Šedý dovoz hodinek

Seřízení chronografuProč bych měl kupovat hodinky u autorizovaného prodejce, když je jinde mají levněji?

Nákup u autorizovného prodejce je zárukou kvality a originality hodinek. Jsme autorizovanými prodejci hodinek značek Alfex, Boccia, Lorus, Pulsar, Seiko, Traser, Victorinox i Wenger, proto se nemusíte bát, že byste u nás narazili na padělky a zboží z tzv. šedého dovozu.

Levněji neznamená lépe

Nižší cena sice vypadá lákavě, ale může značit, že jde právě o hodinky z šedého dovozu – tedy o hodinky, které nejsou určeny pro český trh, nebo dokonce o padělky. A výhodná koupě se rázem stává nevýhodnou. Nízká cena je totiž vykoupena nejen absencí záručního listu a návodu, ale také horším servisem. Zboží z šedého dovozu totiž můžete reklamovat pouze u prodejce, nikoli u výrobce či v autorizovaném servise a často za daleko horších podmínek (delší doba reklamace, její zamítnutí). Proto pořízení hodinek, které by mohly pocházet ze šedého dovozu, dobře zvažte. 

Mezi další nepříjemnosti může patřit: nižší kvalita materiálů, jiné strojky (nižší modelové řady), horší zpracování (typické u hodinek určených pro asijský trh) a další.

Více jsme se o této problematice rozepsali v samostatném článku na našem blogu - Šedý dovoz: výhodný nákup, který se prodraží.

Potřebujete poradit?

+420 774 272 737

+420 774 744 763

info@helveti.cz