| Pohon | Manuální |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Hmotnost | |
| Vodotěsnost | 30 m |
od 5 097 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Manuální
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
Vodotěsnost
30 m
Švýcarské hodinky Oris Artelier Calibre 113 01 113 7806 4051-07 8 23 79PS vynikají excelentním zpracováním a všechny milovníky dobré hodinařiny potěší především in-house mechanickým strojkem Oris Calibre 113 s desetidenní rezervou chodu. Tento elegantní model výborně poslouží nejen pro společenské události, ale i pro každodenní nošení.
Pouzdro hodinek Oris Culture Artelier Calibre 113 0111378064051-0782379PS je vyrobeno z ušlechtilé oceli, stejně jako jejich náramek. Uvnitř jeho nitra spolehlivě pracuje švýcarský mechanický strojek Oris Calibre 113 s manuálním nátahem, který byl vyvinut a vyroben společností Oris - jedná se tedy o in-house manufakturní strojek vlastní výroby. Tento nádherně zdobený strojek má v sobě 40 kamenných uložení, pracuje na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu (4 Hz) a lze jej pozorovat díky průhlednému dýnku ze safírového skla. Tento nádherně zdobený strojek má v sobě 40 kamenných uložení, pracuje na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu (3 Hz) a lze jej pozorovat díky průhlednému dýnku ze safírového skla. Největší předností strojku Oris Calibre 113 je vysoká rezerva chodu 240 hodin, tedy úctyhodných 10 dní. Aktuální stav rezervy chodu můžete sledovat na nelineárním ukazateli rezervy chodu na pozici třetí hodiny. Na pozici deváté hodiny se pak nachází mimostředná sekundová ručka. K dispozici je také úplný kalendář, někdy též zvaný jako "business calendar". To znamená, že na pozici 6 najdeme zvětšený ukazatel data a uprostřed pod logem Oris ukazatel dne v týdnu. Ukazatel kalendářního měsíce je řešen formou třetí centrální ručky.
Elegantní a zároveň přehledný číselník je chráněn klenutým safírovým sklíčkem, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Čitelnost za ostrého světla pak zajišťuje vnitřní antireflexní vrstva. Voděodolnost těchto hodinek je 30 m (3 ATM), což znamená základní odolnost vůči vodě - například při mytí rukou.
Recenze a testy:
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Oris |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | Švýcarské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 30 m |
| Pohon | Manuální |
| Strojek | Oris Calibre 113 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
10 dní (240 hodin) |
| Rozměr pouzdra | 43 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Bílá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
Spona ![]() |
Motýlová spona |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Stříbrná |
Rychlostěžejky ![]() |
ne |
| Datum | Ano |
Ukazatel dne v týdnu ![]() |
Ano |
| Ukazatel měsíce | Ano |
Ukazatel rezervy chodu ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Den v týdnu, Průhledné dýnko, Ukazatel rezervy chodu, Mimostředná vteřinovka |
| Baterie | Ne |
Luminiscence ![]() |
Ručičky SuperLuminova |
| Další funkce | 40 kamenů, 21600 polokmitů/hod., Hacking (zastavení sekundové ručky při nařízení) |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Bareš
+420252252308
Po-Čt 9-19
Pá-So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Pánské ocelové hodinky Pánské společenské hodinky Pánské švýcarské hodinky Pánské hodinky s datem Pánské stříbrné hodinky Pánské bílé hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské hodinky novinky Pánské manuální hodinky Pánské mechanické hodinky Artelier Artelier Pánské hodinky s ocelovým náramkem Pánské hodinky se safírovým sklíčkem Oris Pánské hodinky Oris
Značku Oris založili roku 1904 pánové Paul Cattin a Georges Christian ve švýcarském městě Hölstein, kde sídlí dodnes. Značka se postupně rozrůstala, až patřila k největším zaměstnavatelům v regionu a v roce 1925 představila svoje první náramkové hodinky. Následovaly další firemní expanze a milníky, jako automatické hodinky v roce 1952, nebo první chronometr v roce 1967. V sedmdesátých letech společnost přežila tzv. "Quartzovou krizi" a od osmdesátých let se již plně věnovala výrobě kvalitních mechanických hodinek, včetně modelů s komplikacemi jako je chronograf, nebo měsíční fáze. To vše za co nejvíce konkurenceschopné ceny, které umožní vlastnit velmi kvalitní mechanické hodinky co nejširší skupině hodinkových fanoušků.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Tuto filozofii vyznává značka Oris dodnes a nejvyšší kvalitu výhradně mechanických strojků tak najdete ve všech hlavních řadách - tedy Culture, Aviation, Diving a Motorsport. Demonstrací vyspělosti značky je také několik vlastních in-house strojků, jejichž vývoj stále pokračuje.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Oris.
Informace o výrobci: Oris SA, Ribigasse 1, 4434 Hölstein, Švýcarsko / info@oris.ch
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: