Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Manuální
Materiál pouzdra
Bronz
Materiál sklíčka
Safírové
Hmotnost
76g
Vodotěsnost
50 m
Při tvorbě výjimečné edice jsme se inspirovali jedním z nejznámějších modelů z konce 60. let. Designérům se však nestárnoucí design hodinek PRIM DIPLOMAT 2023 LE 94-033-395-43-1 podařilo posunout na novou úroveň. Ikonické pouzdro s typickým frézováním po obvodu číselníku je vyrobeno z bronzu, stejně jako decentní korunka a spona ručně šitého řemínku. Antracitový číselník zdobí typické paprsky, výrazné ručky a indexy. Absence datumového okna umocňuje čistotu a souměrnost designu.
Prosklené zadní víko umožňuje obdivovat precizní práci našich hodinářů. Manufakturní strojek PRIM kalibr 94.00 s ručním nátahem jsme vytvořili v kombinaci černě rhodiovaných a zlacených prvků. Paprskovité linky na základně strojku propojují design přední a zadní strany hodinek.
Bronzová číslovaná edice hodinek PRIM DIPLOMAT bude v prodeji pouze do konce roku 2023. Jde tedy o další speciální edici, která není omezená počtem kusů, ale i časem, po který ji je možné u výrobce objednat.
Historie prvních československých luxusních hodinek
Příběh jednoho z nejznámějších modelů značky PRIM se začal psát již v roce 1965. Novoměstský podnik stál před úkolem vytvořit špičkový společenský model, který by reprezentoval domácí hodinářské mistry v zahraničí. Výsledkem byly hodinky s nezaměnitelným designem číselníku i pouzdra.
Původní pracovní název zněl „PRIM Repre“, toto označení však nezaujalo. Bylo nutné najít jméno nové. Vedení továrny v Novém Městě nad Metují se rozhodlo pro novátorský postup. Ve vysílání Československé televize byla vyhlášena veřejná soutěž, ze které měl název vzejít. Ze všech došlých návrhů bylo vybráno jméno PRIM DIPLOMAT, pod kterým se hodinky začaly v roce 1966 vyrábět.
Osobní dovoz: U tohoto modelu nabízíme možnost osobního dovozu (Praha a Středočeský kraj) hodinek garantem značky. V případě zájmu uveďte poznámku do objednávky, ozveme se vám. Více informací zde.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 50 m |
| Hmotnost | 76g |
| Pohon | Manuální |
| Strojek | PRIM KALIBR 94 |
| Přesnost chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva chodu ![]() |
48 hodin |
| Rozměr pouzdra | 39,7 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
49,1 mm |
| Výška pouzdra | 12,3 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Bronz |
| Barva pouzdra | Bronzové |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Hnědá |
| Funkce | Průhledné dýnko, Bez datumovky |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: