Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
201 g
Vodotěsnost
300 m
Hodinky Seiko SLA023J1 Marinemaster z řady Prospex jsou nástupcem velmi oceňovaného, dnes již ukončeného modelu Seiko SBDX017. Jedná se o novinku navazující na úspěch potápěčských modelů, konkrétně vychází z charakteristik prvních potápěčských hodinek Seiko 6159-7000/1 s vysokofrekvenčním strojkem a voděodolností 300 m, od jejichž vydání loni uplynulo v roce 2019 50 let.
Model Seiko SLA023J1 se řadí mezi potápěčské hodinky, které se v nabídce Seiko těší oblibě a dlouhé tradici, a to především díky svým vlastnostem, prověřenému tvaru pouzdra a v neposlední řadě také skvělému zpracování. Seiko touto novinkou navazuje na ukončený model Seiko MM300 SBDX017 a nabízí mnohá vylepšení, mezi něž lze zahrnout safírové sklo s vnitřním antireflexem, keramickou vložku lunety s luminiscenčními prvky na prvních dvaceti minutách. Od předchozí verze byl nahrazen nápis "Marinemaster" logem Prospex "X".
Hodinky jsou poháněny automatickým strojkem 8L35 s frekvencí chodu 28 800 polokmitů za hodinu, který disponuje manuálním nátahem, rezervou chodu 50 hodin a hackingem (zastavením vteřinové ručky při nastavování času). Tento strojek skládající se ze 192 dílů, vyvinutý pro potápěčské modely, vychází ze strojku 9S55 používaného v hodinkách Grand Seiko a je ručně kompletován hodináři v Japonsku. Povrchy monoblokového ocelového pouzdra, doplněného ocelovým náramkem se sponou umožňující snadnou úpravu velikosti (mikroreguleace), jsou před vznikem škrábanců chráněny tvrzením, tzv. Diashield vrtsvou.
Hodinky jsou dodávány ve speciálním balení se silikonovým řemínkem navíc.
V Japonsku jsou hodinky označovány jako SBDX023.
Osobní dovoz: U tohoto modelu nabízíme možnost osobního dovozu (Praha a Středočeský kraj) hodinek garantem značky. V případě zájmu uveďte poznámku do objednávky, ozveme se vám. Více informací zde.
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Seiko |
| Určení | Pánské |
| Použití | Potápěčské, Sportovní |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 300 m |
| Hmotnost | 201 g |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | 8L35 |
| Přesnost chodu v sekundách | Maximální odchylka -10/+15 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
50 hodin |
| Rozměr pouzdra | 44,3 mm |
| Výška pouzdra | 15,4 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Modrá |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
Spona ![]() |
Ano |
| Barva náramku | Stříbrná |
| Datum | Ano |
Otočná luneta ![]() |
Jednosměrně - potápěčská |
| Funkce | Datum, Otočná luneta, Korunka šroubovací |
Korunka šroubovací ![]() |
Ano |
Luminiscence ![]() |
Lumibrite |
| Další funkce | 26 kamenů, Monoblok pouzdro, Luminiscence na vybraných pozicích lunety, Keramická vložka lunety, Safírové sklíčko s vnitřním antireflexem, Povrchová úprava Diashield |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Út-Čt 9-19
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Historie značky Seiko sahá svou až do roku 1881. Tyto japonské hodinky doslova změnily svými patenty svět hodinařiny a vděčíme jim za neuvěřitelný pokrok. Quartzové hodinky Seiko Astron způsobily revoluci a staly se standardem pro ostatní značky. Společnost Seiko osazuje své hodinky strojky vlastní výroby a vyrábí si také své baterie. Firma je také sponzorem mistrovství světa, olympiád a jiných akcí díky čemuž má velkou oblibu mezi sportovci.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Seiko už dlouhá léta patří mezi absolutní světové špičky v hodinářském průmyslu. Se svým mottem "inovace a elegance" tak přináší pokrokovou technologii v dokonalém provedení. Mezi pyšné majitele Seiko hodinek patří například Novak Djokovic a Darya Klishina, nosil je také herec Sean Connery.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Seiko.
Informace o výrobci: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonsko / +81-3-3564-2111
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: