Hodinky měsíce prosince

Každý měsíc nám projdou rukama stovky hodinek. Některé modely si okamžitě získají naše sympatie a mnohdy i srdce.

Toto je našich 5 vyvolených pro měsíc prosinec.

Jiří Štencek

Jiří Štencek

Jiří
zakladatel, majitel, cestovatel a outdoorový nadšenec, hodinkový nadšenec a hybatel veškerého dění v Helveti

Seiko SPB051J1
Hodinkami měsíce jsou pro mě ty, které jste našli 24.12. pod stromečkem. A jelikož i já jsem na Vánoce obdarovával hodinkami, tak i pro mě to mělo ono kouzlo v těšení se na reakci. 

Pro měsíc prosinec vybírám mému srdci blízký model – Seiko Prospex SPB051J1. Tato reinterpretace legendárních Seiko 62MAS z roku 1965 byla od nás avizována už dříve a konečně nám dorazila na prodejnu.
Hodinky splňují standardy potápěčských hodinek, jsou opatřeny klenutým safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou, otočnou lunetou a šroubovací korunkou (díky tomu voděodolnost činí 200m). Typický pro Seiko je silný nátěr luminiscenční vrstvy Lumibrite a neuvěřitelná “nositelnost” hodinek i na menších zápěstích. To zajišťuje tvar pouzdra a jeho “nožičky”. Hodinky jsou osazeny automatickým kalibrem 6R15 s rezervou chodu 50 hodin. Třešničkou na pomyslném dortu je finální úprava povrchu pouzdra technikou Zaratsu, která dovádí tento kousek k dokonalosti.

Důkazem univerzálnosti budiž fotky spokojených majitelů, kteří model přehodili na vkusný kožený řemínek. Ještě hezčí než originál! Za fotky děkujeme.
Poznámka: Petr Ryška má modrou variantu hodinek Seiko SPB053J1.

Darina Vokrojová

Darina Vokrojová

Darina
hodinková nadšenkyně, jejíž srdce patří dobrému vínu a Seiku, ale ráda vám poradí i se značkou Casio

Epos Originale 3437.132.20.16.25
Závěr roku, stejně jako blížící se plesová sezona nabízí mnoho příležitostí, při nichž je třeba zamyslet se nad výběrem správného oděvu a doplňků, mezi něž se bezpochyby řadí také hodinky. Jelikož se dámám běžně hodinky jako doplněk k plesovým šatům nedoporučují, bude tento tip zaměřen opět spíše na muže a volně naváže na můj výběr hodinek měsíce listopadu, kde jsem vybírala stejně jako dnes, ve vodách společenských hodinek. Mým tipem pro prosinec jsou hodinky s prvotřídním zpracováním Epos Originale 3437.132.20.16.25.

Jedná se o střízlivý, jednoduchý model s nadčasovým vzhledem a nádechem retro designu – čisté linie, jasné barvy a vypouklé safírové sklíčko odkazují do 50. let. Epos Originale 3437 je možné pořídit se stříbrným a modrým ciferníkem se sunburst efektem, osazeným plastickými indexy na pozicích hodin a na výběr máte i kombinaci pouzdra s koženým řemínkem, či ocelovým náramkem. Průměr pouzdra je na danou kategorii hodinek naprosto ideálních 38,5 mm a díky výšce pouzdra 9,9 mm by se nemělo stát, že byste hodinky neschovali pod manžetu. Model je poháněn osvědčeným mechanickým strojkem ETA 2824 s rezervou nátahu kolem 40 hodin. Ani zařazení do kategorie společenských hodinek neubírá modelu Epos Originale 3437.132.20.16.25 na univerzálnosti, hodinky budou vhodným doplňkem k nejrůznějším aktivitám a příležitostem s jedinou výjimkou, a tou je sport. Nejen proto by tento typ hodinek měl být skoro až povinnou součástí každé pánské sbírky.

Jakub Novák

Jakub Novák

Jakub
druhý služebně nejstarší a nejdůležitější člen týmu, cestovatel a strážce značek Wenger, Victorinox a Davosa

Davosa Neoteric Pilot 161.565.96
Tyto elegantní hodinky švýcarské značky Davosa v leteckém designu mě zaujaly na první pohled. Je to hlavně díky jejich přehlednosti. Hodinky s velikostí 42 mm skvěle padnou na téměř každou pánskou ruku. Ze zadní strany lze krásně pozorovat chod stoje ETA 2824 s 26 kameny. Hodinky při plném natažení vydrží v chodu skoro 2 dny. Na dokonalosti jim přidává kožený řemínek z neopracované kůže s oranžovým prošitím, který barevně ladí ke středovému kruhu, kde jsou vyobrazeny minuty. Číslice i ručky jsou pokryty silným luminiscentním nátěrem SuperLuminova, díky kterému na hodinky uvidíte ještě dlouho po západu slunce. Samozřejmostí je safírové sklíčko s antireflexní vrstvou a vodotěsnost 5 ATM. Tyto hodinky jsou vhodné na denní nošení, ale ostudu s nimi neuděláte ani na společenské události.

Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Tomáš
sportovec tělem i duší a odborník na hodinky Traser, Luminox a Swiss Military Hanowa, který vzal pod svá křídla i designovou Triwu a německý Zeppelin

Davosa Pontus All Stars Small Second 160.500.66
Prosincový výběr by měl být ideálně tipem pro Ježíška, aby věděl, čím udělá radost pod stromečkem. Pro mě je v tomto případě volba jasná a tou jsou hodinky Davosa 160.500.66, vyrobeny v limitovaném množství 300 kusů. Díky tomuto faktu máte navíc zajištěný punc originality dárku. Ciferník je velmi přehledný a na celkové atraktivitě přidává mimostředná vteřinová ručička na 9. pozici. Model je poháněn čistě mechanickým strojkem Unitas 6498, jenž Davosa velmi pěkně zdobí.

Celkově se jedná o elegantní model, jenž bude skvělým doplňkem pro milovníky košilí a obleků. Rozhodně bych vyzdvihl kvalitně zpracovaný kožený řemínek, jenž ladí s barvou ciferníku. K hodinkám je navíc dodáván model autíčka Mercedes Benz 300 SL 1954. No a čím víc potěšíte svého muže než krásnými hodinkami a autem? 🙂

František Šmolík

František Šmolík

František
čestný organizátor kulturního dění v Helveti a specialista na značky Certina, Citizen, Boccia Titanium a Bering

Boccia Titanium 3273-01
Novinka značky Boccia Titanium nás s kolegy oslovila již při předvádění všech nových modelů pro rok 2017. Našeho názoru tyto hodinky dostály, slaví velký úspěch i mezi zákazníky. Hodinky nachází všestranné využití, ať už by je dáma nosila do společnosti, tak i na běžné nošení či pracovní účely. Hlavním tahákem je cena, která je v poměru s kvalitou hodinek velice nízká. Jejich velkou předností je také minimalistický design, hodinky mají jednolitou barvu i styl, vytváří tak velmi elegantní dojem ve spojení s koženým páskem. Jedinou nevýhodou hodinek je minerální sklíčko a vodotěsnost do 3 atmosfér, ale to u elegantních hodinek do společnosti řešit nemusíte. Co se velikosti pouzdra týče, tento model patří mezi středně velké, dámské hodinky, přijdou si zde na chuť tedy i dámy s vkusem jak pro větší, tak i pro menší hodinky.

Jiří Bareš

Jiří
čerstvá posila prodejního týmu, milovník aktivního i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění

Victorinox I.N.O.X. Carbon 241777
I v době vánoční pohody je někdy dobré myslet na těžší časy, moje volba proto padla na hodinky Victorinox
I.N.O.X. Carbon 241777, které jsou novinkou pro rok 2017 a nabízí víc než tradiční odolnost modelu
I.N.O.X. Na výrobu jejich pouzdra byl totiž použit tentýž druh karbonu, jaký používaly raketoplány při vstupu do atmosféry, kde odolávaly velmi vysoké teplotě (cca 1200 °C). Díky tomu bylo docíleno kromě vysoké odolnosti také nižší hmotnosti než v případě verze v oceli. Přestože se se svým majitelem,
na rozdíl od karbonu použitého k výrobě pouzdra, do vesmíru pravděpodobně nedostanou, budou ideálním společníkem do jakkoli těžkých podmínek.

A kdo je vítěz?

Těžký souboj mezi univerzálními, ale velmi unikátními hodinkami Seiko Prospex SPB051J1 a oblekovými elegány Epos Originale 3437.132.20.16.25. Dlouho jsme debatovali, porovnávali a nakonec jsme se rozhodli pro první remízu. Vítězem tak je pro běžné nošení a sport Seiko, pro společenské události zase Epos.

Snad se nám příště nestane, že nás za srdce vezmou hned 3 z vybraných hodinek a nebo dokonce všechny.

Za měsíc přijdeme s dalšími tipy. Díky za váš čas, Jiří Štencek z Helveti.cz

Předchozí hodinkové tipy:

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *