Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
49 g
Vodotěsnost
50 m
Laco Edition 100 je závěrečným modelem projektu Mission 2025, který oslavuje 100 let od založení značky Laco. Navazuje na pět předchozích limitovaných edic a připomíná bohaté dědictví značky, jež se výrazně zapsala do historie německého hodinářství. Edice je limitovaná pouhými 100 číslovanými kusy.
Design limitované edice vychází z historické předlohy z 50. let, i pro ni jsou tedy charakteristické čisté linie, vyvážené proporce a elegantní vzhled. Nechybí typické prvky dané doby jako tenký ráfek kolem skla, vyvážená typografie a dvoubarevné provedení číselníku. Výsledkem je model, který přirozeně propojuje estetiku padesátých let s požadavky současnosti.
Číselník hodinek kombinuje matný černý střed s vnějším prstencem v barvě šampaň. Celkový dojem podtrhují aplikované zlaté číslice a indexy na hodinových pozicích, spolu s výraznými ručkami. Číselník a tím i velikost hodinek opticky zvětšuje použití pouzdra s velmi tenkou lunetou.
Pouzdro o průměru 38 mm je vyrobené z oceli se zlatou IP úpravou povrchu pro dosažení toho správného retro dojmu. Číselník chrání dvojitě klenuté safírové sklíčko s vnitřním antireflexem a výrazně zakřivenými stranami (box shape). Tento tvar byl běžně využíván v 50. letech a od jeho podoby bylo u moderních hodinek z důvodu technické náročnosti výroby upuštěno. Pro lepší čitelnost při přechodu do tmy jsou hodinky vybavené luminiscencí na ručkách a hodinových bodech.
Pouzdro doplňuje černý řemínek z velmi kvalitní kůže Shell Cordovan, zakončený značenou trnovou sponou. Tato jemná koňská kůže je obzvlášť odolná a využívá se především k výrobě kvalitní pánské obuvi a kožených doplňků.
Hodinky pohání nízký mechanický strojek s automatickým nátahem Laco 300 (základem je Sellita SW300-1) s rezervou chodu kolem 56 hodin. Strojku s frekvencí chodu 28800 polokmitů za hodinu samozřejmě nechybí funkce zastavení vteřinové ručky pro přesné nastavení času. Voděodolnost hodinek je pro každodenní použití dostatečných 50 m.
Model potěší speciálně značeným plným dýnkem, na němž se představuje znovu oživený motiv slunce, tradiční znak hodinek Laco z 50. a 60. let. Nechybí samozřejmě ani individuální číslování. Hodinky jsou navíc dodávané ve speciálním balení s certifikátem a sběratelským odznakem.
Model můžete najít také pod označením Laco 861925.
Laco Edition 100 představují nejen výjimečný sběratelský kousek, ale i stylový návrat k estetice, která formovala éru poválečného designu.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Laco |
| Určení | Pánské, Dámské, Unisex |
| Použití | Společenské |
| Původ | Německé |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 50 m |
| Hmotnost | 49 g |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | Laco 300 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±10 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
56 hodin |
| Rozměr pouzdra | 38 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
44 mm |
| Výška pouzdra | 9,8 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel s IP úpravou |
| Barva pouzdra | Zlaté |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá, zlatá |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Černá |
Rychlostěžejky ![]() |
ano |
| Datum | Ne |
| Funkce | Bez datumovky |
Luminiscence ![]() |
ručičky a indexy |
| Další funkce | 25 kamenů, 28.800 polokmitů/hodina |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Vznik značky Laco se datuje k roku 1925, kdy byla Friedou Lacher a Ludwigem Hummelem v Pforzheimu založena firma s názvem Lacher & Co, odtud tedy název Laco. Značka je známá především díky svým pilotním hodinkám, produkovaným během 2. světové války - patřila mezi pět značek, které vyráběly hodinky pro piloty německé Luftwaffe. Značka se samozřejmě nezaměřuje pouze na pilotní hodinky, v její kolekci najdeme také modely inspirované vzhledem námořních hodinek, sportovní modely v potápkovém stylu, nebo třeba klasické hodinky v minimalistickém provedení.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Všechny hodinky Laco jsou navrženy a poskládány v dílnách v německém Pforzheimu, značka tak navazuje na své dědictví, dlouhou a dynamickou historii, pokračuje ve vysoce kvalitní hodinařině a za pomoci moderní technologie tvoří spolehlivé hodinky s jedinečným charakterem.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Laco.
Více o značce se dozvíte v článku na blogu: Historicky věrné pilotky Laco nově najdete v Helveti
Informace o výrobci: LACO GmbH, Rastatter Straße 8, D-75179 Pforzheim, Německo / kontakt@laco.de
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: