Jak vznikala limitovaná edice Traser P66 ČSR 100

Po úspěšném spuštění projektu vám přináším malé nahlédnutí do zákulisí – aneb jak vznikala limitovaná edice Traser P66 ČSR 100.

Rok 2018 nám přinesl důvod k oslavám výročí 100 let ČSR. Protože jsem chtěl k tomuto velkému aktu vytvořit něco hmatatelného a v nejlepším případě i nezapomenutelného, rozhodl jsem se pro vytvoření limitované edice hodinek. Co jiného také vymýšlet v našem oboru 🙂

Kdy to začalo

V Helveti jsme se začali bavit o limitované edici ke 100 letům ČSR někdy v dubnu 2018. Probírali jsme jednotlivé značky* a jednoznačně vyhrál Traser, který byl vždy nakloněn vyrábět pro nás malé edice upravených hodinek.

Oslovil jsem proto s nápadem Jakuba Sivka a jeho Chronoshop (distributor značky Traser v ČR). Nápad se mu líbil a tak mohla práce začít. Výběr modelu byl snadný. V podstatě jsme zvažovali jenom Traser Officer Pro Gunmetal nebo osvědčenou klasiku Traser P66, kterou jsme si v minulosti taky upravili. Nakonec zvítězila klasika v podobě modelu P66 a to hlavně díky odolnosti (dvojité pouzdro a voděodolnost 200m) a své neoddiskutovatelné popularitě.

Návrh hodinek

Jako výchozí model jsem určil Traser Elite Red Sapphire, protože má v základním nastavení potápěčskou lunetu (minutovou) a safírové sklíčko. Safír je nespornou výhodou a potápěčskou lunetu předřazuji GMT lunetě pro svou větší praktičnost.

Ctíme barvy vlajky

Věděl jsem, že chci na hodinkách prezentovat trikolóru a nejlépe ve formě vlajky nebo střídání barev. Navrhl jsem proto několik variant rozmístění tritia na ciferníku. V Helveti vyhrála jednohlasně varianta vyobrazující českou vlajku.

Někdo by mohl namítat, že je nejméně praktická a měl by pravdu. Ostatní tři varianty lépe poslouží v noci při orientaci a odečítání hodnot z ciferníku. Avšak zde převládl patriotismus a design nad funkcí. Budiž nám odpuštěno.

Inspirace v podobě Prim CZECH TEAM

U ručiček nepokrytě přiznávám, že jsem se nechal inspirovat hodinkami Prim a jejich modelem Czech Team. Kde je každá ručka v jednotlivých barvách vlajky. S barvou tritia na ručičkách už jsem naopak experimentovat nechtěl a ponechali jsme je v bílé barvě. Jakub Sivek z Chronoshopu pak poskládal tuto variantu z dostupných možností:

Chceme víc!

Tohle by ale nestačilo. Už jsme si zvykli na sekundovou ručku s tritiem, takže limitka bez ní být nemůže. Vyslyšel jsme taky hlasy fanoušků, kterým se nelíbí bílé pozadí datumovky, takže datový věnec je černý s bílým fontem. Celý ciferník pak působí celistvým a nerušeným dojmem.

Dýnko a problém jménem znak

Dýnko hodinek mělo nést číslo limitované edice (například 1 / 100) a další odkaz na 100 let výročí. Zvažovali jsme gravírování nějakého textu nebo rovnou státního znaku z roku 1918 (respektive 1920). Vyvstalo ale několik otázek. Můžeme použít státní znak? Existuje ve vektorech? Z Chronoshopu máme zprávy, že uvažované použití znaku podléhá povolení ministerstva vnitra. Vymýšlíme proto alternativu v podobě textu: “1918 – 2018” a nad něj umístění České vlajky. Nakonec je ale všechno jinak a znak použít lze. Vracíme se tak původnímu návrhu dýnka. Níže je galerie vyobrazující postupné návrhy.

Zvažovaný text “100 let ČSR” na ciferníku

Možná příště

Měl jsem i další požadavky, které bohužel nebylo možné splnit (případně by limitku hodně prodražily). Například českou verzi dne v týdnu (u datumovky). Ciferník nakonec zůstal nedotčen a je to tak dobře. Byly návrhy, aby nesl text “100 let ČSR”, ale shodli jsme se na minimalistické variantě. Posuďte sami..

Detaily, které potěší

Kolegové z Chronoshopu navrhli nádhernou krabičku opět s odkazem na výročí a s ČSR znakem.

Dárkem k limitce byl vybrán počin od StrapShopu – NATO strap v české trikolóře. Ten skvěle doplňuje už tak dost patriotickou linku celého projektu.

A protože byla poptávka i na limitku s jiným řemínkem, dodávali jsme ještě variantu na pryži.

Před dodáním malý šok

Luneta bude minutová, datový věnec černý

Aby všechno nešlo moc hladce, potkal nás v závěru malý šok. V náhledu těsně před realizací je místo černého datumového věnce bílý a luneta hodinová (GMT). Narychlo ještě konzultuji možnosti nápravy s Chronoshopem. Dobrá věc se nakonec podařila a hodinky byly dodány dle původní specifikace.

Poděkování

Za celý projekt bych chtěl moc poděkovat kolegům z Chronoshopu, bez kterých by se to nepovedlo a za Helveti Tomáši Doležalovi jenž měl limitku na starost v době mé nepřítomnosti. Speciální dík patří i členům fóra Chronomag, kteří limitku přijali velmi kladně a skoro celou ji vykoupili 🙂

Výsledek

Prohlédněte si výsledek: Traser P66 ČSR 100 L.E. a pokud budete mít štěstí, možná na vás ještě jeden kousek zbyl (aktuálně máme poslední kus s číslem 84).

Úspěch na Instagramu a fóru

Ohlas byl nejen na fóru Chronomag výborný. Naši zákazníci hned po uveřejnění volali a psali o víc informací. Prvních 30ks bylo prodáno během pár dní a už nyní máme rozebrána všechna zbývající čísla (61-100). Na Instagramu se vyrojilo pár fotek a já bych za to rád všem poděkoval! Nejlepší reklama je totiž ta od spokojených zákazníků.

A protože to byla čirá radost, tak se už teď těším, až něco podobného zrealizujeme v budoucnu. Své tipy můžete sdílet níže v komentářích. Přeji klidné prožití nadcházejících svátků.

Za celé Helveti.cz, Jiří Štencek

Další zdroje a zajímavé články:

* Pozn.: v záloze máme ještě několik značek, ale jejich limitky si necháme zase pro další příležitosti.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *