Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Solární
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Minerální
Hmotnost
Vodotěsnost
100 m
Hodinky Citizen Eco-Drive Classic BM8550-81AE jsou univerzální hodinky, které výborně poslouží hlavně při běžném nošení. Velkou výhodou je pohon Eco-Drive, který zajišťuje napájení pomocí energie ze světla (odpadá nutnost výměny baterie).
Pouzdro hodinek Citizen BM8550-81AE je vyrobeno z ušlechtilé oceli, stejně jako jejich náramek. Uvnitř pouzdra spolehlivě pracuje in-house strojek Citizen E101, který disponuje světlem dobíjeným akumulátorem s rezervou chodu až 6 měsíců a také funkcí indikátoru vybití akumulátoru skokem vteřinové ručky po 2 sekundách. Praktickou funkcí je pak ukazatel data a dne v týdnu na tradiční pozici 3. hodiny.
Přehledný číselník tohoto modelu je chráněn minerálním sklíčkem. Voděodolnost těchto hodinek je 100m, zvládnou tedy i větší kontakt s vodou, jako je plavání.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a testování:
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Citizen |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Pohon | Solární |
| Strojek | Citizen E101 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / měsíc |
Rezerva chodu ![]() |
6 měsíců |
| Rozměr pouzdra | 41,8 mm |
| Výška pouzdra | 10,1 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Materiál sklíčka | Minerální |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Bílá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ne |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Stříbrná |
| Datum | Ano |
Otočná luneta ![]() |
Ne |
Ukazatel dne v týdnu ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Den v týdnu |
Akumulátor ![]() |
Ano |
| Baterie | Ne |
Luminiscence ![]() |
Ne |
| Další funkce | Indikace vybití akumulátoru, Ochrana proti přebití |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Bareš
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Japonské hodinky Citizen sahají svou historií až do roku 1918 a postupem času se staly nejprodávanějšími hodinkami na světě. Své zákazníky si získávají spolehlivostí, přesností, zajímavými technologiemi, krásným designem a to vše za dostupnou cenu. Protože svým hodinkám věří, je na hodinky Citizen 7 letá záruka.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Z převratných technologií hodinek Citizen určitě znáte Eco-Drive, která označuje solární pohon hodinek. Umělé i přirozené světlo prochází ciferníkem a přes solární článek dobíjí akumulátor, který pohání strojek hodinek. Rezervní doba nabití je 6 měsíců, při odložení a nenošení potom v režimu hybernace až 7 let. Další technologie Citizenu: hodinky řízené rádiovým signálem (Skyhawk AT), hodinky ovládané hlasem a mnoho dalších.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Citizen. Na hodinky poskytujeme záruku 7 let.
Informace o výrobci: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Německo / shop@citizenwatch.de
Dobrý den,
omlouváme se za chybný popisek, který je nyní již opraven. Tento model skutečně luminiscenci nemá.
V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici na emailu info@helveti.cz
S pozdravem Hodinky Helveti
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde:
Rob 06. 05. 2025
“Citizen Eco-Drive Classic BM8550-81AE 4 900 Kč:
V popisu je luminiscence uvedena,
ale v parametrech je iluminiscence negativní.
Podle videa i obrázků zřejmě tyto hodinky
iluminiscencí opravdu nedisponují. Je tomu tak ?“