Jaké je potřebná vodotěsnost pro plavání s hodinkami?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: ObecnéJaké je potřebná vodotěsnost pro plavání s hodinkami?
Lumír Franěk zeptal se před 8 měsíci

Když chci plavat s hodinkami, tak se doporučuje alespoň 100m voděodolnost. Někde jsem ale slyšel, že to nemusí stačit. Jaké je tedy doporučení pro plavání s hodinkami? A liší se to nějak značka od značky? 
Děkuji

2 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Jiří Štencek Personál odpověděl před 8 měsíci

Dobrý den,

pro plavání vždy doporučujeme minimálně voděodolnost 100m. Ideální stav je mít hodinky se šroubovací korunkou a voděodolností 200m, kde je jistota vodotěsnosti opravdu vysoká a i prudké změny tlaku by hodinky měly zvládnout.

Protože právě změny tlaku při například skoku do vody jsou tím, co způsobuje proniknutí vody do hodinek. Stejně tak je problém, když se hodinky prudce rozpálí na sluníčku a pak je rychle zchladíte skokem do studené vody. Vlivem roztažnosti kovů může pak vzniknout v jinak voděodolných hodinkách prostor pro vniknutí vody.

Tabulka vodotěsnosti hodinek pro lepší zapamatování

Já osobně třeba do vody chodím zásadně s hodinkami 200m a se šroubovací korunkou. Samozřejmě se nebojím ani se 100m hodinkami, ale už se třeba vyvarovávám skokům do vody a podobně. Kdežto 200m hodinky se mnou zažívají vše bez šetření.

O tématu jsme psali zde:

Jinak hodinky vhodné k plavání a potápění máme zde: https://www.helveti.cz/potapecske-hodinky

S pozdravem Jiří Štencek

Jiří Štencek Personál odpověděl před 8 měsíci

Ještě doplním, že některé značky uvádí voděodolnost v metrech reálného ponoru. Například Suunto patří k těmto zástupcům.

Vaše odpověď

Accepted file types: jpg, png, gif, jpeg, pdf

Add another file
Autorem publikovaného příspěvku je Lumír Franěk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Rádi si čtete naše články? Navštivte také náš e-shop s hodinkami.
Přihlaste se k odběru novinek: