| Pohon | Automatický |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Hmotnost | |
| Vodotěsnost | 100 m |
od 3 449 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
Vodotěsnost
100 m
Hodinky Alpina Startimer Pilot Chronograph IFR x Watch Angels Limited Edition AL-570NW4S46 jsou nádherným kouskem nejen pro nadšence do leteckých hodinek. Díky svým vlastnostem a provedení se hodí především na zápěstí pilotů, ale i pro letecké nadšence. Navíc se jedná o limitovanou edici v počtu 300 kusů pro celý svět.
Ve spolupráci se společností Watch Angels představuje Alpina světovou novinku zaměřenou na jednu z nejkritičtějších fází letu. Pilotní hodinky po desetiletí vzdávaly hold světu letectví, aniž by pilotům skutečně pomáhaly při jejich rozhodnutích, nyní však model Startimer Pilot Chronograph Automatic IFR vše mění.
Tyto hodinky přinášejí novou, plně mechanickou hodinářskou funkci navrženou s profesionálními piloty a pro ně. Umožňuje jim okamžitě určit vyčkávací kurzy pro vstup do vyčkávacího obrazce (holding pattern), klíčové fáze každého přístrojového přiblížení (IFR – Instrument Flight Rules), kde jsou přesnost, profesionalita a disciplína naprosto nezbytné.
Pouzdro z ušlechtilé oceli v sobě skrývá švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem Sellita SW531b s 25 kameny, který pracuje na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu (4Hz) a disponuje rezervou chodu až 62 hodin. Strojek dále dispnuje funkcí stopek s 12 hodinovým sčítačem (na šesté hodině), 24hodinovou UTC ručkou se žlutým zakončením a ukazatelem chodu v podobě disku na deváté hodině. Celý systém výpočtů a zobrazení je umístěn v externích částech hodinek – z větší části v keramické lunetě o průměru 44,5 mm a na vnitřním rehautu.
Pouzdro o průměru 43 mm je voděodolné do 10 ATM a je doplněno šedým koženým řemínkem s trnovou sponou. Všechny hrany pouzdra mezi nožkami a v místě spojení s pouzdrem jsou zkosené (fazetované); nožky a samotné pouzdro mají vertikální satinovaný brus, boky pouzdra jsou leštěné do zrcadlového lesku.
Číselník modré barvy s efektem slunečního brusu je chráněn safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, které je odolné vůči poškrábání. Aplikované indexy jsou opatřeny luminiscenční vrstvou Super-Luminova pro lepší čitelnost ve zhoršených světelných podmínkách.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Alpina |
| Určení | Pánské |
| Použití | Letecké |
| Původ | Švýcarské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | Sellita SW531b |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
62 hodin |
| Rozměr pouzdra | 43 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
51,8 mm |
| Výška pouzdra | 13,9 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Modrá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ne |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Šedá |
| Datum | Ano |
Duální čas ![]() |
Ano |
Otočná luneta ![]() |
obousměrně otočná |
Stopky ![]() |
Ano |
| Funkce | Otočná luneta, Stopky, Duální čas / GMT, Mimostředná vteřinovka |
Luminiscence ![]() |
Ručičky a indexy SuperLuminova |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Martin Jasovský
+420252252308
Po-Čt 9-19
Pá-So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Pánské automatické hodinky Pánské hodinky se stopkami Pánské ocelové hodinky Pánské švýcarské hodinky Startimer Pilot Chronograph Alpina Pánské stříbrné hodinky Startimer Startimer Pilot Chronograph Pánské limitované edice hodinek Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské hodinky novinky Pánské letecké hodinky Pánské mechanické hodinky Pánské hodinky s GMT (druhý čas) Pánské modré hodinky Pánské hodinky s koženým řemínkem Pánské hodinky se safírovým sklíčkem Pánské hodinky Alpina
Alpina je pro nás opět krokem výš, krokem mezi tradiční výrobce hodinek, kteří se vyznačují něčím inovativním. Historie Alpiny sahá až do roku 1883. Přesto zůstala moderní značkou a důkazem jsou nové modely s chytrými funkcemi (smartwatch). Na kontě má Alpina několik hodinářských patentů a vlastních řešení: Flyback chronograph, Tourbillon a věčný kalendář. Značka je nám velmi sympatická svým sportovním přístupem.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Pokud se Vám líbí filozofie značky Alpina, ale hledáte spíše společensky laděné modely, můžete se podívat na nabídku sesterské značky Frederique Constant.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Alpina.
Informace o výrobci: Alpina Watch International SA, Rte de la Galaise 8, 1228 Plan-les-Ouates, Švýcarsko / contact@alpina-watches.com
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: