| Pohon | Automatický |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Hmotnost | 80 g |
| Vodotěsnost | 50 m |
od 367 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové
Hmotnost
80 g
Vodotěsnost
50 m
PRIM Technik: Architektonická preciznost v každém detailu
Model PRIM Technik představuje moderní, technicistní interpretaci klasických hodinek. Jeho design důsledně vychází z principů architektury, kde hrají hlavní roli účel, dokonalé proporce a nekompromisní čitelnost. Výsledkem je čistý, funkční a přirozeně elegantní celek, který působí sebevědomým dojmem.
Charakter hodinek definuje specifické lineární písmo a subtilně tvarované ručičky, které ciferníku dodávají jasný rytmus. Unikátní rozvržení indexů z obou stran číslic pak zajišťuje perfektní orientaci v čase a vytváří vyváženou kompozici. Model je dostupný ve dvou osobitých provedeních:
Světlá varianta s bílým číselníkem a červenými akcenty vyzařuje technickou přesnost a energii.
Měděná varianta s jemnými bílými detaily přináší vizuálně teplejší a klidnější výraz.
Uvnitř pouzdra spolehlivě pracuje japonský mechanický strojek Miyota 8215 s automatickým nátahem. Ten pracuje na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu a disponuje 21 kameny a rezervou chodu 42 hodin. Činnost strojku lze pozorovat průhledným dýnkem. Strojek disponuje praktickým ukazatelem datumu na pozici 3.hodiny.
Elegantní a velmi zajímavý černý číselník je chráněn safírovým sklíčkem, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Voděodolnost tohoto modelu je 50m (5 ATM), zvládnou tedy základní kontakt s vodou, jako déšť, či sprcha.
Ideální průměr pouzdra 42 mm sedne téměř každému zápěstí.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | PRIM |
| Určení | Pánské |
| Použití | Společenské, Univerzální |
| Původ | České |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 50 m |
| Hmotnost | 80 g |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | Miyota 8215 |
| Přesnost chodu v sekundách | -20/+40 / den |
Rezerva chodu ![]() |
42 hodin |
| Rozměr pouzdra | 42 mm |
| Výška pouzdra | 14 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Měděná |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 22 mm |
| Barva náramku | Černá |
Rychlostěžejky ![]() |
ne |
| Datum | Ano |
| Funkce | Datum, Průhledné dýnko |
Korunka šroubovací ![]() |
Ne |
Luminiscence ![]() |
Ručičky |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
František Žváček
+420252252308
Po-Čt 9-19
So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Pánské automatické hodinky Pánské ocelové hodinky Pánské společenské hodinky Automatic Automatic Pánské hodinky s datem Pánské stříbrné hodinky Pánské české hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské hodinky novinky Pánské mechanické hodinky Pánské hnědé hodinky Pánské univerzální hodinky Pánské hodinky s koženým řemínkem Pánské hodinky se safírovým sklíčkem PRIM Pánské hodinky Prim
Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. Nový závod byl vybudován pod vedením Adolfa Martínka, který se spolu s prvními 15 kolegy pustil do úkolu, který ve své době zvládalo jen 8 zemí světa. První sériově vyráběné náramkové hodinky pod značkou PRIM si zájemci zakoupili v roce 1958. Autorem tzv. stojacího loga PRIM, které se na náramkové hodinky používá od 70. let dodnes, je konstruktér Josef Žid. V roce 1969 se závod na výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují zcela osamostatnil od mateřské Chronotechny a získal jméno, které nese dodnes – ELTON.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Po útlumu v 90. letech se podařilo zájem o domácí výrobky postupně oživit v rámci malosériové výroby manufakturního typu. V roce 2008 začala výroba nových mechanických strojků a ELTON hodinářská se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur, které si zakládají na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi.
Informace o výrobci: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Česká republika / info@prim.cz
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: