Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Bateriový Quartz
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Minerální
Hmotnost
108 g
Vodotěsnost
100 m
Hodinky Casio Edifice EF 316D-1A jsou pánské hodinky s analogovým zobrazením času, nabízející kombinaci sportovního a klasického stylu.
Casio Edifice EF 316D-1A disponují ukazatelem data, dne v týdnu a 24 hodinového zobrazení času. Hodinky jsou vyrobeny v celoocelovém provedení. Subciferníky na pozici 12, 9 a 6 zobrazují den, datum a čas v 24 hodinovém formátu, který se nastavuje automaticky s nastavením aktuálního času. Analogový ciferník černé barvy s výrazným prvkem v podobě kontrastního žlutého zakončení vteřinové ručky je chráněn minerálním sklíčkem. Lepší čitelnost ve tmě zajišťuje luminiscenční vrstva aplikovaná na hodinové ručky a indexy umístěné po obvodu ciferníku. Vodotěsnost hodinek je 100M - vhodné pro plavání. Díky průměru 41 mm se řadí mezi středně velké hodinky.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Casio |
| Určení | Pánské |
| Použití | Sportovní |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Hmotnost | 108 g |
| Pohon | Bateriový Quartz |
| Strojek | 1794 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±20 s / měsíc |
| Rozměr pouzdra | 41 mm |
| Výška pouzdra | 9 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Materiál sklíčka | Minerální |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
Spona ![]() |
Ano |
| Barva náramku | Stříbrná |
| Datum | Ano |
Ukazatel dne v týdnu ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Den v týdnu |
| Baterie | Ano |
Luminiscence ![]() |
Ručičky a indexy |
| Další funkce | 24 hodinový ciferník |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Japonské Casio patří mezi nejprodávanější hodinářské značky na světě. První hodinky z dílny Casia byly digitální a zároveň jako první na světě zobrazovaly datum. Záliba v digitálních hodinkách Casio neopouští ani dnes, přestože velkou část sortimentu už tvoří i analogové hodinky nebo hodinky s kombinovaným zobrazením času.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Do historie hodinařiny se Casio zapsalo svou řadou superodolných hodinek G-Shock, které vybavilo lehkou, ale dostatečně odolnou konstrukcí (vůči pádu až z 10 m, nárazům, vibracím, magnetickému poli a výkyvům teplot) a skvělým poměrem kvality a ceny. Sláva hodinek G-Shock si časem vyžádala i odlehčenou dámskou verzi - Baby-G. Velké oblibě se těší také řada outdoorových hodinek Casio Pro Trek nebo Casio Edifice. Casio nezaostává ani na poli moderních technologií, důkazem jsou modely vybavené technologií Bluetooth, solární pohon Tough Solar nebo vysoce přesné rádiově řízené hodinky Wave Ceptor.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Casio.
Informace o výrobci: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Německo / info@casio.de
Dobrý den, pane Čermáku,
luminiscence na ručkách a bodech u těchto hodinek nebude mít extra dlouhou výdrž (z důvodu malých ploch). Zajistí určitě dobrou čitelnost při přechodu do tmy a pár hodin jistě vydrží (odhaduji 2 - 3 ?). Výdrž bude také záviset na druhu a délce osvitu. Nejlépe Vám hodinky nasvítí sluníčko, poslouží samozřejmě také umělý zdroj. Při nasvícení umělým zdrojem docílíte nejdelší svítivosti pokud hodinky dáte s dostatečným odstupem (ochrana proti přehřátí) například pod lampičku aspoň na 15 až 30 min.
Delší výdrž nabízí modely s větší plochou luminiscence na ručkách a celých indexech (především potápěčské hodinky). Nejlepší svítivost zajistí tritiové trubice, které nejsou závislé na vnějším osvitu a svítí celou noc stejnou intenzitou (používají značky Traser, Luminox, Ball ad.).
V případě doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@helveti.cz.
S pozdravem, Hodinky Helveti
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde:
Petr Čermák 20. 07. 2022
“Dobrý den, jak přesně u těchto hodinek funguje ta luminiscence. Musí být hodinky přes den na světle a jak dlouho? A kolik hodin to pak vydrží?
Děkuji“