Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové
Hmotnost
Vodotěsnost
50 m
Netradiční model PRIM CAERUS 43 98-119-450-00-1 byl inspirován dokonalostí kruhu jako základního tvaru, který svým rotačním pohybem odměřuje čas. Zcela pravidelný tvar pouzdra není narušen ničím jiným, než korunkou umístěnou na pozici 12. Takto zvolené umístění není samoúčelné. Nejenže netlačí v pozici 3 na zápěstí, ale určuje v rámci orientace číselníku nejpodstatnější pozice, tedy poledne a půlnoc. Kotvení řemínku je pak skryto pod samotným pouzdrem hodinek a nijak nenarušuje čistou linii kruhu. Takové uchycení umožnilo rovněž snadné ovládání korunky i přes její nevšední mohutnost.
Číselník i pouzdro lze vyrobit z nejrůznějších materiálů dle individuální volby zákazníka.
Minimum dílů dodává hodinkám na unikátní jednoduchosti. Model je zbaven všeho nadbytečného, a to včetně nápisů. Na hodinkách PRIM CAERUS jsou jen podstatné informace o čase a nedokončený kruh, který může připomínat C. Veškerý potřebný popis je provedený z boku a na zadním víku.
Název Caerus odkazuje na boha příhodného času. Hodinky tedy nemají jen měřit čas (Chronos), ale ukázat nejpříhodnější okamžik. Kolik vteřin v životě je nám dáno vnímat úplnou krásu - poznat, že teď je ten pravý okamžik? Model PRIM Caerus vám napoví...
Hodinky pohání manufakturní strojek PRIM kalibr 98.00 s automatickým nátahem.
Osobní dovoz: U tohoto modelu nabízíme možnost osobního dovozu (Praha a Středočeský kraj) hodinek garantem značky. V případě zájmu uveďte poznámku do objednávky, ozveme se vám. Více informací zde.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 50 m |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | PRIM kalibr 98.00 |
| Přesnost chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva chodu ![]() |
48 hodin |
| Rozměr pouzdra | 43 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
43 mm |
| Výška pouzdra | 11,9 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Černá |
| Datum | Ne |
| Funkce | Průhledné dýnko, Bez datumovky |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Manufacture 1949 Pánské hodinky Značky Hodinky dárek pro muže PRIM
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: