Náš tým


Jsme tým nadšenců do hodinek, kteří se snaží dělat maximum pro spokojenost našich zákazníků. Seznamte se s námi.

Jiří Štencek

Jiří Štencek, jednatel +420 777 056 319

Zakladatel prvního eshopu a samotné firmy Helveti s.r.o. Zajišťuje vedle plynulého chodu firmy a její propagace také komunikaci s distributory.

Pokud je ale na prodejně, tak vám velmi rád poradí s hodinkami a jejich výběrem.

Nosí hodinky

 • Seiko SRP777K1 - "Automatické potápky Seiko, kterým znalci neřeknou jinak než želvy. Jsou reedicí svých slavných předchůdců a já si je doslova zamiloval. Ve tmě krásně září a nebojím se s nimi do vody ani k jiné sportovní aktivitě."
 • Wenger Sea Force 01.0641.103 - "Skvělé a odolné hodinky, které nešetřím a zažívají tak se mnou všechny sportovní aktivity a náročné treky. Nikdy nezklamaly!"
 • Victorinox AirBoss Mechanical 241507 - "Mé první pořádné automaty. Důvodem nákupu byla příjemná povinnost odsvědčit kamarádovi svatbu. Od té doby je nosím stále více - hlavně do společnosti a do práce."
 • Traser P6600 Type 6 Mil-G - "Vojenské hodinky s Tritiem jsem prostě musel mít. Na hodinky vidím za každého počasí a i v absolutní tmě!"
 • dále jsem nosil také hodinky Boccia, Suunto (aktuálně testuji Suunto Spartan) a jiné.
Jakub Novák

Jakub Novák, produktový manažer +420 774 272 737

Jakub vám rád pomůže při výběru hodinek, provede vás celým objednávkovým procesem nebo ochotně poradí s reklamací. Je našim specialistou na značky Wenger, Victorinox, Davosa a Alfex.

Nosí hodinky

 • Wenger Terragraph 01.0541.105 - "Spolehlivé a přehledné hodinky. Zároveň jsou univerzální díky svému vzhledu a použitým materiálům. Používám je jak do společnosti, tak na sport."
 • Wenger Attitude Chrono 01.0343.106 - "Moje alternativa na ocelovém řemínku, který občas vyměním na černo-modrý NATO řemínek. Díky stopkám a robustnějšímu pouzdru je nosím spíše na sport."
 • Wenger Squadron Chrono 77053 - "Do třetice hodinky od mé oblíbené značky Wenger. Tyto hodinky jsem si vybral díky safírovému sklíčku a jejich plastickému zpracování ciferníku. Pro mě, jako milovníka černého PVD, to byla jasná volba. Tyto hodinky občas nosím i na černo-červeném koženém řemínku."
Tomáš Doležal

Tomáš Doležal, produktový manažer +420 774 272 737

Tomáš je specialistou na značky Traser, Luminox, Swiss Military Hanowa a Triwa. Stará se o vyřizování objednávek, expedici balíků a řešení případných reklamací. Ve volném čase hraje závodně fotbal v Německu.

Nosí hodinky

 • Davosa Ternos Professional Automatic 161.559.50 - "Moje první automaty jsou inspirovány modelem Rolex Submariner. Líbí se mi detailní zpracování ciferníku i perfektně zpracovaný tah. I přes to, že mají vyšší pouzdro, tak jsem si na ně velmi rychle zvykl a nyní je prakticky nesundávám z ruky."
 • Wenger Urban Metropolitan 01.1041.129 - "Výborné hodinky na každodenní nošení, často je nosím i do společnosti k obleku. Baví mě kombinace černého pouzdra a hnědého řemínku. Vyzdvihl bych taky odolnost hodinek."
Darča - specialistka na Seiko a Casio

Darina Vokrojová, specialistka Seiko a Casio +420 774 272 737

Darča je vedle Martina druhá specialistka na Seiko a k tomu si přibrala ještě Casio. Mezi její další zájmy patří turistika, cestování a dobré víno. Mimo práce v Helveti ještě zvládá studium vysoké školy.

Nosí hodinky

 • Seiko Sarb033 - "Skvělé hodinky, které ve své cenové kategorii a stylu nemají konkurenci. Nabízí čistý a nadčasový design, skvělé zpracování. Díky možnosti snadné výměny ocelového náramku za kožený/nato řemen, je možné hodinky přizpůsobit každé situaci."
 • Seiko SKX009 - "Hodinky, které měly zastat pozici otloukánků a volnočasových hodinek určených především pro letní sezónu. Nakonec si mne svou spolehlivostí, výrazem a příjemným pocitem z nošení získaly natolik, že si své místo udrží minimálně do další sezóny. Jedná se o kultovní hodinky, které si zaslouží pozornost."
 • Orient Bambino - "První generace Bambin je u mne vlastně náhodou a díky za ni. Na hodinkách mne uchvátilo vypouklé sklíčko, plastické indexy, jednoduché provedení, signovaná korunka. Jedná se o oblekovky, kterým však možnost kombinace s různými koženými řemeny, perlony a ač to mnozí hodinkový nadšenci neradi vidí, i s nato strapy, dodá i neformální vzezření."
Jiří Bareš

Jiří Bareš, specialista mechanických hodinek +420 774 272 737

Jirka patří k velkým fanouškům mechanických hodinek a u nás se specializuje na hodinky Junkers, Zeppelin a dvě nové připravované značky. Velmi ochotně vám ale poradí u každé značky, protože hodinky jsou jeho vášeň. Jinak je to milovník aktivního (florbal) i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění.

Nosí hodinky

 • Seiko „Monster“ SRP309K1 - "jak to tak bývá u mnoha hodinkových nadšenců, legendární model Seiko Monster mi přišel nejdřív nesmírně ošklivý, což se postupně měnilo, až jsem si ho nakonec musel pořídit a dnes si nedovedu představit, že bych se s ním rozloučil. Zajímavostí je, že se jedná o moje nejpřesnější mechanické hodinky (cca +2s/den), i když zdaleka nejsou moje nejdražší. Na tomto modelu oceňuji vlastnosti tolik typické pro značku Seiko – tedy výborná odolnost, super kvalita, inhouse strojek, skvělá luminiscence a to vše za velmi dobrou cenu."
 • Fortis B-42 Official Cosmonauts 647.10.11 - "značka Fortis je mojí srdcovou záležitostí a jedna z věcí, kterou mě upoutala, je spojení s vesmírným programem ruské kosmické agentury Rosskosmos, model Official Comonauts byl proto jako moje první hodinky této značky logickým krokem."
 • Wenger Sea Froce 01.0641.104 - "naprostá klasika značky Wenger, odolné swiss made hodinky za dobrou cenu, co dodat? Na chatě a obecně v drsnějších podmínkách k nezaplacení."
 • Casio AEQ 110 - "tyto hodinky plní v mé sbírce roli tzv. „otloukánků“ a používám je v případě, kdy očekávám jejich maximální zatížení (a že toho zažily a vydržely opravdu hodně). Svoje testování odolnosti těchto hodinek jsem sepsal zde."
 • Kdybychom zde měli vypsat podrobně všechny Jirkovy hodinky, tak nezbyde místo pro ostatní. Proto jenom soupis dalších hodinek: Seiko „Monster“ SKX779K1, Fortis B-42 Marinemaster white 647.11.42, Fortis B-42 Flieger Chronograph 635.10.12, Tissot Quickster T095.417.16.047.00, Vostok Amphibia.
  Plány do budoucna: "velmi mě láká vlastnit některý ze skeletonů švýcarské značky Epos, případně nějaký model se strojkem Unitas s mimostřednou sekundovou ručkou, Seiko Samurai (momentálně asi vede verze „Padi“), Zeppelin/Junkers pro jejich velice zajímavý a povedený letecký styl, Casio G-Schock. Rád bych také získal limitku Fortis Official Cosmonauts ISS a každou chvíli mě napadne nějaký kus, o kterém jsem si jist, že by moji sbírku obohatil."
František Šmolík

František Šmolík, produktový manažer +420 774 272 737

Fanda se stará o naše značky Certina, Citizen, Boccia Titanium a Bering. Na prodejně vám ochotně poradí s výběrem hodinek a je to také on, kdo trpělivě řeší případné reklamace. Ve volném čase sportuje a k tomu ještě stíhá studovat vysokou školu.

Nosí hodinky

 • Certina DS Podium C001.647.16.037.01 - "Pro mě naprosto dokonalé hodinky, které mají vše, co potřebuji, a dokonce ještě víc. Strojek Precidrive, takže se vůbec nemusím starat o přesnost chodu, stopky a odolný DS systém s vodotěsností do 200m. Na co jsem nebyl zvyklý, je motýlková spona, kterou se vyznačují téměř všechny hodinky Certina. Na sponu jsem si ale rychle zvykl a už na ni nedám dopustit. Nejvíce mne však nadchl design tohoto modelu, který spojuje světlý ciferník a hnědý kožený pásek. V kostce velice spolehlivé a hlavně přesné hodinky!"
 • Wenger Attitude Outdoor 01.0341.109 - "Hned po nástupu do Helveti mě na prodejně zaujala značka Wenger. Dlouho jsem váhal mezi několika modely, jaký bude ten nejlepší. Nejvíce mi ale padly do oka právě Attitude Outdoor. Líbí se mi hodinky s jednoduchým ciferníkem krémové barvy a hnědým páskem. Hodinky jsou navíc přesné, přehledné a hlavně odolné. V budoucnu určitě vyberu další!"
Ondřej Šebl

Ondřej Šebl, specialista na Suunto a fotograf +420 774 272 737

Ondřej zajišťuje naše vlastní fotky a videa hodinek. Je naším specialistou značky Suunto, protože k tomu má ty nejlepší předpoklady. Je totiž vášnivým sportovcem (pro někoho už extrémním), turistou, ale i hudebníkem a vysokoškolským studentem.

Nosí hodinky

 • Suunto Spartan Ultra Black - "Ve volném čase se věnuji převážně sportu, ale jsem často i v přírodě. Třeba na horách. Hodinky Suunto mi i při mých náročných aktivitách pomáhají udržet koncentraci na výkon. Mnohdy pomohly i s orientací a další samostatnou kapitolou je trénink. Moje Ambit 2R zatím úspěšně zvládly téměř všechno myslitelné zatížení! I při dlouhých vícedenních outdoorových závodech se člověk může na hodinky spolehnout a toho si cením. V současnosti testuji nový model Spartan Ultra."
Tomáš Dalešický

Tomáš Dalešický, produktový manažer +420 774 272 737

Tomáš má na starost objednávky, reklamace a věnuje se správnosti údajů na našem eshopu. Najdete-li chybu, tak jej určitě kontaktujte. Ve volném čase aktivně sportuje (stolní tenis a hokej).

Nosí hodinky

 • Wenger Attitude Chrono 01.0343.106 - "Hodinky se díky svým vlastnostem hodí jak do rušných ulic města, tak do práce k formálnímu oblečení i na túru do hor. Více najdete v mé recenzi."
 • Citizen BM7020-56E - "Tyto hodinky mám ze své sbírky hodinek nejraději. Nejen, že jsem je dostal ke svým osmnáctým narozeninám, ale jsou jedny z nejspolehlivějších. Jejich nespornou výhodou je systém Eco-drive, tzn. že hodinky jsou nabíjeny světlem (po dobu sedmi let jsem neřešil výměnu baterie). Hodinky ladí jak ke sportovnímu oblečení, tak k formálnímu. Hodinky se již nevyrábí, ale byly nahrazeny modelem Citizen Super Titanium AW1240-57E."
 • Casio GA-200-1A - "Tento odolný model byl pořízen k aktivnějším chvílím, především do "terénu". Jsou nedílných společníkem sportovních aktivit, ať už se jedná o jízdu na in-line bruslích nebo na trénincích. Podle mého názoru jsou největší předností těchto hodinek jejich velká odolnost (téměř "nezničitelnost") a praktičnost. Funkcionality stopek a budíku využívám poměrně často. Značka Casio se snad již brzy objeví i na naší prodejně."
Martin Kříčka

Martin Kříčka, hodinkový specialista +420 774 272 737

Martin je náš specialista na hodinky Seiko, Certina a další značky. Poradí, pomůže s výběrem a stará se také o publikování odborných článků na našem blogu a serveru Nosime-hodinky.cz.

Nosí hodinky

 • Seiko 6139-6012 - "Pokud je hodinkám poskytnuta potřebná péče, odmění se majiteli dlouho životností. Zajímavostí je, že to byly první hodinky s chronografem s automatickým nátahem ve vesmíru."
 • Seiko SKX025 - "Již nevyráběné, malé univerzály od Seika. Nezničitelný strojek a nestárnoucí design z nich dělají moje nejoblíběnější hodinky pro denní nošení."
 • Vintage Seiko sbírka - "Mám slabost pro vintage chronografy obecně, ale už snad jen u Seika nebo Citizenu dostane člověk relativně hodně muziky za rozumné peníze."
 • Primky a Pabědy - "Hodinky po dědovi, které v současnosti čekají na servis a renovaci. Jestli mi některé hodinky zůstanou navždy, budou ty tyhle. Taky proto, že nemají v podstatě jinou než sentimentální hodnotu :)"
Robert

Robert Pospíšil, externí konzultant +420 774 272 737

Robert je v současné době na pozici externího konzultanta. Ve firmě je již od jejího založení.

Nosí hodinky

 • Wenger Field Classic Color 01.0441.115 - "Nosím modifikovanou variantu s ocelovým náramkem. Hodinky mi vyhovují pro svou přehlednost a odolnost. Zároveň jsou svou barvou mírně výstřední. Maximální spokojenost!"
 • Wenger Urban Metropolitan 01.1041.131 - "Moje druhé hodinky jsou opět Wengery. Tyto mají černěné pouzdro a NATO řemínek. Opět spokojenost!"
Karel Prášek

Karel Prášek, programátor

Karel se stará o technickou stránku našeho eshopu. Programuje složitou funkcionalitu, ale i drobné zlepšováky. Ke Karlovi aktuálně hledáme kolegu.

Nosí hodinky

 • Wenger Sea Force 01.0641.103 - "Hned když mi hodinky poprvé Jirka ukázal, tak mě zaujaly. Pak jsem je denně při programování viděl na eshopu a rychle si mě získaly. Později jsem je doporučil také tchánovi a tak je v rodině nosíme dva :)"
Jana Kosová

Jana Kosová, marketing, PR a správa obsahu

Janča má na starosti marketing, sociální sítě, PR Helveti a správu veškerého obsahu, který publikujeme. Chcete pro nás psát články, recenze, fotit hodinky nebo nám jinak pomoct v propagaci? Kontaktujte ji.
Pozn.: Jana se nerada fotí a na její fotku si tak budeme muset počkat. Do té doby aspoň její oblíbení Mimoni.

Nosí hodinky

 • Victorinox I.N.O.X. 241719.1 - "Už o nich mluvím opravdu dlouho a kolegy tím provokuju. Myslím, že brzy skončí na mém zápěstí :) Nebo to budou jiné?"
Martina Křečková

Martina Křečková, administrativa

Marťa nám pomáhá s narůstající administrativní zátěží. Díky ní se můžeme věnovat více podnikání, než papírování. A za to jsme ji velmi vděční!

Nosí hodinky

 • Boccia Titanium 3189-01 - "Ta bílá keramika a perleť mě pořád baví! Navíc jsou hodinky lehké a hodí se skoro ke všemu."

A spoustu dalších

V zástupu je ještě celá řada dalších lidí, kteří nám pomáhají a jenom díky nim jsme tam, kde jsme. Moc si jejich spolupráce a pomoci vážíme. Děkujeme!
 
Náš tým
Náš tým
Náš tým
Náš tým

Prodejna Helveti v Praze

Prodejna Helveti.cz
Vitríny - Helveti s.r.o.
Prodejna Helveti.cz
Vitríny - Helveti s.r.o.
Potřebujete poradit?

+420 774 272 737

+420 774 744 763

info@helveti.cz