Kladivo, led, 10 hodin vibrací aneb když se testují hodinky Casio G-Shock

Pády, otřesy a vibrace mohou výrazně ovlivnit přesnost i funkčnost hodinek. Pokud jsou u vás takové nehody na denním pořádku, možná je čas pořídit si odolné hodinky, jejichž konstrukce s podobnou zátěží počítá.

Po vojáky oblíbených hodinkách Traser a Luminox a 130x testovaných Victorinox I.N.O.X. jsme před nedávnem přivítali dalšího adepta na opravdu odolné hodinky Casio G-Shock. Na první pohled robustní, ale lehké, vysoce odolné a testované tak, jak se jiní výrobci své hodinky ani neodváží potrápit.

Ne nadarmo se o řadě G-Shock mluví jako o legendě mezi odolnými hodinkami. Každý model i jeho součástky podstupují přísné testy, díky nimž máte jistotu, že jejich odolnost není jen papírová.

Hodinky Casio si můžete zakoupit v našem eshopu na Helveti.cz.

Test vodotěsnosti
Většina modelů Casio G-Shock je vybavena vodotěsností 200 m, která plně dostačuje pro plavání i běžné potápění.

Test odolnosti při pádu
Komu nikdy hodinky nespadly na zem. Na dlaždice při zapínání, na parkety z nočního stolku. Někdy setkání se zemí přežijí bez újmy, jindy je sklíčko na výměnu nebo hodinky na odpis. Odolnost hodinek Casio G-Shock je naštěstí testovaná při pádech z opravdu velké výšky.

Test odolnosti – opakované nárazy
Odolnost hodinek Casio G-Shock nekončí tím, že přežijí jeden, byť značný, náraz. Během testování se zkouší jejich výdrž při opakovaných úderech a nárazech.

Test odolnosti – kladivo
Na hodinky s kladivem? Leda když je chcete zničit. Nebo pořádně otestovat. V dalším testu, při kterém v Casiu své nejodolnější hodinky pořádně potrápili, hrálo kladivo hlavní roli.

Test odolnosti – vibrace
Chůza, běh, trek v horách, jízda na motorce, výlet na kole – všechny tyto aktivity znamenají otřesy a nárazy, které mohou u hodinek snížit přesnost. Během testů v Casiu si proto projdou několika hodinami silných vibrací.

Test odolnosti teplotním rozdílům a fungování v nízkých teplotách
Výkyvům teplot se s hodinkami nevyhnete ani v našem mírném podnebí. Stačí je na chvíli vystavit prudkému slunci a pak s nimi na ruce skočit do studené vody. Aby hodinkám z řady G-Shock neublížil ani větší teplotní rozdíl, opět podstupují důkladné testy.

Pokud hledáte lehké hodinky, které přežijí náročnější podmínky, ustojí i hrubější zacházení a nabídnou celou řadu praktických funkcí, poohlédněte se po hodinkách v důkladně testované řadě Casio G-Shock. Pro dámy navrhlo Casio řadu odolných hodinek Casio Baby-G.

Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek:

4 komentáře u “Kladivo, led, 10 hodin vibrací aneb když se testují hodinky Casio G-Shock

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *