| Pohon | Automatický |
| Materiál pouzdra | Titan |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Hmotnost | |
| Vodotěsnost | 100M |
od 3 973 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Titan
Materiál sklíčka
Safírové
Hmotnost
Vodotěsnost
100M
Představte si hodinky, které nejsou pouhým ukazatelem času, ale ztělesňují odvahu, preciznost a odhodlání vznést se nad obzor. PRIM MACH TITAN LE 95-666-504-42-1 jsou hodinky, se kterými se dotknete nebe.
Lehkost a komfortní nošení poměrně robustního pouzdra zajišťuje titan. Materiál, který vyniká svojí lehkostí a odolností stejně, jako atraktivitou a pořádnou dávkou charisma. Číselník klade důraz na čitelnost a možnosti odečtů času jak na standardní minutáži, tak na jedné ze dvou stupnic.
Vysoká svítivost ve tmě zajistí bezproblémový přístup k informacím o času v noci nebo za šera. Korunku zdobí piktogram – symbol pravosti manufakturních hodinek vyrobených v Novém Městě nad Metují. Zkratka města je umístěna také pod indexem 6.
Víko hodinek nese zobrazení lva a motto: Vzduch je naše moře. Model je skvěle doladěn kaučukovým řemínkem.
Na bok pouzdra je umístěn nápis MACH jako odkaz významného fyzika Ernsta Macha, narozeného na tehdejším území Brna. Letecká veličina definovaná jako poměr rychlosti objektu k rychlosti zvuku byla pojmenována na jeho počest.
Edice obsahuje 100 kusů.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské |
| Použití | Letecké, Sportovní |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100M |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | PRIM kalibr 95.00 |
| Přesnost chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva chodu ![]() |
48 hodin |
| Rozměr pouzdra | 46 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
57,4 mm |
| Výška pouzdra | 14,4 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Titan |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ne |
| Materiál pásku | Kaučuk |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Černá |
| Datum | Ne |
Duální čas ![]() |
Ano |
Otočná luneta ![]() |
Ano |
| Funkce | Otočná luneta, Korunka šroubovací, Duální čas / GMT, Bez datumovky |
| Baterie | Ne |
Korunka šroubovací ![]() |
Ano |
Luminiscence ![]() |
Ručičky a číslice |
| Další funkce | Druhý čas - GMT |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Manufacture 1949 Manufacture 1949 Pánské automatické hodinky Pánské sportovní hodinky Pánské stříbrné hodinky Pánské titanové hodinky Pánské černé hodinky Pánské limitované edice hodinek Pánské české hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské letecké hodinky Pánské mechanické hodinky Pánské hodinky s GMT (druhý čas) Pánské hodinky se safírovým sklíčkem PRIM Pánské hodinky Prim
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: