Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
Vodotěsnost
30 m
Bulova Automatic 98A330 Kalil House z kolekce Frank Lloyd Wright představují jedinečné splynutí světa hodinařiny a architektury. Jsou poctou jedné z nejslavnějších staveb architekta Franka Lloyda Wrighta – domu Toufic H. Kalil, který patří do Wrightovy série staveb Usonian Automatic.
Design číselníku je do detailu propracovaný. Texturovaný vzor v odstínech šedé a zelené evokuje dům a jeho zalesněné okolí a zároveň napodobuje jeho nejpoutavější prvek, modulární blokovou konstrukci s řadou obdélníkových oken, které jsou pro stavbu charakteristické. Průhledy v části číselníku odhalují srdce hodinek - setrvačku automaticky poháněného strojku Miyota. I zde můžeme cítit napojení na architekta - použití automatického strojku rezonuje s přezdívkou typu domů, v tomto případě Kalil „Automatic“.
Pouzdro o průměru 39 mm je vyrobeno z nerezové oceli s IP úpravou povrchu v šedých tónech. Střídání leštěných a broušených částí vytváří zajímavý kontrast. Pouzdro doplňuje hnědý kožený řemínek o šířce 20 mm s černým prošitím. Zakončen je trnovou sponou s podpisem architekta.
Číselník hodinek chrání safírové sklíčko s antireflexem, zajišťující skvělou čitelnost na přímém světle. Dýnko hodinek je prosklené a zdobené motivem otevřených bloků, jménem domu Kalil z roku 1955 a logem Franka Lloyda Wrighta.
Hodinky pohání mechanický strojek s automatickým nárahem Miyota 82S0 s rezervou chodu kolem 42 hodin. Voděodolnost hodinek je 30 m, snesou tedy kontakt s vodou při mytí rukou, dešti.
Bulova Kalil House Automatic 98A330 jsou zajímavým modelem pro všechny, kdo ocení spojení kultury, architektury a mechaniky. Jsou nositelným uměleckým dílem s duší legendární stavby a geniálního architekta.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Bulova |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 30 m |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | Miyota 82S0 |
| Přesnost chodu v sekundách | -20/+40 s/den |
Rezerva chodu ![]() |
42 hodin |
| Rozměr pouzdra | 39 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
46 mm |
| Výška pouzdra | 11,8 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel s IP úpravou |
| Barva pouzdra | Černé |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Šedá, zelená |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Hnědá |
Rychlostěžejky ![]() |
ano |
| Datum | Ne |
| Funkce | Průhledné dýnko, Bez datumovky |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Příběh značky Bulova začíná v r. 1875 a má kořeny v Čechách. Zakladatelem byl totiž český rodák Josef Bulova, který v New Yorku zakládá J. Bulova Company. Podařilo se mu vybudovat velkou hodinářskou manufakturu. V roce 1912 byla výroba přesunuta do švýcarského Bielu. Kromě vývoje technologických novinek bodovala firma i na poli marketingu. Jako první využila televizní reklamy.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Největších úspěchů dosahovala Bulova ve vývinu elektronicky poháněných hodinek. Vrcholem bylo uvedení systému s ladičkou tzv. Bulova Accutron. O další legendární moment se postaral americký astronaut David Scott. Ten při misi Apollo 15 vzal hodinky Bulova Chronograph na procházku po Měsíci.
Značka Bulova nezahálí a dál nabízí špičkové produkty na poli přesnosti. V nabídce najdeme High performance quartz strojek pracující na vysoké frekvenci (262 kHz) s přesností cca 10s za rok, případně strojek Curv, který je navíc prvním zahnutým strojkem s chronografem na světě.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Bulova.
Informace o výrobci: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue , New York 10118, USA / info@bulova.com
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: