Dražba putovních hodinek Junkers

Ukončeno: vybraná částka: 11000 Kč, odkaz na dražbu hodinek. Navíc přispěl 500 Kč ještě člen fóra s nickem xvoloda. Celková vybraná částka je tak úžasných 11500 Kč.

Více než roční putování hodinek Junkers 6060-5 v hodnotě 13989 Kč bylo završeno návratem „domů“, tedy k nám do Helveti v pražském Karlíně. Tentokrát jsme se při čtení přiloženého deníku nesetkali s tak dobrodružnými a akčními příhodami, jako v případě putovních hodinek Traser Tornado Pro, což není vzhledem k zaměření hodinek žádné překvapení. Jedná se totiž o hodinky elegantní, jejichž síla je především v jednoduchém a elegantním vzhledu a použitelnosti coby hodinek společenských. I tak lze cestu hodnotit jako zajímavou a poznatky dočasných uživatelů, zvláště pro případné zájemce o hodinky, jako velmi přínosné.

Na cestách

Hned první destinace, kterou putovní hodinky navštívily, byla zahraniční. Náš kolega Jirka Štencek je totiž vyvezl na portugalský ostrov Madeira, kde s ním absolvovaly četné procházky, či posezení u místního drinku Poncha. Testované Junkersy se s členem fóra Chronomag Maxmillianem podívaly dokonce i za Atlantik a to při jeho pracovní cestě do amerického Chesapeake. Nejvíc cestování jim však připravil člen Adamoss, se kterým hodinky viděly skutečně kus světa. Úctyhodná trasa Praha-Amsterodam-Honkkong-Shenzhen-Huizhou-Singapur-Paříž-Praha je toho dostatečným důkazem. Radost ale hodinky dělaly i v méně exotických končinách, jako je Bratislava, Praha, Olomouc, Opava či Ostrava.

Poloostrov byl kouzelný

Testování s citem

Jak už jsem naznačil, vzhledem k vlastnostem hodinek Junkers 6060-5 se nedaly čekat žádné extrémní testy, proto se testování omezilo spíše na sledování přesnosti chodu. A ta je u našeho testovaného kusu skutečně famózní! Člen Frostie naměřil odchylku v rozmezí 2-3 sekundy za den a člen Vikinho 18 sekund za 10 dní, což vychází dokonce pod 2 sekundy za den. U nás v Helveti na stole udělaly hodinky za den odchylku 2 sekundy – ano, museli jsme to zkusit. Hodinky se svými dočasnými majiteli absolvovaly situace, na které jsou stavěné, jako například ples, nebo oslava narozenin.

Naplněná očekávání

Většina uživatelů hodnotila putovní hodinky i přes občasné výhrady kladně. Jako slabina bylo nejčastěji uváděno hesalitové sklíčko, které je náchylné na poškrábání. Nutno dodat, že výhodou je naopak možnost jeho vyleštění a jeden z testerů ocenil i jeho povedený retro vzhled. Druhá častá výtka směřovala ke hlučnosti rotoru japonského strojku Miyota 9132, což je ovšem běžná vlastnost tohoto strojku a určitě se s ní dá žít a nekazí četná pozitiva. Vůbec největším hitem mezi testery se stala komplikace ukazatele rezervy nátahu, která se při užití ukazuje jako velmi praktická. Přechodní uživatelé si také pochvalovali například jednoduchý a přehledný Bauhaus design, decentní luminiscenci, nebo skvělou efektivitu nátahu, díky které se jim hodinky dotáhly naplno už za několik hodin užívání. Některé potěšila také pohodlná a dobře nositelná velikost 40 mm.

Dobročinná tečka

Jak je u nás v Helveti zvykem, putování hodinek je zakončeno tím nejlepším možným vyvrcholením a to je dražba hodinek na dobročinné účely. Pomoc bude směřovat neonatologickému oddělení v pražském Apolináři.

Za peníze nakoupíme pelíšky

Ve spolupráci s oddělením neonatologie (konkrétně IMP) vybereme produkt, který bude aktuálně nejpotřebnější. Minule to například byly tyto pelíšky pro nejmenší bojovníky v inkubátorech.

Věříme, že hodinky tak udělají ještě jednou velkou radost a dobrou službu. A to jak novému majiteli, tak oddělení pro ty nejmenší bojovníky, kteří se při narození doslova perou o život. Peníze by měly poskytnou možnost nákupu nového vybavení, zpříjemnit těžké chvíle rodičům, personálu a hlavně v záchraně těch nejmenších. Více o činnosti nadace a neonatologického oddělení se dočtete zde.

>> Odkaz na dražbu hodinek

Dražba probíhá do 14.7. 20:00! Aktuální vybraná částka: 9000 Kč (historie příhozů).

Chcete se účastnit dražby, ale nejste členem fóra Chronomag? Napište nám na info@helveti.cz váš příhoz a my jej provedeme za vás.

Oddělení neonatologie – porodnice Apolinář

Přidejte se k nám

Pomáháme

Chcete přispět na dobrou věc i mimo dražbu? Přidejte se k nám a pošlete malou částku na nadaci Vita Et Futura nebo na FOND Helveti.cz, z kterého všechny příspěvky pošleme nadaci najednou.

VITA ET FUTURA
Číslo účtu: 107-6501340297 / 0100

FOND Helveti.cz
Číslo účtu: 2001657652 / 2010 (transparentní účet u FIO)

Nadace je pod patronací Olgy Havlové, Věry Čáslavské nebo Zdeňka Svěráka.

Rychlá platba přes QR kód

QR kód pro platbu

Abychom vám příspěvek co nejvíce usnadnili, stačí v mobilním bankovnictví použít tento QR kód, který za vás vyplní všechny údaje (platba je na 150 Kč, ale můžete přispět dle svého uvážení).

Jinak v podstatě každým nákupem u nás podporujete projekty, na které v Helveti pravidelně přispíváme.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *