| Pohon | Manuální |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Hmotnost | 103 g |
| Vodotěsnost | 100 m |
od 2 769 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Manuální
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
103 g
Vodotěsnost
100 m
Prim Spartak 43 LE: Legenda, která předběhla svou značku
Vraťte se ke kořenům československého hodinářství. Model Spartak 43 LE je poctou úplně prvním náramkovým hodinkám z Nového Města nad Metují z roku 1954. Ty vznikly ještě dříve, než se na číselnících objevilo dnes ikonické logo Prim – a tuto puristickou estetiku respektuje i tato limitovaná edice. Čistý číselník s nápisem „Spartak“ nechává plně vyniknout hře světla, struktuře a preciznímu reliéfu.
Mistrovské zpracování a design
Pouzdro o průměru 43 mm je vyrobeno z ušlechtilé nerezové oceli 316L. Kombinuje kartáčované plochy s leštěnými detaily a ručně broušenými fazetami, což hodinkám dodává dynamický vzhled. Dominantou je reliéfní číselník se „sunburst“ efektem, který doplňují elegantní lístkové ručky. Přední stranu chrání klenuté cylindrické safírové sklo s antireflexní úpravou, zatímco zadní víko s průhledem odhaluje tlukoucí srdce hodinek.
Uvnitř pracuje manufakturní kalibr 98 s manuálním nátahem, kompletně vyvinutý a vyrobený v České republice. Strojek zdobený 22 drahokamy nabízí vysokou spolehlivost a estetický zážitek při každém pohledu skrze ploché safírové sklo v dýnku. Strojek disponuje rezervou nátahou 48 hodin.
Příběh, který nosíte na zápěstí. Spartak 43 LE není jen měřič času, je to kus historie přenesený do současnosti.
Od každé barevné varianty – tmavě modré a klasické stříbrné – existuje pouze 50 exemplářů. Staňte se jedním z mála majitelů této novoměstské legendy.
Vodotěsnost hodinek je 100 m (100 ATM), zvládne tedy i větší kontakt s vodou, jako je plavání. Před vstupem do vody však doporučujeme hodinky "přezout" na voděodolný řemínek.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Hmotnost | 103 g |
| Pohon | Manuální |
| Strojek | PRIM kalibr 98 |
| Přesnost chodu v sekundách | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva chodu ![]() |
48 hodin |
| Rozměr pouzdra | 43 mm |
| Výška pouzdra | 14 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Stříbrná |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Hnědá |
Rychlostěžejky ![]() |
ano |
| Datum | Ne |
| Funkce | Průhledné dýnko, Bez datumovky |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Po-Čt 9-19
Pá-So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Manufacture 1949 Manufacture 1949 Pánské hodinky Pánské hodinky podle značky Pánské ocelové hodinky Pánské společenské hodinky Pánské stříbrné hodinky Pánské limitované edice hodinek Pánské české hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské hodinky novinky Pánské manuální hodinky Pánské mechanické hodinky Značky Pánské hnědé hodinky Pánské hodinky s koženým řemínkem Hodinky dárek pro muže Pánské hodinky se safírovým sklíčkem PRIM Pánské hodinky Prim
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: