| Pohon | Automatický |
| Materiál pouzdra | Ocel |
| Materiál sklíčka | Hardlex |
| Hmotnost | 85 g |
| Vodotěsnost | 100 m |
od 338 Kč měsíčně • Spočítat splátky Porovnat Dotaz
Zobrazit další produkty značky
Pohon
Automatický
Materiál pouzdra
Ocel
Materiál sklíčka
Hardlex
Hmotnost
85 g
Vodotěsnost
100 m
Hodinky Seiko 5 Sports Field HDB009K1 patří do velmi populární řady Seiko 5 Sports a představují moderní pojetí field hodinek. Model zaujme kombinací sportovního charakteru a nadčasového designu, díky čemuž se skvěle hodí jak pro každodenní nošení, tak pro aktivní životní styl. Hledáte-li kvalitní, všestranné sportovní hodinky s mechanickým strojkem za rozumnou cenu, jste právě u cíle.
Seiko HDB009K1 přichází s novým pouzdrem o průměru 41 mm, které nabízí výbornou ergonomii. Poprvé v rámci této řady je model vybaven obousměrně otočnou kompasovou lunetou inspirovanou historickými outdoorovými modely značky Seiko. Luneta zaujme vroubkováným obvodem, připomínajícím ozubené kolo. Tímto detailem podtrhuje technický a toolový charakter hodinek. Ocelové pouzdro doplňuje nylonový řemínek s koženými prvky a je zakončený klasickou trnovou sponou.
Číselník provedený v military stylu chrání tvrzené minerální sklíčko Hardlex. Čísleník vyniká skvělou čitelností a snadnou přehledností. Pro lepší čitelnost při zhoršených světelných podmínkách jsou ručky, číslice a hodinové body opatřeny luminiscencí LumiBrite.
Hodinky pohání mechanický strojek s automatickým nátahem 4R36, s rezervou chodu kolem 41 hodin a funkcí data a dne na pozici 3. hodiny. Mnohé majitele potěší průhledné dýnko, kterým je možné pozorovat chod strojku pracujícího na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu.
Voděodolnost tohoto modelu je 100 m - hodinky tedy hravě zvládnou sprchu a nezaleknou se ani plavání.
I novinka zachovává několik detailů, které jsou pro řadu Seiko 5 typické. Mechanický strojek s automatickým nátahem, voděodolnost, pouzdro se zvýšenou odolností proti nárazům a zobrazení data. Korunka sice není charakteristicky skrytá na úrovni 4. hodiny, ale při nošení nijak nepřekáží a pohodlně se s ní manipuluje.
Recenze, testy a články:
Nejste si jisti velikostí?
Vytisknout vzory velikostí
(U tisku nastavte Měřítko: Výchozí)
| Značka | Seiko |
| Určení | Pánské |
| Použití | Sportovní, Univerzální |
| Původ | Japonské |
| Záruka | 5 roků |
| Vodotěsnost | 100 m |
| Hmotnost | 85 g |
| Pohon | Automatický |
| Strojek | 4R36 |
| Přesnost chodu v sekundách | Maximální odchylka +45 až -35 s / den |
Rezerva chodu ![]() |
41 hodin |
| Rozměr pouzdra | 41 mm |
Délka pouzdra (lug-to-lug): ![]() |
48,5 mm |
| Výška pouzdra | 13,2 mm |
| Tvar pouzdra | Kulaté |
| Materiál pouzdra | Ušlechtilá ocel |
| Barva pouzdra | Stříbrné |
| Materiál sklíčka | Hardlex |
| Číselník | Analogový |
| Barva číselníku | Hnědá |
Průhledné zadní víko ![]() |
Ano |
Víko na závit ![]() |
Ano |
| Materiál pásku | Textil / kůže |
Spona ![]() |
Trnová |
| Šířka pásku | 20 mm |
| Barva náramku | Hnědá |
| Datum | Ano |
Otočná luneta ![]() |
Obousměrně otočná kompasová |
Ukazatel dne v týdnu ![]() |
Ano |
| Funkce | Datum, Den v týdnu, Otočná luneta |
Luminiscence ![]() |
Ručičky a číslice |
Za správnost údajů ručíme. Našli jste chybu? Napište nám a získejte 200 Kč na nákup hodinek.
Garant: Kateřina Žváček
Darina Vokrojová
+420252252308
Po-Čt 9-19
Pá-So 9-16
info@helveti.cz
Produkt je zařazený do kategorií
Pánské automatické hodinky Pánské ocelové hodinky Seiko 5 Seiko 5 Pánské hodinky s datem Pánské japonské hodinky Pánské sportovní hodinky Pánské stříbrné hodinky Pánské hodinky nad 10000 Kč Pánské hodinky novinky Pánské mechanické hodinky Pánské hnědé hodinky Pánské univerzální hodinky Pánské hodinky Seiko Hodinky dárek pro muže Pánské hodinky s minerálním sklíčkem Seiko
Historie značky Seiko sahá svou až do roku 1881. Tyto japonské hodinky doslova změnily svými patenty svět hodinařiny a vděčíme jim za neuvěřitelný pokrok. Quartzové hodinky Seiko Astron způsobily revoluci a staly se standardem pro ostatní značky. Společnost Seiko osazuje své hodinky strojky vlastní výroby a vyrábí si také své baterie. Firma je také sponzorem mistrovství světa, olympiád a jiných akcí díky čemuž má velkou oblibu mezi sportovci.
Recenze modelů a další zajímavosti o značce najdete také na blogu.
Seiko už dlouhá léta patří mezi absolutní světové špičky v hodinářském průmyslu. Se svým mottem "inovace a elegance" tak přináší pokrokovou technologii v dokonalém provedení. Mezi pyšné majitele Seiko hodinek patří například Novak Djokovic a Darya Klishina, nosil je také herec Sean Connery.
Helveti.cz je autorizovaným prodejcem a specialistou značky Seiko.
Informace o výrobci: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonsko / +81-3-3564-2111
Máte otázku? Zanechte nám komentář
Přidat dotaz
1 → Zkontrolujeme, vyčistíme a nastavíme
Ověříme funkčnost, nastavíme čas, datum a hodiny pečlivě vyčistíme.
2 → Pečlivě zabalíme do bublinek
Aby se hodinky neměly šanci poškodit. Používáme speciální vakuové polštářky.
3 → Pojistíme proti poškození u dopravce
Pro jistotu hodinky pojistíme proti rozbití, není se tak čeho bát.
Ke každým hodinkám od nás dostanete dárek dle vlastního výběru. Dárky jsou odstupňované podle hodnoty objednávky.
Od 0 Kč = Čistící hadřík, který využijete na sklíčka hodinek, ale také na brýle.Od 2 500 Kč = Zkracovač tahů, náramek hodinek si upravíte přesně na ruku.
Od 3 500 Kč = Plátěná taška Helveti nebo Cestovní pouzdro Donut.
Od 10 000 Kč = Kuličkové pero Parker.
Od 15 000 Kč = nůž Mikov.
Od 25 000 Kč = Nůž Victorinox Waiter s 9 funkcemi.
Od 35 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 2 hodinky).
Od 40 000 Kč = Rolovací kožené cestovní pouzdro, ochrání až 3 hodinky.
Od 50 000 Kč = Kožené cestovní pouzdro (na 3 hodinky).
Od 70 000 Kč = MultiTool Leatherman REV 832130.
Od 100 000 Kč = Dřevěný box na hodinky Helveti.
Od 150 000 Kč = Natahovač Helveti černý.
A k tomu navíc 5letá záruka (podmínky prodloužené záruky zde) a doprava zdarma (od 3 000,-).
Pozn.: Dárky slouží pro internetové objednávky. Na prodejně je nenabízíme.
Dárky si můžete prohlédnout zde: