| Pohon | Manuální |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Hmotnost | |
| Vodotěsnost | 60 m |
Produkt momentálně není dostupný. Zanechte nám email a dovíte se jako první, že je opět skladem.
Hlídat dostupnostod 4 001 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Manuální
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové
Hmotnost
Vodotěsnost
60 m
Limitovaná edice hodinek PRIM ORLÍK RESPEKT připomíná 60. výročí prvního českého potápěčského modelu Orlík z roku 1965. Vzniklo pouhých 60 kusů, každý s individuálním číslováním a certifikátem pravosti.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z autentické slitiny nerezové oceli EN 1.4305 (AISI 303), obdobné, jako byla použita i u původního modelu. Jemné pískování povrchu a polomatný číselník věrně evokují původní vzhled. Zůstala zachována také vodotěsnost 6 ATM a původní rozteč nožek 19 mm.
Moderní prvky představuje safírové sklo, manufakturní kalibr 103 a unikátní luneta s luminiscencí, vyrobená speciální technologií HyCeram. Zadní šroubovací víko s výročním logem je polohované tak, aby všechny detaily dokonale lícovaly.
Hodinky jsou dodávány na šedém kaučuku se sponou s manufakturním piktogramem, v krabičce inspirované původním balením.
UPOZORNĚNÍ: Pouzdro hodinek je vyrobeno z oceli EN 1.4305 (AISI 303), tedy stejné slitiny, která byla použita u původních vojenských Orlíků z roku 1965. Tato ocel má však odlišné vlastnosti než dnes běžně používaná 316L – zejména nižší odolnost vůči korozi a vyšší uvolňování niklu. Uživatelům s citlivostí na nikl proto doporučujeme opatrnost při nošení.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské, Dámské, Unisex |
| Použití | Potápěčské, Sportovní |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 60 m |
| Pohon | Manuální |
| Strojek | PRIM kalibr 103.00 |
| Přesnost chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva chodu ![]() |
48 hodin |
| Rozměr pouzdra | 38 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
49,5 mm |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | nerezové ocel DIN 1.4305 |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Černá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ne |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kaučuk |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 19 mm |
| Barva náramku | Šedá |
Rychlostěžejky ![]() |
ne |
| Datum | Ne |
Otočná luneta ![]() |
Ano |
| Funkce | Otočná luneta, Korunka šroubovací, Bez datumovky, Mimostředná vteřinovka |
Korunka šroubovací ![]() |
Ne |
Luminiscence ![]() |
Číselník, ručičky a indexy, luneta |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Dámské nejprodávanější hodinky Dámské ocelové hodinky Manufacture 1949 Manufacture 1949 Manufacture 1949 Pánské nejprodávanější hodinky Pánské ocelové hodinky Dámské sportovní hodinky Dámské stříbrné hodinky Pánské sportovní hodinky Pánské stříbrné hodinky Dámské hodinky limitované edice Pánské černé hodinky Pánské limitované edice hodinek Dámské české hodinky Dámské hodinky nad 10000 Kč Dámské manuální hodinky Pánské české hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské manuální hodinky Dámské mechanické hodinky Dámské potápěčské hodinky Pánské mechanické hodinky Pánské potápěčské hodinky Dámské hodinky se safírovým sklíčkem Pánské hodinky se safírovým sklíčkem Dámské hodinky Prim Pánské hodinky Prim
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: