Prodej produktu byl ukončen → To nevadí, zkuste další podobné produkty v nabídce Helveti.
Pohon
Solární
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Safírové - antireflexní
Hmotnost
164 g
Vodotěsnost
100 m
Hodinky Seiko Prospex SSC939P1 Grand Touring Speedtimer rozšiřují řadu skvěle přijatých solárních chronografů od Seika, které odkazují na legendární model Seiko 6139 (Seiko Speedtimer), jeden z prvních chronografů s automatickým strojkem, který jako první využíval sloupkové kolo a vertikální spojku.
Seiko SSC943P1 jsou velice povedeným sportovním modelem, připomínajícím historické úspěchy značky Seiko, která v roce 1964 představila stopky umožňující měřit čas na zlomky vteřin a stala se tak oficiální časomírou mnoha sportovních akcí. Zajímavostí stopek z roku 1964 bylo použití inovativního mechanismu se srdcovkami (vačky ve tvaru srdce), umožňujícího velice přesné měření. Již v roce 1969 následovalo představení modelu Seiko 6139 jednoho z prvních chronografů s automatickým strojkem, který jako první využíval sloupkové kolo a vertikální spojku.
70. léta jsou proslulá mnoha věcmi: módou, hudbou, ale také motorsportem. Speedtimer "Grand Touring", navržený v rámci širšího tématu „Classic Motorsports“, je inspirován americkými automobily s pohonem zadních kol vyráběné v 60. a 70. letech 20. století a vybavené silnými V8 motory., tzv. muscle cars.
Pouzdro hodinek Seiko SSC939P1 doplňuje ocelový náramek. Antracitový číselník nabízí díky výrazným ručkám a indexům dobrou přehlednost, je vybaven funkcí ukazatele data a stopek. Stopky je možné ovládat postranními tlačítky - vrchní stopky spouští a zastavuje, spodní nuluje naměřené hodnoty. Lze s nimi měřit až hodinové intervaly s přesností na 1/5 sekundy. Hodinky jsou vedle toho vybaveny 24hodinovým ukazatelem času na pozici 3. hodiny. Číselník je chráněn safírovým sklíčkem s vysokou odolností proti poškrábání. Sportovní nádech je podpořen modrou lunetou s tachymetrickou stupnicí, díky níž lze, spolu za použití stopek, změřit rychlost pohybujícího se objektu. Předností modelu je solární pohon, při němž je akumulátor hodinek napájen pomocí přírodního a umělého světla, zároveň díky jeho vyšší životnosti odpadá potřeba pravidelné 2 až 3leté výměny. Voděodolnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tak můžete bez obav plavat. Průměr pouzdra dosahuje 41,4 mm.
Recenze a testování:
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Seiko |
| Určení | Pánské |
| Použití | Sportovní |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Hmotnost | 164 g |
| Pohon | Solární |
| Strojek | V192 |
| Přesnost chodu v sekundách | ±15 s / měsíc |
Rezerva chodu ![]() |
6 měsíců |
Přesnost měření stopek ![]() |
1/5 sek. |
| Rozměr pouzdra | 41,4 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
45,9 mm |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Safírové - antireflexní |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Antracitová |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Ušlechtilá ocel |
Spona ![]() |
překlápěcí spona s bočním otevíráním |
| Šířka pásku | 21 mm |
| Barva náramku | Stříbrná |
| Datum | Ano |
Stopky ![]() |
Ano |
Tachymetr ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Stopky, Tachymetr, Ukazatel rezervy chodu |
Akumulátor ![]() |
Ano |
Luminiscence ![]() |
Lumibrite |
| Další funkce | 24hodinový subčíselník, Ochrana proti přebití, Indikace nízké úrovně nabití |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Po-Čt 9-19
Pá-So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Historie značky Seiko sahá svou až do roku 1881. Tyto japonské hodinky doslova změnily svými patenty svět hodinařiny a vděčíme jim za neuvěřitelný pokrok. Quartzové hodinky Seiko Astron způsobily revoluci a staly se standardem pro ostatní značky. Společnost Seiko osazuje své hodinky strojky vlastní výroby a vyrábí si také své baterie. Firma je také sponzorem mistrovství světa, olympiád a jiných akcí díky čemuž má velkou oblibu mezi sportovci.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Seiko už dlouhá léta patří mezi absolutní světové špičky v hodinářském průmyslu. Se svým mottem "inovace a elegance" tak přináší pokrokovou technologii v dokonalém provedení. Mezi pyšné majitele Seiko hodinek patří například Novak Djokovic a Darya Klishina, nosil je také herec Sean Connery.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Seiko.
Informace o výrobci: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonsko / +81-3-3564-2111
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti.
Od 4 000 Kč = Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: