Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Solární
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
178 g
Vodotěsnost
200 m
Pánské hodinky Citizen Promaster Sky Eco Drive Radio Controlled CB5880-54L jsou jako stvořené pro milovníky přesného času, jehož zobrazení zajišťuje multifrekvenční rádiové řízení času. Tento model je napájen solární energií (Eco-Drive), odpadá tedy nutnost výměny baterie. Univerzální vzhled předurčuje tento model hlavně ke každodennímu nošení.
Pouzdro hodinek Citizen CB5880-54L včetně náramku je vyrobeno z ušlechtilé oceli. Uvnitř tohoto pouzdra pracuje in-house strojek Citizen E660, který nabízí naprosto přesný čas díky systému Radio-Controlled, tedy synchronizaci času pomocí rádiového signálu. Spolehnout se lze i na další funkce, jako indikace stavu nabití baterie, zabránění nadměrnému nabití, varování při nedostatečném nabití dvouvteřinovými skoky sekundové ručky, nebo přechod do režimu úspory energie. Využít lze též funkci stopek, alarm, nebo 24 hodinový subčíselník na pozici 10. hodiny. Velmi praktický je ukazatel data a dne v týdnu.
Pohon tohoto modelu zajišťuje technologie Eco-Drive, tedy světlem dobíjený akumulátor s rezervou chodu až 10 měsíců (36 měsíců v úsporném režimu). Odpadá tedy nutnost výměny baterie. Voděodolnost těchto hodinek je 200 m, bez problému tedy zvládnou kontakt s vodou, jako plavání, či potápění. Číselník je chráněn safírovým sklíčkem, které poskytuje maximální ochranu vůči poškrábání. Antireflexní vrstva pak zajišťuje skvělou čitelnost i na ostrém slunci. Po obvodu číselníku je k dispozici tachymetrická stupnice.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a testování:
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Citizen |
| Určení | Pánské |
| Použití | Letecké, Sportovní, Společenské |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 200 m |
| Hmotnost | 178 g |
| Pohon | Solární |
| Strojek | Citizen E660 |
| Přesnost chodu v sekundách | V režimu seřízení času rádiovým signálem žádná odchylka |
Rezerva chodu ![]() |
10 měsíců (36 měsíců v úsporném režimu) |
Přesnost měření stopek ![]() |
1/1 sek. |
| Rozměr pouzdra | 42,5 mm |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Modrá |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
Spona ![]() |
Ano |
| Šířka pásku | 23 mm |
| Barva náramku | Stříbrná |
Budík ![]() |
Ano |
| Datum | Ano |
| Řízené GPS / Rádiem | Rádiem |
Stopky ![]() |
Ano |
Ukazatel dne v týdnu ![]() |
Ano |
Ukazatel rezervy chodu ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Den v týdnu, Stopky, Budík, Řízené rádiem |
Akumulátor ![]() |
Ano |
Luminiscence ![]() |
Ručičky a indexy SuperLuminova |
| Další funkce | 24 hodinový indikátor, Místní čas pro 24 lokalit, Automatický kalendář, Energeticky úsporný režim, Letní čas, Funkce zabraňující přebití,Funkce upozornění na nedostatečné nabití |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Bareš
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Japonské hodinky Citizen sahají svou historií až do roku 1918 a postupem času se staly nejprodávanějšími hodinkami na světě. Své zákazníky si získávají spolehlivostí, přesností, zajímavými technologiemi, krásným designem a to vše za dostupnou cenu. Protože svým hodinkám věří, je na hodinky Citizen 7 letá záruka.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Z převratných technologií hodinek Citizen určitě znáte Eco-Drive, která označuje solární pohon hodinek. Umělé i přirozené světlo prochází ciferníkem a přes solární článek dobíjí akumulátor, který pohání strojek hodinek. Rezervní doba nabití je 6 měsíců, při odložení a nenošení potom v režimu hybernace až 7 let. Další technologie Citizenu: hodinky řízené rádiovým signálem (Skyhawk AT), hodinky ovládané hlasem a mnoho dalších.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Citizen. Na hodinky poskytujeme záruku 7 let.
Informace o výrobci: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Německo / shop@citizenwatch.de
Dobrý den, pane Klechu,
pokud se jedná o hodinky zakoupené u nás, pak se velice omlouvám pokud jsme návod zapomněli přiložit a návod Vám samozřejmě dopošleme. Stačí nám zaslat na email info@helveti.cz například číslo objednávky, nebo jméno, na které byla objednávka vytvořena. V opačném případě doporučuji obrátit se na obchod, ve kterém byly hodinky zakoupeny. Autorizovaní prodejci mají totiž k dispozici vždy jeden návod ke každému kusu hodinek.
Pokud byly hodinky zakoupeny u šedého prodejce a nikoli u autorizovaného obchodu, pak bohužel není žádná šance, jak český návod dostat. Je to jedna z nevýhod nákupu u šedých dovozců, přičemž dalšími jsou například, že není garantována originalita, ani původ zboží, nebo že takové hodinky nelze reklamovat u autorizovaného servisu v České republice. Proto doporučuji vždy využívat služeb autorizovaných obchodů, jako je ten náš :-)
V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na emailu info@helveti.cz
S pozdravem Hodinky Helveti.
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde:
Josef Klech 10. 03. 2022
“Můžete prosím zaslat český návod na obsluhu hodinek Citizen CB5880 - 54L? Dostal jsem je od příbuzných darem bez návodu. Děkuji, s pozdravem J.Klech
josefklech@centrum.cz“