opravdu o velký krok směrem k luxusu.

Znalosti se testovaly a my měli štěstí

Výhra hodinek Certina Sport

Výhra hodinek Certina DS Sport

Vše bylo završeno testem našich znalostí, kde jsme za notné dávky štěstí vyhráli cenu v pánské kategorii – hodinky Certina DS Sport C027.417.17.057.01.

Za úžasný zážitek, nové znalosti a samozřejmě i výhru tímto Certině velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci!

Certina certifikace

V minulosti jsme mimo školení týmu také absolvovali online akademii Certina 360, což je dalším důkazem, že to s Certinou v Helveti myslíme opravdu vážně.

Certina certifikát Jiří Štencek

Certina certifikát – Jiří Štencek

Pokud by vás tedy o hodinkách Certina cokoliv zajímalo, nebojte se nás zeptat. Rádi vám s čímkoliv poradíme nebo dodatečně zjistíme.

Za tým Helveti.cz – Jiří Štencek

Hodinky Wenger City Classic vyhraje 1 slogan

Aktualizováno! Máme vítězný slogan, který vyhrává hodinky Wenger City Classic.

Slogan „Každou vteřinu s vámi. Helveti.“ soutěžil pod číslem 10 a získal 35 hlasů. Autorkou je soutěžící s emailem veronica.sa*******eznam.cz. Gratulujeme!

V případě, že by se nám výherce nepodařilo kontaktovat do 14 dní – získá cenu druhý v pořadí.

Podmínky předání hodinek

Výherci jsme odeslali email a výzvu k slavnostnímu převzetí hodinek v naší provozovně. Pokud by se z jakéhokoliv důvodu nepodařilo hodinky předat, budeme kontaktovat druhého v pořadí.

Soutěžte dále

Aktuálně můžete soutěžit o hodinky Bering v hodnotě 6320 Kč.

Pořadí sloganů po hlasování

 1. Každou vteřinu s vámi. Helveti. (35 hlasů)
 2. Čas je relativní, krása hodinek věčná. (19 hlasů)
 3. Helveti, dotkni se času. (14 hlasů)
 4. S hodinkami Helveti čas tak strašně neletí. (8 hlasů)
 5. Helveti, s námi vždy na čas. (8 hlasů)
 6. Jiné hodinky už neletí, než hodinky Helveti. (8 hlasů)
 7. Hodinky Wenger? Jasně, na každou ruku! (8 hlasů)
 8. Helveti, s nami je cas na vasi strane. (6 hlasů)
 9. Helveti, Váš průvodce časem. (4 hlasy)
 10. S atomovou presnosti. Heveti.cz (4 hlasy)
 11. Tikáme pro vás už 6 let. Jsme Helveti. (3 hlasy)
 12. Helveti, to je tam, kde rozumí hodinkám. (2 hlasy)
 13. Hodinky Wenger by si koupil i Walker Texas Ranger. (1 hlas)

Celý příspěvek

Davosa: vášeň pro krásné hodinky

Davosa 1861 Abel Frederic Hasler

Na počátku histoie značky Davosa stál v roce 1881 hodinář Abel Fréderic Hasler.

Švýcarská značka Davosa navazuje na tradiční řemeslnou výrobu hodinek a bohatou historii firmy Hasler & Co S.A., jejíž počátky se datují do roku 1881. Jako mnozí z tamějších hospodářů se i Abel Fréderic Hasler (*1861) začal věnovat hodinařině, aby si ukrátil dlouhé čekání na jaro a aby částečně kompenzoval nízké zimní příjmy. Toto krásné řemeslo nenadchlo pouze samotného Abela, ale i jeho 6 synů. Nejtalentovanějším a nejodhodlanějším z nich byl Paul Hasler (1883-1977), který byl již od malička fascinován komplikovanými strojky a ostatními nástroji, jež byly k nalezení v otcově pracovně. Po vyučení a naspoření počátečního kapitálu mohl konečně založit svou vlastní dílnu, která pod názvem Paul Hasler Terminages d’Horlogerie kompletovala a dodávala součástky různým prestižním značkám.

Davosa dýnko

Na počátku byla fascinace krásou hodinařiny. Vášeň pro jejich práci pohání hodináře v dílnách Davosy už od roku 1881.

Vleklou krizi ve 30. letech 20. století Paul překonal díky vysoké kvalitě produkce, kterou odběratelé velmi oceňovali a nedošlo tak k výraznému poklesu poptávky. Jeho podnik v této době dokonce rostl a zaměstnával již 12 hodinářů. Krátce po konci války se Paulovým plnohodnotným partnerem stal jeho bratr David (1897-1951), který do té doby ve firmě působil jako technický ředitel. Společnost začala s produkcí vlastních hodinek, které byly prodávány jak v Evropě, tak ve Spojených Státech, ale neustále také produkovala součástky pro ostatní hodinářské firmy.

Během 60. let firma dále prosperovala a zapojila se do ní už třetí generace Haslerovců. V roce 1964 vstupuje do společnosti Kurt Wittwer, jež má podpořit především obchodní aktivity. Jelikož dosáhl značných úspěchů při vstupu na nové trhy, začal dohlížet i na proces výroby samotný a podílel se i na vývoji nových výrobků. Vrcholem tohoto období byla specializace na hodinky se sofistikovaným strojkem.

Hasler & Co. SA Fabrique DˇHorlogerie

V roce 1974 mění společnost název na Hasler & Co. S.A.

V 70. letech se naplno projevil vliv východu a technická revoluce přinesla quartzové strojky, které téměř vytlačily klasické mechanické hodinky. Pokud chtěla Hasler & Co S.A. přežít, musela do svého portfolia zařadit i bateriově poháněné hodinky.

Současná podoba značky vzniká ale až v roce 1993. Hasler & Co S.A. zahajuje spolupráci s německým distributorem hodinek Bohle GmbH, který působil na německém trhu od 60. let. V této době opět začíná růst poptávka po mechanických hodinkách. Vzniká tedy značka Davosa, která zúročuje bohatou historii a know-how Hasler & Co S.A. Z počátku vznikají pouze omezené série chronografů s kalibrem Valjoux 7750/7751, regulátorů a modelů s ukazatelem rezervy nátahu. Postupem času s růstem poptávky se produkce rozšiřuje a vznikají hodinky, na kterých lidé oceňují výborné zpracování, prvotřídní materiály a kvalitní švýcarské strojky. Ceněny jsou především za zachování výborného poměru cena – kvalita.

Švýcarské hodinky Davosa - důraz na detail

Hodinky Davosa se těší oblibě díky preciznímu ručnímu zpracování, kvalitním materiálům a špičkovým švýcarským strojkům.

V roce 2000 přebrala Corinna Bohle zodpovědnost za strategický vývoj značky. Marketing a distribuce jsou od tohoto okamžiku řízeny z Německa. Vyšší kvalitu pak zajistila akvizice specializovaných subdodavatelských firem.

Od roku 2012 je rodina Bohle majitelem společnosti Davosa. I když se pořád jedná o nezávislé, rodinné podnikání, je značka Davosa již neoddělitelnou součástí světa hodinek.

V současném portfoliu nalezneme hodinky pro všechny příležitosti. Od tradičních sportovních kousků (řada Performance), „potápěčských“ (řada Diving) až po decentní, společenské hodinky či volnočasové hodinky (Executive, Heritage, Diva, Urbane). Na výběr jsou jak mechanické, tak quartzové strojky. Vedle klasické luminiscence v podobě oblíbené SuperLuminovy můžete u Davosy najít na potápěčském modelu Argonautic Lumis i trubice s tritiovou luminiscencí, která vydrží hodinky nepřetržitě osvětlovat až 15 let a nepotřebuje k tomu žádný zdroj světla (slunce či umělé osvětlení). Davosa má zkrátka pro každého něco. O tom, že Davosa v poslední době kráčí správným směrem, svědčí ocenění z hodinkového portálu www.watchtime.net, kde Davosa Argonautic Automatic 161.498.78 zvítězily v kategorii hodinek do 1000 €.

První modely hodinek Davosa naleznete už nyní na našem e-shopu.

Od ženy pro ženy: recenze hodinek Wenger Squadron Lady

Přiznejme si to. K pánským hodinkám máme jako muži blízko, ale prodáváme také hodinky pro dámy a ty příliš objektivně nezhodnotíme. A přesně proto jsme o recenzi jedněch z nejprodávanějších dámských hodinek na našem e-shopu poprosili jejich čerstvou majitelku. Tak hurá na to – tady je recenze od ženy pro ženy!

Sehnat pěkné dámské hodinky nebylo tak jednoduché, jak jsem si původně myslela. Pokud tedy nehledáte jen módní doplněk, který brzy odložíte do šuplíku. Já si dala za cíl najít hodinky, které nebudou úplně sportovní (a nemusí být ani vyloženě společenské), ale hlavně ať dobře vypadají a něco vydrží. A tak jsem za pomoci prodavačů z Helveti objevila hodinky Wenger Squadron Lady švýcarské značky Wenger.
Wenger Squadron Lady bílá perleťTrochu jsem se bála, že bude pouzdro hodinek na mou úzkou ruku příliš masivní, ale když jsem si je přišla vyzkoušet na prodejnu, byla jsem příjemně překvapená. Byly ještě hezčí než na obrázku a padly mi jako ulité, přestože mám menší zápěstí. Líbí se mi vzhled, který je povedeným kompromisem mezi společenskými a sportovními hodinkami, přesně, jak jsem chtěla, a taky hned několik barevných provedení. Rozhodovala jsem se mezi bílým a černým, ale pokud na to máte odvahu a lákají vás barvy, můžete sáhnout po modré nebo růžové variantě. Kromě požadavku na vzhled jsem trvala na vodotěsnosti, abych nemusela neustále myslet na to, že mám na ruce hodinky a před mytím rukou je musím sundávat.

Podle informací ochotných prodavačů z Helveti by měly vydržet mytí rukou, sprchování, plavání i potápění do menší hloubky (až 8 metrů). Při letmém kontaktu s vodou je na ruce tedy nechávám. Před sprchou jdou sice vždy dolů, ale už se mnou absolvovaly i jednu neplánovanou koupel v bazénu během grilovačky a stále šlapou jako pravé švýcarské hodinky. 🙂

Přestože jsou z nerezové oceli, na ruce žádnou výraznou zátěž necítím. Díky silikonovému pásku jsou lehké a při psaní rukou nebo na počítači netlačí ani neomezují v pohybu a řemínek se dobře přizpůsobí ruce. Pokud je v létě nebo při sportování víc utáhnete, občas se pod nimi potí ruka, proto jsem se je naučila nosit trochu volněji.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - řemínek Sklíčko hodinek je safírové, tudíž „nepoškrábatelné“. Jestli je to vážně pravda jsem zatím nezkoušela, ale párkrát jsem je zahodila narychlo do kabelky nebo šperkovnice, zavadila s nimi o zip nebo je jinak potrápila při domácích pracích a škrábanec zatím žádný. (Ťuk ťuk.) Podklad ciferníku je z přírodní perleti. Ta údajně nelze nijak synteticky vyrobit, takže se můžete být jisti, že druhé takové hodinky na světě nikdo nenosí. Šroubovací korunka hodinek je částečně skrytá v pouzdru, takže nijak nepřekáží a dá se s ní dobře manipulovat i s delšími nehty.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - sklíčko Sice to nebyl můj hlavní požadavek, protože v noci moc nekoukám na hodinky, ale nakonec luminiscenci od firmy SuperLuminova oceňuji. Když se vracíte domů za tmy nebo jste mimo civilizaci a nechce se vám lovit mobil z kapsy nebo batohu, jste za ni vážně rádi. A kdyby nic jiného, pokud vstáváte ještě za tmy, díky světélkujícím ručičkám si hodinky v rozespalosti nenasadíte vzhůru nohama. 🙂 Osvětlení ručiček je podle mne tak akorát – v noci zvýší vzdálenost čitelnosti hodinek až na pár metrů a v divadle nebo kině zas nikoho neobtěžujete přílišnou září.
Wenger Squadron Lady bílá perleť - luminiscence A my jen na závěr recenze paní Evy doplníme, že tyto hodinky pohání quartzový strojek a mají jednosměrně otočnou potápěčskou lunetu (měření času při ponoru).

Model Wenger Squadron Lady jste mohli vidět také na našem Facebooku na ruce další zákaznice, která si je darovala k zakončení VŠ nebo u oblíbené rychlobruslařky Karolíny Erbanové

Za fotky děkujeme Vítovi Černému.

Máme nové znělky videorecenzí

Máme nové videoznělky! Můžete je zahlédnout na našem YouTube kanále vždy před a po naší videorecenzi. Jak se vám líbí práce našich grafiků? Nám moc! 🙂

Na videu můžete vidět hodinky Seiko Prospex SRP775K1 (alias Seiko Turtle – želvy).

Druhé video recenzuje hodinky Citizen Satellite Wave CC2006-53E. Omluvte ty roztřesené ruce našeho kolegy Tomáše. Holt tak drahé hodinky netočí každý den 🙂